Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Novinky ze světa publikačního průmyslu (25. - 26. týden/2007)

27. června 2007, 00.00 | Společnost Adobe uvedla druhý pre-release svého formátu Mars, který v XML podobě reprezentuje PDF dokumenty, známý poskytovatel inovativních pluginů InDesignu DTP Tools pak přišel s pluginem Cross-references, slibujícím řešit komplexně problematiku křížových odkazů v dokumentech InDesignu. O těchto i dalších novinkách ve světě publikování se dočtete v našem pravidelném přehledu.

 

 

 

Automatizujte Adobe Acrobat (a Reader) 8 pomocí JavaScriptu (2): Konzola

26. června 2007, 00.00 | V tomto díle našeho seznámení s možnostmi řízení Adobe Acrobatu či Readeru pomocí JavaScriptu se naučíme pracovat s konzolou, zásadním nástrojem, určeným k tvorbě a vývoji skriptů v prostředí Acrobatu Professional 8. V následujícím výkladu budeme přitom předpokládat, že čtenář ovládá základy práce s obecným JavaScriptem.

 

 

 

FlightCheck Professional 6: nová verze pokročilého preflightového nástroje

22. června 2007, 00.00 | FlightCheck Professional společnosti Markzware patří bezesporu k nejzavedenějším a přitom nejkvalitnějším řešením pro kontrolu správnosti souborů v pre-pressu. Ani v konkurenci preflightových nástrojů Acrobatu, InDesignu či QuarkXPressu přitom neztrácí na zajímavosti. Proč? To je otázka, na kterou bychom rádi odpověděli v rámci představení jeho nedávno uvedené verze 6.

 

 

 

Adobe uvedla Digital Editions 1.0: nová technologie pro eBooky je zde

20. června 2007, 00.00 | Včera zveřejnila společnost Adobe první oficiální verzi své technologie Digital Editions, určené k prohlížení a distribuci elektronických publikací. Vyznačuje se prohlížečem na bázi technologie Flash, možností snadno vyrábět její publikace v prostředí Adobe InDesignu CS3 a rovněž zajímavým komerčním vydavatelským modelem, který dovolí za určitých podmínek provoz zcela zdarma. Jedná se ale opravdu o přelomovou technologii? Zkuste posoudit sami na základě našeho článku.

 

 

 

Autoamtizujte Adobe Acrobat a Reader 8

 

 

 

Automatizujte Adobe Acrobat (a Reader) 8 pomocí JavaScriptu (1): Úvod

19. června 2007, 00.00 | Dneškem začínáme s novým seriálem, který je věnován nadmíru zajímavým možnostem automatizace činnosti Adobe Acrobatu (a částečně i Readeru) 8 pomocí jazyka JavaScript. Jedná se o velmi rozsáhlé téma, a tak se výklad v našem seriálu zúží zejména na automatizaci spojenou s požadavky publikačních (pre-press či webdesign) pracovišť. V této první části se pokusíme především naznačit celkové možnosti, které nasazení JavaScriptu daným způsobem přináší, a odkážeme čtenáře na další zajímavé informační zdroje.

 

 

 

PhotoZoom Pro 2.2: výborný nástroj na zvětšování obrázků a fotografií

18. června 2007, 00.00 | Genuine Fractals je hezká věcička na zvětšování fotografií, existuje ale několik dalších obdobných programů, které umí přepočítat rozlišení obrázků a fotek jiným a přitom neméně zdatným způsobem. Aktuální verze PhotoZoom Pro nabízí mimo jiné hlavně algoritmus S-Spline XL, jehož aplikaci si můžete přizpůsobit konkrétní grafické předloze. Podrobný popis daného produktu, včetně praktického srovnání s obdobnými funkcemi Adobe Photoshopu, naleznete v tomto článku.

 

 

 

Novinky ze světa publikačního průmyslu (23. - 24. týden/2007)

15. června 2007, 00.00 | Náš dnešní přehled novinek ze světa publikačního průmyslu bude věnován především aktivitám společnosti Adobe. Ta totiž představila verzi 8.1 svých produktů pro práci s PDF Acrobat a Reader a dále též betaverze řešení AIR (dříve Apollo) a Flex 3 pro návrh online aplikací nové generace. Nový plugin Photoshopu CS3 Extended potěší ty uživatele, kteří by rádi v daném produktu využili 3D obsah z Google Warehouse, na světě je pak i nová verze řešení pro správu digitálního obsahu Canto Cumulus.

 

 

 

Alternativní ikonky pro Creative Suite 3: jak se vám líbí?

14. června 2007, 00.00 | Také patříte k těm uživatelům produktů Adobe, které nenadchly ikonky, jimiž jsou vybaveny aplikace Creative Suite 3? Díky soutěži serveru QuarkVsInDesign i dalším aktivitám vzniklo pro novou Suite poměrně dost alternativních ikonkových sad, kterými můžete v prostředí svého operačního systému nahradit ty původní. V našem článku najdete vizuální přehled mnoha z nich.

 

 

 

Jobsův proslov na konferenci WWDC 2007

12. června 2007, 00.00 | Velice očekávaný proslov Steva Jobse na vývojářské konferenci mnohé zklamal, nedočkali jsme se žádných hardwarových novinek a představená softwarová překvapení také zřejmě nevzbudí jednoznačnou odezvu. Podrobnosti naleznete v tomto článku převzatém ze serveru MujMac.

 

 

 

Strana výpisu

... 40 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: