Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Technologie mirasol slibuje přinést elektronický papír snů

22. prosince 2009, 00.00 | Qualcomm pracuje na vlastní technologii elektronického papíru, jež nabízí nejenom podporu barev, ale též zcela plynulého videa. A první přístroje ji využívající by se na trhu mohly objevit snad již koncem příštího roku.

 

 

 

Co čeká elektronické knihy a periodika v roce 2010?

4. prosince 2009, 00.00 | Zařízení s dvěma displeji napodobující více papírovou knihu, ale nabízející také více interaktivity a podporu multimédií, podstatně rozmanitější aplikace pro čtení eBooků a významný nástup společnosti Barnes & Noble na trh se čtečkami elektronických publikací, kontrolovaný dosud společnostmi Amazon a Sony. Tyto i další zajímavé změny na trhu s elektronickými publikacemi predikuje předpověď analytiků společnosti Forrester Research, se kterou Vás blíže seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Konica Minolta představila nové tiskárny i služby

25. listopadu 2009, 00.00 | Konica Minolta představila hned celý balík novinek pro poslední čtvrtletí roku 2009! Vedle nových produkčních multifunkčních tiskáren, nezapomíná tento japonský gigant ani na
zákaznickou a servisní podporu a uvádí i (neméně důležité) nové služby a technologie, které mají práci s tiskovými zařízeními KM co nejvíce zjednodušit.

 

 

 

Užitečné skripty pro Adobe InDesign: Přehled

29. října 2009, 00.00 | Generování číselných sekvencí například pro vstupenky či losy, sledování času stráveného prací v InDesignu, vylepšení funkce hledání a náhrad, různorodé zpracování obrázků vložených do dokumentů InDesignu či přepnutí jazyka rozhraní InDesignu na platformě Mac OS X. Tyto i další zajímavé možnosti nabízí většinou bezplatné skripty InDesignu, které si blíže představíme v tomto článku.

 

 

 

Knižní recenze: Photoshop CS4 a Lightroom 2 se Scottem Kelbym

28. října 2009, 00.00 | Vydavatelství CPress přišlo nedávno s překlady dvou dalších titulů neúnavného Scotta Kelbyho. „Adobe Photoshop CS4: Kniha plná triků“ přináší řadu postupů pro tvorbu rozmanitých, v praxi dobře použitelných designérských efektů, realizovaných v Photoshopu. „Digitální fotografie v Adobe Photoshop Lightroom 2“ pak nabízí komplexní kompendium znalostí spojených s nástrojem pro správu a úpravy RAW fotografií Lightroom. Obě publikace se vyznačují atraktivním plnobarevným provedením a blíže vám je představujeme v této recenzi.

 

 

 

Ifra Expo Vídeň 2009: mobilní publikování a sociální sítě – nové odbytové příležitosti pro periodika?

20. října 2009, 00.00 | Letošní ročník výstavy Ifra Expo (12-15. 10., Vídeň), představující technologie, nástroje a koncepce sloužící při vydávání periodik, vyslal jasné poselství. Novým motorem, který by měl nastartovat odbyt periodik v čase krize klasické tištěné produkce jsou online kanály, svázané s mobilním publikováním na zařízeních, jako je Apple iPhone. Zásadním prvkem vydavatelských strategií by se pak mělo stát i výraznější zapojení sociálních sítí. Více podrobností přinášíme v naší reportáži.

 

 

 

Scribus 1.3.5.1: budoucnost open source sazby se představuje

29. září 2009, 00.00 | V srpnu tohoto roku uveřejnil po více jak dvou letech vývoje Scribus Team první podobu verze 1.3.5 sázecího programu Scribus. Jedná se o předstupeň přelomové verze 1.4, který nabízí mimo mnoha funkcí známých z profesionálních aplikací pro počítačovou sazbu také speciality typu přímého vkládání výstupů ze značkovacích jazyků jako je LaTeX či Gnuplot. Plně nativní je přitom nyní nejen podoba pro Linux/Unix a Windows, ale též Mac OS X. Bližší přiblížení daného řešení naleznete v tomto článku.

 

 

 

Knižní recenze: Oficiální výukový kurz aplikací Adobe Creative Suite 4

24. září 2009, 00.00 | Společnost CPress vydala v posledních měsících sérii publikací z řady „Oficiální výukový kurz“, věnovaných aplikacím Adobe Creative Suite CS4. Co v těchto publikacích čtenář nalezne a co nikoliv? A komu jsou vlastně určeny? To jsou otázky, které se pokoušíme odpovědět v této recenzi.

 

 

 

Pantone přichází s vlastní aplikací pro práci s paletami barev na iPhonu

23. září 2009, 00.00 | Společnost Pantone uvedla na trh aplikaci pro Apple iPhone, dovolující na daném telefonu pracovat se vzorníky Pantone a dále též extrahovat barvy z obrázků a fotografií či též vytvářet harmonické palety barev. Více informací o této aplikaci a jejich možnostech naleznete v našem článku.

 

 

 

Adobe kupuje Omniture: budou nástroje webové analýzy součástí příští Creative Suite?

21. září 2009, 00.00 | Společnost Adobe před několika dny oznámila, že kupuje společnost Omniture, známou nástroji pro analýzu webové návštěvnosti a optimalizaci účinnosti webových prezentací a služeb. Funkce daných nástrojů by měly být odpovídajícím způsobem integrovány do produktového portfolia Adobe. Čeho všeho se takto uživatelé mohou dočkat?

 

 

 

Strana výpisu

... 22 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: