Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Ifra Expo Vídeň 2009: mobilní publikování a sociální sítě – nové odbytové příležitosti pro periodika?

20. října 2009, 00.00 | Letošní ročník výstavy Ifra Expo (12-15. 10., Vídeň), představující technologie, nástroje a koncepce sloužící při vydávání periodik, vyslal jasné poselství. Novým motorem, který by měl nastartovat odbyt periodik v čase krize klasické tištěné produkce jsou online kanály, svázané s mobilním publikováním na zařízeních, jako je Apple iPhone. Zásadním prvkem vydavatelských strategií by se pak mělo stát i výraznější zapojení sociálních sítí. Více podrobností přinášíme v naší reportáži.

 

 

 

Scribus 1.3.5.1: budoucnost open source sazby se představuje

29. září 2009, 00.00 | V srpnu tohoto roku uveřejnil po více jak dvou letech vývoje Scribus Team první podobu verze 1.3.5 sázecího programu Scribus. Jedná se o předstupeň přelomové verze 1.4, který nabízí mimo mnoha funkcí známých z profesionálních aplikací pro počítačovou sazbu také speciality typu přímého vkládání výstupů ze značkovacích jazyků jako je LaTeX či Gnuplot. Plně nativní je přitom nyní nejen podoba pro Linux/Unix a Windows, ale též Mac OS X. Bližší přiblížení daného řešení naleznete v tomto článku.

 

 

 

Knižní recenze: Oficiální výukový kurz aplikací Adobe Creative Suite 4

24. září 2009, 00.00 | Společnost CPress vydala v posledních měsících sérii publikací z řady „Oficiální výukový kurz“, věnovaných aplikacím Adobe Creative Suite CS4. Co v těchto publikacích čtenář nalezne a co nikoliv? A komu jsou vlastně určeny? To jsou otázky, které se pokoušíme odpovědět v této recenzi.

 

 

 

Pantone přichází s vlastní aplikací pro práci s paletami barev na iPhonu

23. září 2009, 00.00 | Společnost Pantone uvedla na trh aplikaci pro Apple iPhone, dovolující na daném telefonu pracovat se vzorníky Pantone a dále též extrahovat barvy z obrázků a fotografií či též vytvářet harmonické palety barev. Více informací o této aplikaci a jejich možnostech naleznete v našem článku.

 

 

 

Adobe kupuje Omniture: budou nástroje webové analýzy součástí příští Creative Suite?

21. září 2009, 00.00 | Společnost Adobe před několika dny oznámila, že kupuje společnost Omniture, známou nástroji pro analýzu webové návštěvnosti a optimalizaci účinnosti webových prezentací a služeb. Funkce daných nástrojů by měly být odpovídajícím způsobem integrovány do produktového portfolia Adobe. Čeho všeho se takto uživatelé mohou dočkat?

 

 

 

Typefi AutoFit: dynamický layout v Adobe InDesignu snadno, rychle a zdarma

15. září 2009, 00.00 | Sázíte v InDesignu složitěji členěné layouty s řadou navzájem se ovlivňujících rámečků? Pak určitě nepřehlédněte plugin Typefi AutoFit, dostupný zcela zdarma, který vám dovolí zpracování daného typu layoutů významně automatizovat. Podrobnosti přinášíme v této recenzi.

 

 

 

Testování materiálů pro produkční velkoformátový tisk

14. září 2009, 00.00 | V současné době je v oblasti profi sign tlak na dodávku cenově výhodných materiálů, přičemž výrazný je příliv levných materiálů z Asie, u kterých se ovšem rovněž přihlíží ke kvalitě. K testování jsme takto obdrželi vzorky vinylové fólie (Self Adhesive Vinyl) a okenní perforované fólie (One-way Vision) nabízené firmou Reklama-levne.eu. Testování bylo postaveno subjektivně na srovnání s vlastnostmi konkurenčních produktů. Jak dopadlo?

 

 

 

Lightroom je když... (1. část): Úvodní seznámení

1. září 2009, 00.00 | Aplikace Adobe Lightroom, správněji Adobe Photoshop Lightroom, přináší ucelené a kompletní řešení pro workflow digitálních fotografů. V seriálu, který dnes začíná, se seznámíme s principy a technikami Lightroom, které nám umožní mít svoji postupem času se zvětšující knihovnu digitálních fotografií pod neustálou kontrolou. Cílem našeho úvodního článku je vysvětlit v základních obrysech, jak Lightroom funguje, a prohlédnout si pracovní plochu tohoto programu.

 

 

 

Fotografická agentura Gamma nedávno ohlásila bankrot: Neslavný konec slavné legendy

26. srpna 2009, 00.00 | Co spojuje jména jako například Reuters, AFP, Magnum či GAMMA? Odpověď je nasnadě; jedná se o dnes již legendární fotografické agentury, které výrazně určovaly a stále značně ovlivňují tok moderní fotožurnalistiky. Nedávno však jedna z nich, francouzká fotoagentura Gamma, která na trhu působí více než 40 let, ohlásila bankrot . Je pád jmenované prestižní agentury důsledkem špatného managementu či konec této legendy způsobila probíhající ekonomická krize? Podrobnosti naleznete v článku.

 

 

 

Calllas Software pdfaPilot 2: pokročilé řešení pro PDF/A

14. srpna 2009, 00.00 | Formát PDF/A, sloužící k dlouhodobé archivaci dokumentů, má všestranné uplatnění napříč mnoha oblastmi, publikační průmysl nevyjímaje. Nedávno se jeden z nejdůležitějších nástrojů pro tento formát, pdfaPilot společnosti Callas Software, dočkal významného updatu na verzi 2. S jeho schopnostmi – a také možnostmi PDF/A jako takového – vás blíže seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 23 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: