Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Adobe a Yahoo!: online reklama v PDF dokumentech přichází

3. prosince 2007, 00.00 | Společnosti Adobe a Yahoo! uvedly betaverzi služby "Ads for Adobe PDF Powered by Yahoo!", která dovoluje prodávat online reklamu prostřednictvím PDF dokumentu stejným způsobem, jako je tomu dosud na webových stránkách. V současnosti je služba k dispozici pouze pro uživatele z USA, rozhodně ale i tak stojí za pozornost. Více naleznete v našem článku.

 

 

 

Knižní novinka: Průvodce začínajícího grafika

30. listopadu 2007, 00.00 | Vydavatelství CPress přišlo před nedávnem s publikací "Počítačová grafika a design: Průvodce začínajícího grafika" českého autora Tomáše Tůmy. Název zní opravdu lákavě a tak jsme se pokusili v této recenzi zhodnotit, nakolik dokáže daná publikace reálně posloužit k účelu, který je v jejím názvu deklarován.

 

 

 

Hot Door MultiPage 4: vícestránkové dokumenty v Adobe Illustratoru

30. listopadu 2007, 00.00 | Možnost pracovat s vícestránkovými dokumenty v Adobe Illustratoru je pro leckoho vysoce žádoucí,
a s použitím doplňku MultiPage ji lze realizovat víc jak dobře. Představení
aktuální, již čtvrté verze daného pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Xerox posiluje segment digitálního produkčního tisku

28. listopadu 2007, 00.00 | Společnost Xerox představila nové řady produkčních tiskáren, určených pro tisk nižších nákladů. Jedná se konkrétně o modely DocuColor 260 a 8000AP Modena.

 

 

 

Amazon Kindle: revoluční čtečka eBooků je zde?

21. listopadu 2007, 00.00 | Největší internetové knihkupectví Amazon uvedlo v pondělí na trh svou čtečku eBooků Kindle. Přístroj je postaven na technologií E Ink, což u něj garantuje výbornou čitelnost displeje při malé spotřebě, výhodou je rovněž snadná přenositelnost. Zásadní je pak u tohoto zařízení bezplatné bezdrátové připojení do online storu Amazonu, poskytujícího desetitisíce knižních titulů a spolu s tím i odběr novin, časopisů či blogů. Znamená Kindle převrat ve světě eBooků či nikoli?

 

 

 

EFI XF verze 3.1 (SP3): Recenze

20. listopadu 2007, 00.00 | Společnost EFI v tomto roce uvedla novou verzi svého ripu EFI Colorproof XF 3.1, použitelného zejména pro nátisky, fotografickou produkci a tisk billboardů. V této recenzi se dočtete, co vše daný rip nabízí, jaké jsou jeho klady a zápory a jak dopadl v našem testu.

 

 

 

MetaCommunications Digital Storage Manager 2.5: silný nástroj pro správu a archivaci zdrojů

16. listopadu 2007, 00.00 | Známy poskytovatel řešení pro správu projektů a zdrojů v pre-pressu a kreativních provozech, společnost MetaCommunications, uvedl Windows verzi svého řešení Digital Storage Manager 2.5, určeného pro správu digitálních zdrojů. Čím může být daný produkt zajímavý pro tuzemská pracoviště?

 

 

 

Andromeda ReArranger 1.1: rychlá změna layoutu stránek v Adobe InDesignu

14. listopadu 2007, 00.00 | Nový plugin pro Adobe InDesign slouží k automatizovaným změnám návrhů vzhledu publikací a nabízí přes sto variant layoutů stávajícího designu daného
dokumentu. Může tedy velmi usnadnit proces rozhodování o tom, jak bude publikace nakonec vypadat, či dovolit bleskurychle změnit layout podle
požadavků klienta.
Plugin si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Knižní novinka: Mistrovství v Adobe Illustrator

13. listopadu 2007, 00.00 | Díky vydavatelství CPress se na český knižní trh nedávno dostal překlad populárního titulu "The Adobe Illustrator CS2 WOW! Book". Kniha přináší nevšední dávku informací týkajících se nejrůznějšího užití Adobe Illustratoru CS2 v tiskové i elektronické produkci, které autorka Sharon Steuerová shromáždila ve spolupráci s více jak stovkou kreativců a znalců Illustratoru. Recenzi dané publikace vám nyní přinášíme.

 

 

 

Jak připravit digitální fotografii pro tiskovou produkci?

12. listopadu 2007, 00.00 | Zajímá vás jak připravovat digitální fotografie, aby obstály při tiskových zakázkách? Sdružení Ghent PDF Workgroup, známé především svými specifikacemi pro PDF workflow, zveřejnilo na svých stránkách příslušné stručné návody pro komerční a novinovou fotografii. Co lze v těchto návodech najít? A jaké další zdarma dostupné publikace obdobného typu ještě na Internetu existují?

 

 

 

Strana výpisu

... 33 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: