Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Typefi AutoFit: dynamický layout v Adobe InDesignu snadno, rychle a zdarma

15. září 2009, 00.00 | Sázíte v InDesignu složitěji členěné layouty s řadou navzájem se ovlivňujících rámečků? Pak určitě nepřehlédněte plugin Typefi AutoFit, dostupný zcela zdarma, který vám dovolí zpracování daného typu layoutů významně automatizovat. Podrobnosti přinášíme v této recenzi.

 

 

 

Testování materiálů pro produkční velkoformátový tisk

14. září 2009, 00.00 | V současné době je v oblasti profi sign tlak na dodávku cenově výhodných materiálů, přičemž výrazný je příliv levných materiálů z Asie, u kterých se ovšem rovněž přihlíží ke kvalitě. K testování jsme takto obdrželi vzorky vinylové fólie (Self Adhesive Vinyl) a okenní perforované fólie (One-way Vision) nabízené firmou Reklama-levne.eu. Testování bylo postaveno subjektivně na srovnání s vlastnostmi konkurenčních produktů. Jak dopadlo?

 

 

 

Lightroom je když... (1. část): Úvodní seznámení

1. září 2009, 00.00 | Aplikace Adobe Lightroom, správněji Adobe Photoshop Lightroom, přináší ucelené a kompletní řešení pro workflow digitálních fotografů. V seriálu, který dnes začíná, se seznámíme s principy a technikami Lightroom, které nám umožní mít svoji postupem času se zvětšující knihovnu digitálních fotografií pod neustálou kontrolou. Cílem našeho úvodního článku je vysvětlit v základních obrysech, jak Lightroom funguje, a prohlédnout si pracovní plochu tohoto programu.

 

 

 

Fotografická agentura Gamma nedávno ohlásila bankrot: Neslavný konec slavné legendy

26. srpna 2009, 00.00 | Co spojuje jména jako například Reuters, AFP, Magnum či GAMMA? Odpověď je nasnadě; jedná se o dnes již legendární fotografické agentury, které výrazně určovaly a stále značně ovlivňují tok moderní fotožurnalistiky. Nedávno však jedna z nich, francouzká fotoagentura Gamma, která na trhu působí více než 40 let, ohlásila bankrot . Je pád jmenované prestižní agentury důsledkem špatného managementu či konec této legendy způsobila probíhající ekonomická krize? Podrobnosti naleznete v článku.

 

 

 

Calllas Software pdfaPilot 2: pokročilé řešení pro PDF/A

14. srpna 2009, 00.00 | Formát PDF/A, sloužící k dlouhodobé archivaci dokumentů, má všestranné uplatnění napříč mnoha oblastmi, publikační průmysl nevyjímaje. Nedávno se jeden z nejdůležitějších nástrojů pro tento formát, pdfaPilot společnosti Callas Software, dočkal významného updatu na verzi 2. S jeho schopnostmi – a také možnostmi PDF/A jako takového – vás blíže seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe Creative Suite 5 již nepoběží na PowerPC Macích

14. srpna 2009, 00.00 | Společnost Adobe oznámila v tomto týdnu, že připravovaná příští generace jejich kreativních a publikačních aplikací, Creative Suite 5, již nepoběží na počítačích Macintosh s procesorem PowerPC. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Extensis Universal Type Server 2.0.1: dokonale centralizovaná správa a synchronizace písem

13. srpna 2009, 00.00 | Profesionální server pro správu písem s centrálním přístupem ke všem funkcím a vlastnostem úložiště s fonty nabízí Universal Type Server společnosti Extensis. Mimo zjednodušené správy knihoven s libovolným počtem písem přináší Universal Type Server 2.0 například integraci s Microsoft Active Directory či Apple Open Directory, podporu MS SQL serveru, analýzu licencí fontů, jejich vylepšenou synchronizaci a v neposlední řadě vyšší počet pluginů pro automatickou aktivaci písem.

 

 

 

Online služby pro identifikaci fontů: Přehled

31. července 2009, 00.00 | Stává se vám, že pro svůj publikační či designérský projekt potřebujete font, jehož vzorek je vám k dispozici pouze v tištěné podobě či na bitmapovém obrázku? Nebo byste rádi použili vám zatím neznámé písmo, u kterého máte konkrétní představu o některých jeho parametrech? V těchto i dalších případech vám budou významně nápomocny online služby, které blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Užitečné pluginy pro Adobe InDesign: Rorohiko

28. července 2009, 00.00 | Ve skutečně bohaté nabídce pluginů InDesignu z dílny společnosti Rorohiko naleznete nástroje pro všestranné zpracování textu, obrázků, objektů i layoutu. Mnohé z těchto bezesporu užitečných a nápaditých pluginů jsou přitom k dispozici zcela zdarma. Celou nabídku vám blíže představíme v tomto článku.

 

 

 

Enfocus PitStop Pro a PitStop Server 09: preflight PDF v novém

15. července 2009, 00.00 | Společnost Enfocus před několika dny oznámila, že od září začne distribuovat novou podobu svých klíčových nástrojů pro preflight PDF dokumentů PitStop Professional a Sever. Co vše nabídnou PitStop Pro a Server 09? A jak mohou vlastníci předchozích verzí ušetřit při upgradu na tyto novinky?

 

 

 

Strana výpisu

... 23 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: