Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Požadavky na vlastnosti RIPů

1. března 2007, 00.00 | Náš seriál věnovaný RIPům dnes rozšíříme o přehled specifických potřeb jednotlivých typických aplikací. V čem se liší nasazení RIPu v domácích podmínkách, pre-pressu či třeba při tisku billboardů?

 

 

 

Knižní novinka: Adobe GoLive CS2

28. února 2007, 00.00 | Nedávno vydaná publikace "Adobe GoLive CS2" Adama Pratta a Lynn Grillo slibuje 250 triků a tipů pro danou aplikaci, určenou k tvorbě webových prezentací v rámci Creative Suite 2. Jedná se přitom v českých podmínkách o dosti unikátní publikaci, kterou ocení začátečník stejně jako pokročilý uživatel. Více již v naší recenzi.

 

 

 

Přehled tiskových RIPů

27. února 2007, 00.00 | Rastr image processor (RIP) je nástrojem, který umožňuje přesnější kontrolu nad tiskovým výstupem a zároveň dokáže na rozdíl od systémových ovladačů reagovat na specifické potřeby uživatele. Nabídka různých řešení je velmi široká, nabízíme vám základní přehled RIPů.

 

 

 

Microsoft XPS míří do Windows XP

26. února 2007, 00.00 | Alternativu formátu PDF podle Microsoftu XPS lze nyní používat nejen ve Wndows Vista, ale i Windows XP. Microsoft totiž nedávno uvolnil sadu prostředků, které dovolují vytvářet a prohlížet XPS dokumenty na dané platformě. I když se zatím jedná o řešení ve fázi pre-release, se zájmem jsme jej otestovali. S výsledky našich testů vás seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Komentování PDF dokumentů v Adobe Readeru a Acrobatu 8 (5): Doplňkové nástroje Acrobatu

23. února 2007, 00.00 | Uživatelé Acrobatu Professional mají pro komentářové workflow mimo nástroje, které jsme popsali v minulých částech tohoto seriálu, k dispozici i řadu dalších prostředků. Ty jim umožňují například vytvoření přehledu poznámek, porovnání dokumentů či též zpětné automatické zapracování poznámek do předlohových dokumentů Wordu. Blíže se danými nástroji zabýváme v tomto článku.

 

 

 

Novinky ze světa publikačního průmyslu (7. - 8. týden/2007)

21. února 2007, 00.00 | Open source vektorový program Inkscape se dočkal verze 0.45, Adobe začala s dodávkami Photoshop Lightroom 1.0 a na světě je nový český server, informující o sázecím programu Scribus. Takové jsou hlavní novinky ze světa publikačního průmyslu, které přibližujeme v našem pravidelném přehledu.

 

 

 

Komentování PDF dokumentů v Adobe Readeru a Acrobatu 8 (4): E-mailové recenze

19. února 2007, 00.00 | Recenzní workflow zajištěný s pomocí e-mailu dovoluje sice jen jednodušší, ale o to snáze použitelnou cestu, jak vyměňovat poznámky k PDF dokumentům. Podrobněji se e-mailovými recenzemi zabýváme v tomto díle našeho seriálu.

 

 

 

Pár tipů pro InDesign: Nastavení (1)

16. února 2007, 00.00 | Dobře určená nastavení dokáží při práci v InDesignu maximálně zvýšit uživatelskou produktivitu. Ne vždy je ale jejich použití jasné a zřejmé. V tomto vícedílném článku se proto na problematiku práce s nastaveními podíváme podrobněji. Dnes se budeme věnovat zálohám a obnovám nastavení.

 

 

 

Grafika News 3/2007 (0,7 MB)

16. února 2007, 00.00 | Vyšlo 15. 2. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 20ti stranách. Hlavní témata: Adobe Lightroom 1.0, komentování PDF dokumentů v Adobe Readeru a Acrobatu Professional 8, nové digitální tiskové stroje Xeikon. PDF formát (0,7 MB).

 

 

 

Knižní novinky: Jak naplno zvládnout kaskádové styly

14. února 2007, 00.00 | Na českém knižním trhu se nedávno objevily hned tři zajímavé publikace, které pomáhají zvládnout technologii kaskádových stylů (CSS) při tvorbě základních i pokročilejších prvků webových prezentací. O jaké publikace se konkrétně jedná a co přesně nabízejí? To se dočtete v naši recenzi.

 

 

 

Strana výpisu

... 47 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: