Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Grafika News 21/2007 (0,7 MB)

30. října 2007, 00.00 | Vyšlo 25. 10. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 20ti stranách. Hlavní témata: Adobe MAX 2007 Europe, IfraExpo 2007. PDF formát (0,7 MB).

 

 

 

Adobe MAX 2007 Europe: technologie a nástroje Adobe blízké i vzdálené

26. října 2007, 00.00 | Vývojářská konference Adobe MAX 2007 Europe, jež proběhla minulý týden v Barceloně, představila vedle klíčových technologií a produktů Adobe také takové, které se v laboratořích daného výrobce teprve připravují. Spojeny jsou zejména s online publikováním a skupinovou spoluprací. Co přinesou projekty s kódovými označeními Thermo, Pacifica, CoCoMo, Share či Buzzword? A lze něco vyvodit z toho, že Adobe na MAX prezentovala i nedávno uvedenou technologii pro content-aware image resizing?

 

 

 

Adobe MAX 2007 Europe: budoucnost publikování podle Adobe

17. října 2007, 00.00 | Flash, Flex, AIR, ColdFusion, PDF, Creative Suite: tyto i mnohé další názvy publikačních technologií a nástrojů společnosti Adobe zazněly a zazní od pondělka do čtvrtka ve španělské Barceloně nesčetněkrát. Koná se zde totiž - poprvé na evropské půdě - setkání vývojářů webových aplikací, designérů a dalších uživatelů Adobe technologií. Akce jsme se zúčastnili i my, abychom vám z ní tímto mohli přinést exkluzivní zpravodajství. Jak vypadá současná strategie Adobe pro publikační průmysl?

 

 

 

Content-Aware Image Resizing: přichází revoluce ve zpracování bitmapové grafiky?

11. října 2007, 00.00 | Nová technologie izraelských vědců S. Avidana a A. Shamira slibuje zmenšování či zvětšování obrázku bez změny jeho zásadních motivů, nové designérské postupy týkající se odstraňování či přidávání části obrázku a také nové možnosti publikování obrázků optimalizovaných pro různá média. Na světě jsou přitom již její první konkrétní implementace, včetně pluginů pro Photoshop a GIMP. Více v našem článku.

 

 

 

Shinycore Path Styler Pro 1.5: obrysové efekty pro Adobe Illustrator a Photoshop

10. října 2007, 00.00 | 3D obrysové, respektive bevel efekty lze vytvářet prakticky v každém bitmapovém i vektorovém grafickém editoru. Path Styler je zajímavý tím, že nejen v Illustratoru, ale i Photoshopu používá jako zdroj výběru pro efekty výhradně vektorové cesty a dosahuje tudíž velmi kvalitních výsledků. Popis aktuální verze pluginu vám dnes nabízíme.

 

 

 

IfraExpo 2007: trendy ve vydávání periodik zblízka

9. října 2007, 00.00 | Letos se poprvé u našich rakouských sousedů ve Vídni koná IfraExpo, tedy nejprestižnější výstavní akce spojená s vydáváním novin, resp. periodik všeobecně. Zajímavých expozic či prezentací je na této akci, trvající od 8. do 11. října, skutečně mnoho, přičemž na své si přijdou rozhodně nejen vydavatelé novin či časopisů, ale v podstatě všichni, kdo se zajímají o moderní publikační trendy. Více se dočtete v naší reportáži.

 

 

 

Adobe rozšiřuje své online služby

5. října 2007, 00.00 | Společnost Adobe uvedla betaverzi serveru pro výměnu dokumentů Share a akvizicí online textového procesoru Buzzword. Vedle online služby Premiere Express a ohlášení Photoshopu Express zde tedy máme další aktivity naznačující záměry Adobe stát se poskytovatelem jakési "Creative Suite online", zaměřené zejména na spotřebitelský sektor. Více v našem článku.

 

 

 

Mac OS X Software: Preview 4.0

4. října 2007, 00.00 | Aplikace Preview, sloužící hlavně jako prohlížeč grafiky a PDF souborů, se v připravované nové verzi Mac OS X 10.5 Leopard rozrůstá v program se zajímavými editačními možnostmi. Více se můžete dočíst v tomto článku, převzatém ze serveru MujMac.

 

 

 

Grafika News 19/2007 (0,8 MB)

3. října 2007, 00.00 | Vyšlo 27. 9. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 20ti stranách. Hlavní témata: Gradual SWITCH 07, Recosoft PDF2ID, Sony Alpha A700. PDF formát (0,8 MB).

 

 

 

Softwarové novinky 10/2007: prepress

2. října 2007, 00.00 | Tradiční měsíční přehled programů, pluginů, utilit či updatů různých aplikací za měsíc září si určitě nenechte ujít! Naleznete v něm informace o novinkách spojených s počítačovou sazbou, tvorbou či zpracováním PDF dokumentů a také třeba skenováním nebo tiskovým výstupem.

 

 

 

Strana výpisu

... 35 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: