Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Cinema 4D Tutorial: Jak na 3D lentikulární obrazy

15. března 2007, 00.00 | Velice zajímavá technologie založená na poměrně starém
principu v novém kabátě. Princip a teorie tvorby. Praktický návod a
postřehy týkající se přípravy dat pro 3D lentikulární obraz v 3D programu.
Využití a osobní dojmy. To vše se dozvíte v tomto obsáhlém článku, který by neměli přehlédnout ani pracovníci DTP pracovišť.

 

 

 

Japonský Sakurai expanduje na náš trh

14. března 2007, 00.00 | Sakurai u nás zatím není známým pojmem, přesto se jedná ve světě již o zavedeného výrobce kvalitních ofsetových archových strojů, určených zejména pro střední formáty. Koncem února byl v plzeňské tiskárně Bílý slon představen a slavnostně uveden nový Sakurai řady Oliver 466 SI a my jsme u toho samozřejmě nesměli chybět.

 

 

 

Océ Open House 2007: je libo tisk na přání?

13. března 2007, 00.00 | Společnost Océ uspořádala v pořadí již 14. přehlídku profesionálního digitálního tisku s názvem Océ Open House. Opět jsme se mohli v prostorách výrobní haly společnosti v německém Poingu nedaleko Mnichova dozvědět, co se děje nového ve světě produkčního digitálního tisku a publikování. Takže vstupte s námi!

 

 

 

Pár tipů pro InDesign: InDesign Interchange

12. března 2007, 00.00 | Na XML založený formát InDesign Interchange dovoluje přenášet dokumenty z InDesignu CS2 do InDesignu CS. Ale nejen to, s jeho pomocí lze dokument normalizovat do bezproblémové podoby, editace XML kódu pak dovolí snadno provést úpravy, jež by se běžnými prostředky prováděly těžko. Více už v našem článku.

 

 

 

Adobe Photoshop CS3 bude mít dvě podoby

9. března 2007, 00.00 | Společnost Adobe potvrdila dřívější spekulace o tom, že nový Photoshop CS3 bude k dispozici ve více verzích. Konkrétně přibude k základní podobě ještě verze Extended, určená ke zpracování 3D obsahu a dále měření a analýze obrazu v oblastech technické či vědecké grafiky. Podrobnosti naleznete v tomto článku, něco více si zde povíme i o připravované online podobě odlehčeného Photoshopu.

 

 

 

Novinky ze světa publikačního průmyslu (9. - 10. týden/2007)

7. března 2007, 00.00 | Společnost Adobe oznámila, že koncem března představí dlouho očekávanou Creative Suite 3. K dispozici jsou upgrady produktů společnosti Enfocus Software pro preflight a editaci PDF, společnost MediaDex pak uvedla novou verzi svého správce digitálních zdrojů, jež vychází ze známého řešení Cumulus Canto. Takové jsou novinky, kterými se blíže zabýváme v našem pravidelném přehledu.

 

 

 

Adobe Acrobat 8 Professional zblízka: PDF balíček

5. března 2007, 00.00 | Funkce PDF balíčku dovolí PDF dokument přetvořit na kontejner, ve kterém jsou přehledně uloženy jak jiné PDF dokumenty, tak soubory v libovolných dalších formátech. Čím se PDF balíček liší od dosavadních PDF dokumentů s přílohami? Jak lze daný typ souboru vytvořit či spravovat? A k čemu se vůbec hodí? To jsou otázky, na které odpovídáme v tomto článku.

 

 

 

HP představilo novou technologii – EdgeLine

5. března 2007, 00.00 | Společnost HP představila poslední únorový den novou patentovanou technologii inkoustového tisku – HP Edgeline. Jedná se o systém směrovaný do prostředí náročnějších kancelářských i produkčních tisků. Na zařízeních, která budou pracovat na základě této technologie, se zatím pracuje, první z nich by se měla objevit již během jara 2007.

 

 

 

Grafika News 4/2007 (0,7 MB)

2. března 2007, 00.00 | Vyšlo 1. 3. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 20ti stranách. Hlavní témata: Canon iPF5000, tipy pro InDesign, recenze zrcadlovky Samsung GX-10. PDF formát (0,7 MB).

 

 

 

Pár tipů pro InDesign: Nastavení (2)

2. března 2007, 00.00 | V druhém díle našeho článku o nastaveních InDesignu bude naše pozornost nejprve věnována postupům pro tvorbu výchozích nastavení na úrovni aplikace a dokumentu. Zabývat se pak budeme i návody pro uchování a přenos nastavení tabulek a vrstev a dále rovněž tvorbou uživatelských formátů stránky.

 

 

 

Strana výpisu

... 46 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: