Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Bližší informace o Adobe Creative Suite 5 (nejen) for Mac

17. února 2010, 00.00 | Server AppleInsider se od svých zdrojů dozvěděl některé podrobnosti o chystaném balíku Adobe Creative Suite 5 pro Mac. Photoshop se konečně dočká macovské 64bitové verze, ostatní aplikace mají především zesílit důraz na Flash, což se mimo jiné týká i sázecího programu InDesign.

 

 

 

PDFmyURL: konverze webových stránek do PDF snadno, rychle, online

4. února 2010, 00.00 | Potřebujete rychle převést webovou stránku do podoby PDF dokumentu pro offline čtení, zaslání e-mailem či snadné vytištění na stolní tiskárně? A nebo chcete obdobnou možnost poskytnout návštěvníkům svých stránek bez toho, že byste museli zprovozňovat jakoukoli serverovou aplikaci? V těchto i dalších případech nepřehlédněte nedávno spuštěnou online službu PDFmyURL, kterou blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Apple iPad: bezkonkurenční elektronická čtečka?

31. ledna 2010, 00.00 | Zobrazení v barvě na velkém displeji při dobré přenositelnosti a slušné výdrži baterie, čtecí aplikace iBooks spolu s rozsáhlou nabídkou knih v novém iBookstoru či možností optimalizované četby periodik přes samostatné aplikace, a schopnosti práce s multimédii či osobními dokumenty, které stávající E Ink čtečky nenabízí. Pro tyto i další vlastnosti má Apple iPad šanci ovládnout trh čteček elektronických publikací. Neklade ale na uživatele a vydavatele také zbytečně velká omezení?

 

 

 

Apple představil iPad

28. ledna 2010, 00.00 | Steve Jobs skutečně předvedl tablet, nový přístroj s 9,7“ obrazovkou nazvaný iPad. Je kompatibilní s tituly App Store, ale dovoluje také používání vyspělejších aplikací (mimo jiné balíku iWork) a poslouží též jako elektronická čtečka, pro niž Apple připravil nový obchod iBook Store.

 

 

 

CES 2010: invaze čteček elektronických publikací

25. ledna 2010, 00.00 | Letošní ročník výstavy spotřební elektroniky CES mimo jiné přinesl představení doslova záplavy čteček elektronických publikací. Čeho všeho se zde konzumenti dočkali či již záhy dočkají? Jakým způsobem může v dané oblasti zamíchat kartami Apple se svým očekávaným tabletem? A co bude nástup zařízení daného typu znamenat pro kreativní sektor?

 

 

 

MyFonts: nejúspěšnější písma roku 2009

8. ledna 2010, 00.00 | Jeden z největších online prodejců počítačových písem, server MyFonts, zveřejnil nedávno seznam deseti písem, která se loni na jeho stránkách nejlépe prodávala. Jejich kategorie, resp. účely, jsou skutečně rozmanité a podání zdařilé a mnohdy inspirativní, a tak jejich přehled stojí určitě za pozornost. Naleznete jej v našem článku.

 

 

 

Extensis Suitcase Fusion 2: profesionální správce písem pro Windows a Mac OS X

4. ledna 2010, 00.00 | Společnost Extensis nabízí ucelenou sadu profesionálních řešení pro klasickou uživatelskou či centrálním serverem řízenou správu písem. Klientská aplikace Suitcase Fusion spadá mezi první jmenované řešení, a vyniká zejména podporou snadno ovladatelné automatické aktivace/deaktivace písem. Celkové možnosti a novinky ve druhé stěžejní verzi programu si představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Ricoh Pro C900/C900s: produkční barevný stroj přichází

28. prosince 2009, 00.00 | Společnost Ricoh uvedla na trh barevné produkční zařízení, kombinující rychlost, produktivitu a široké možnosti dokončovacích prací. Nese označení Pro C900/C900s a nabízí kompletní řešení, zahrnující vedle rychlého a kvalitního tisku (potažmo též kopírování/skenování) také například vazby V1, V2 a V3 či děrování nebo vazby kroužkových bloků.

 

 

 

Snow Leopard zblízka: Preview

23. prosince 2009, 00.00 | Rozšířené schopnosti zobrazení, zpracování a anotování PDF i bitmapových obrázků, podpora skenování a možnost práce s 3D modely a scénami ve formátu Collada DAE. Tyto i další zajímavé novinky nabízí systémový prohlížeč Preview dodávaný coby součást Apple Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Pojďme se na ně podívat trochu blíže.

 

 

 

Epson představil Stylus WT7900, zásadní tiskárnu pro obalový průmysl

22. prosince 2009, 00.00 | Na začátku prosince prezentovala společnost Epson v Praze poprvé oficiálně tiskárnu Epson Stylus WT7900. Jde o derivát tiskárny Epson Stylus Pro 7900, určený pro obalový průmysl, respektive pro segment nátisku s požadavkem na tisk bílé barvy. Blíže vám dané zařízení přiblížíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 21 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: