Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Apple iPad: bezkonkurenční elektronická čtečka?

31. ledna 2010, 00.00 | Zobrazení v barvě na velkém displeji při dobré přenositelnosti a slušné výdrži baterie, čtecí aplikace iBooks spolu s rozsáhlou nabídkou knih v novém iBookstoru či možností optimalizované četby periodik přes samostatné aplikace, a schopnosti práce s multimédii či osobními dokumenty, které stávající E Ink čtečky nenabízí. Pro tyto i další vlastnosti má Apple iPad šanci ovládnout trh čteček elektronických publikací. Neklade ale na uživatele a vydavatele také zbytečně velká omezení?

 

 

 

Apple představil iPad

28. ledna 2010, 00.00 | Steve Jobs skutečně předvedl tablet, nový přístroj s 9,7“ obrazovkou nazvaný iPad. Je kompatibilní s tituly App Store, ale dovoluje také používání vyspělejších aplikací (mimo jiné balíku iWork) a poslouží též jako elektronická čtečka, pro niž Apple připravil nový obchod iBook Store.

 

 

 

CES 2010: invaze čteček elektronických publikací

25. ledna 2010, 00.00 | Letošní ročník výstavy spotřební elektroniky CES mimo jiné přinesl představení doslova záplavy čteček elektronických publikací. Čeho všeho se zde konzumenti dočkali či již záhy dočkají? Jakým způsobem může v dané oblasti zamíchat kartami Apple se svým očekávaným tabletem? A co bude nástup zařízení daného typu znamenat pro kreativní sektor?

 

 

 

MyFonts: nejúspěšnější písma roku 2009

8. ledna 2010, 00.00 | Jeden z největších online prodejců počítačových písem, server MyFonts, zveřejnil nedávno seznam deseti písem, která se loni na jeho stránkách nejlépe prodávala. Jejich kategorie, resp. účely, jsou skutečně rozmanité a podání zdařilé a mnohdy inspirativní, a tak jejich přehled stojí určitě za pozornost. Naleznete jej v našem článku.

 

 

 

Extensis Suitcase Fusion 2: profesionální správce písem pro Windows a Mac OS X

4. ledna 2010, 00.00 | Společnost Extensis nabízí ucelenou sadu profesionálních řešení pro klasickou uživatelskou či centrálním serverem řízenou správu písem. Klientská aplikace Suitcase Fusion spadá mezi první jmenované řešení, a vyniká zejména podporou snadno ovladatelné automatické aktivace/deaktivace písem. Celkové možnosti a novinky ve druhé stěžejní verzi programu si představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Ricoh Pro C900/C900s: produkční barevný stroj přichází

28. prosince 2009, 00.00 | Společnost Ricoh uvedla na trh barevné produkční zařízení, kombinující rychlost, produktivitu a široké možnosti dokončovacích prací. Nese označení Pro C900/C900s a nabízí kompletní řešení, zahrnující vedle rychlého a kvalitního tisku (potažmo též kopírování/skenování) také například vazby V1, V2 a V3 či děrování nebo vazby kroužkových bloků.

 

 

 

Snow Leopard zblízka: Preview

23. prosince 2009, 00.00 | Rozšířené schopnosti zobrazení, zpracování a anotování PDF i bitmapových obrázků, podpora skenování a možnost práce s 3D modely a scénami ve formátu Collada DAE. Tyto i další zajímavé novinky nabízí systémový prohlížeč Preview dodávaný coby součást Apple Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Pojďme se na ně podívat trochu blíže.

 

 

 

Epson představil Stylus WT7900, zásadní tiskárnu pro obalový průmysl

22. prosince 2009, 00.00 | Na začátku prosince prezentovala společnost Epson v Praze poprvé oficiálně tiskárnu Epson Stylus WT7900. Jde o derivát tiskárny Epson Stylus Pro 7900, určený pro obalový průmysl, respektive pro segment nátisku s požadavkem na tisk bílé barvy. Blíže vám dané zařízení přiblížíme v tomto článku.

 

 

 

Technologie mirasol slibuje přinést elektronický papír snů

22. prosince 2009, 00.00 | Qualcomm pracuje na vlastní technologii elektronického papíru, jež nabízí nejenom podporu barev, ale též zcela plynulého videa. A první přístroje ji využívající by se na trhu mohly objevit snad již koncem příštího roku.

 

 

 

Co čeká elektronické knihy a periodika v roce 2010?

4. prosince 2009, 00.00 | Zařízení s dvěma displeji napodobující více papírovou knihu, ale nabízející také více interaktivity a podporu multimédií, podstatně rozmanitější aplikace pro čtení eBooků a významný nástup společnosti Barnes & Noble na trh se čtečkami elektronických publikací, kontrolovaný dosud společnostmi Amazon a Sony. Tyto i další zajímavé změny na trhu s elektronickými publikacemi predikuje předpověď analytiků společnosti Forrester Research, se kterou Vás blíže seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 21 ...

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: