Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

IfraExpo 2007: trendy ve vydávání periodik zblízka

9. října 2007, 00.00 | Letos se poprvé u našich rakouských sousedů ve Vídni koná IfraExpo, tedy nejprestižnější výstavní akce spojená s vydáváním novin, resp. periodik všeobecně. Zajímavých expozic či prezentací je na této akci, trvající od 8. do 11. října, skutečně mnoho, přičemž na své si přijdou rozhodně nejen vydavatelé novin či časopisů, ale v podstatě všichni, kdo se zajímají o moderní publikační trendy. Více se dočtete v naší reportáži.

 

 

 

Adobe rozšiřuje své online služby

5. října 2007, 00.00 | Společnost Adobe uvedla betaverzi serveru pro výměnu dokumentů Share a akvizicí online textového procesoru Buzzword. Vedle online služby Premiere Express a ohlášení Photoshopu Express zde tedy máme další aktivity naznačující záměry Adobe stát se poskytovatelem jakési "Creative Suite online", zaměřené zejména na spotřebitelský sektor. Více v našem článku.

 

 

 

Mac OS X Software: Preview 4.0

4. října 2007, 00.00 | Aplikace Preview, sloužící hlavně jako prohlížeč grafiky a PDF souborů, se v připravované nové verzi Mac OS X 10.5 Leopard rozrůstá v program se zajímavými editačními možnostmi. Více se můžete dočíst v tomto článku, převzatém ze serveru MujMac.

 

 

 

Grafika News 19/2007 (0,8 MB)

3. října 2007, 00.00 | Vyšlo 27. 9. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 20ti stranách. Hlavní témata: Gradual SWITCH 07, Recosoft PDF2ID, Sony Alpha A700. PDF formát (0,8 MB).

 

 

 

Softwarové novinky 10/2007: prepress

2. října 2007, 00.00 | Tradiční měsíční přehled programů, pluginů, utilit či updatů různých aplikací za měsíc září si určitě nenechte ujít! Naleznete v něm informace o novinkách spojených s počítačovou sazbou, tvorbou či zpracováním PDF dokumentů a také třeba skenováním nebo tiskovým výstupem.

 

 

 

Ořezová cesta tajemství zbavená

25. září 2007, 00.00 | Ořezová cesta je jedno z nejstarších řešení vymaskování objektů. Přesto i po
těch letech nabízí stále (pro některé typy objektů) dostatečnou sílu a není tak
žádný důvod, proč ji nepoužívat. A že nejde vymaskovat i stín? Nevěřte tomu ... V tomto tutoriálu si ukážeme, jak použít ořezovou cestu v kombinaci InDesign-Photoshop.
Návod je určen zejména začínajícím uživatelům.

 

 

 

Pantone Goe: nový systém barev nastupuje

21. září 2007, 00.00 | Společnost Pantone představila před několika dny nový systém barvových vzorníků Goe. Ten slibuje širší barevný gamut a logičtější uspořádání nežli dosavadní PMS daného výrobce. K dispozici je rovněž odpovídající softwarová podpora, dovolují tvorbu vlastních palet sestavených z Goe barev. Možnosti a perspektivy daného systému se pokoušíme naznačit v tomto článku.

 

 

 

FontLab Photofont Start 2.0: barevná obrázková písma pro Adobe Photoshop

20. září 2007, 00.00 | Jako doplněk k editorům a konvertorům vektorových či bitmapových písem nabízí společnost FontLab plugin pro Adobe Photoshop a jiné grafické programy, s pomocí
kterého lze pracovat s barevnými bitmapovými fonty nativně podporujícími průhlednost. Popis pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Konica Minolta rozšiřuje své služby na poli digitálního tisku

19. září 2007, 00.00 | Konica Minolta uspořádala začátkem podzimu tiskovou konferenci, na níž představila novou infrastrukturu, zahrnující komplexní služby, možnost plné personalizace pro koncové zákazníky a další přidané hodnoty. Oficiálně zde byl představen také nový strategický partner - společnost Uniware.

 

 

 

Adobe Photoshop Express a jeho obdoby: Editujte bitmapy online

18. září 2007, 00.00 | Nedávné zmínky ze strany společnosti Adobe o připravované online podobě Photoshopu, označované jako Photoshop Express, přinášejí již po několikáté otázku ohledně smysluplnosti nasazení online nástrojů pro úpravy bitmapové grafiky. Bude někdy profesionální design fungovat přes webový prohlížeč, nebo jde jen o hříčku dlouhodobě určenou pro amatéry? Více v našem článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 35 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: