Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Adobe Acrobat 8 Professional zblízka: PDF balíček

5. března 2007, 00.00 | Funkce PDF balíčku dovolí PDF dokument přetvořit na kontejner, ve kterém jsou přehledně uloženy jak jiné PDF dokumenty, tak soubory v libovolných dalších formátech. Čím se PDF balíček liší od dosavadních PDF dokumentů s přílohami? Jak lze daný typ souboru vytvořit či spravovat? A k čemu se vůbec hodí? To jsou otázky, na které odpovídáme v tomto článku.

 

 

 

HP představilo novou technologii – EdgeLine

5. března 2007, 00.00 | Společnost HP představila poslední únorový den novou patentovanou technologii inkoustového tisku – HP Edgeline. Jedná se o systém směrovaný do prostředí náročnějších kancelářských i produkčních tisků. Na zařízeních, která budou pracovat na základě této technologie, se zatím pracuje, první z nich by se měla objevit již během jara 2007.

 

 

 

Grafika News 4/2007 (0,7 MB)

2. března 2007, 00.00 | Vyšlo 1. 3. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 20ti stranách. Hlavní témata: Canon iPF5000, tipy pro InDesign, recenze zrcadlovky Samsung GX-10. PDF formát (0,7 MB).

 

 

 

Pár tipů pro InDesign: Nastavení (2)

2. března 2007, 00.00 | V druhém díle našeho článku o nastaveních InDesignu bude naše pozornost nejprve věnována postupům pro tvorbu výchozích nastavení na úrovni aplikace a dokumentu. Zabývat se pak budeme i návody pro uchování a přenos nastavení tabulek a vrstev a dále rovněž tvorbou uživatelských formátů stránky.

 

 

 

Požadavky na vlastnosti RIPů

1. března 2007, 00.00 | Náš seriál věnovaný RIPům dnes rozšíříme o přehled specifických potřeb jednotlivých typických aplikací. V čem se liší nasazení RIPu v domácích podmínkách, pre-pressu či třeba při tisku billboardů?

 

 

 

Knižní novinka: Adobe GoLive CS2

28. února 2007, 00.00 | Nedávno vydaná publikace "Adobe GoLive CS2" Adama Pratta a Lynn Grillo slibuje 250 triků a tipů pro danou aplikaci, určenou k tvorbě webových prezentací v rámci Creative Suite 2. Jedná se přitom v českých podmínkách o dosti unikátní publikaci, kterou ocení začátečník stejně jako pokročilý uživatel. Více již v naší recenzi.

 

 

 

Přehled tiskových RIPů

27. února 2007, 00.00 | Rastr image processor (RIP) je nástrojem, který umožňuje přesnější kontrolu nad tiskovým výstupem a zároveň dokáže na rozdíl od systémových ovladačů reagovat na specifické potřeby uživatele. Nabídka různých řešení je velmi široká, nabízíme vám základní přehled RIPů.

 

 

 

Microsoft XPS míří do Windows XP

26. února 2007, 00.00 | Alternativu formátu PDF podle Microsoftu XPS lze nyní používat nejen ve Wndows Vista, ale i Windows XP. Microsoft totiž nedávno uvolnil sadu prostředků, které dovolují vytvářet a prohlížet XPS dokumenty na dané platformě. I když se zatím jedná o řešení ve fázi pre-release, se zájmem jsme jej otestovali. S výsledky našich testů vás seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Komentování PDF dokumentů v Adobe Readeru a Acrobatu 8 (5): Doplňkové nástroje Acrobatu

23. února 2007, 00.00 | Uživatelé Acrobatu Professional mají pro komentářové workflow mimo nástroje, které jsme popsali v minulých částech tohoto seriálu, k dispozici i řadu dalších prostředků. Ty jim umožňují například vytvoření přehledu poznámek, porovnání dokumentů či též zpětné automatické zapracování poznámek do předlohových dokumentů Wordu. Blíže se danými nástroji zabýváme v tomto článku.

 

 

 

Novinky ze světa publikačního průmyslu (7. - 8. týden/2007)

21. února 2007, 00.00 | Open source vektorový program Inkscape se dočkal verze 0.45, Adobe začala s dodávkami Photoshop Lightroom 1.0 a na světě je nový český server, informující o sázecím programu Scribus. Takové jsou hlavní novinky ze světa publikačního průmyslu, které přibližujeme v našem pravidelném přehledu.

 

 

 

Strana výpisu

... 47 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: