Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Adobe Acrobat 9: další novinky poodhaleny

7. května 2008, 00.00 | Na Webu se nedávno objevily další neoficiální informace ohledně připravovaného Acrobatu 9. Doplněny byly takto zejména zprávy týkající se skupinové spolupráce nad PDF dokumenty prostřednictvím Webu, především uživatele z kanceláří zaujme sdělení o možnosti online sledování a správy PDF formulářů. Posíleny by měly být také třeba schopnosti OCR nástrojů, prohledávání či porovnávání dokumentů a technologie PDF balíček pro přenos souborů v PDF dokumentech. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Automator zblízka: Photoshop Action Pack

5. května 2008, 00.00 | Používáte Adobe Photoshop CS-CS3 na platformě Macintosh v Tigerovi či Leopardovi? Musíte občas či dokonce často provádět v Photoshopu úkony, které volají po automatizaci, tedy například hromadně zpracovávat digitální fotografie? Pak byste určitě neměli přehlédnout skvělou bezplatnou sadu takřka 90 akcí pro Automator Photoshop Action Pack Bena Longa, s jejíž pomocí můžete zajistit pomocí Photoshopu a Automatoru automatizované zpracování skutečně takřka neomezeně. Blíže vám dané řešení představíme v tomto článku.

 

 

 

Leopard zblízka: Automator

25. dubna 2008, 00.00 | Řady významných vylepšení se v Mac OS X 10.5 Leopard dočkal i nástroj pro snadnou automatizaci uživatelských činností Automator. K novinkám takto patří značně vylepšené rozhraní, řada nových užitečných akcí, zaznamenání úkonů provedených myší a klávesnicí či podpora proměnných. Blíže vás se všemi novými funkcemi Automatoru seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe Acrobat 9 letos v létě?

24. dubna 2008, 00.00 | Nedávno se objevily první informace týkající se připravované nové verze Adobe Acrobatu. Verze 9 by se měla dle všeho objevit letos v létě a přinese mimo jiné nové nástroje pro pre-press, webové publikování a elektronické formuláře či rozšířené schopnosti skupinové spolupráce. Podoba Standard dovolí vytvářet a upravovat PDF formuláře i s rozšířenými právy pro uživatele Readeru, nicméně bude opět chybět na Macovi. Verze Professional by pak měla nabídnout i nástroje Acrobatu 3D. Více se dočtete v tomto článku.

 

 

 

Microsoft Expression Media 2.0: nová verze správce fotografií a multimediálních souborů

21. dubna 2008, 00.00 | Profesionální manažer obrázků a fotografií iView Media Pro zakoupený společností Microsoft se konečně probral k životu a po
několika bezvýznamných aktualizacích přichází na svět v rámci produktové řady Expression nová betaverze tohoto poměrně kvalitního produktu na správu, katalogizaci a úpravy digitálních snímků, obrázků, video sekvencí a dalších typů souborů. Představení programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

První setkání pražské InDesign User Group proběhlo úspěšně

4. dubna 2008, 00.00 | Před několika dny se v pražském sídle českého zastoupení společnosti Adobe uskutečnilo první setkání InDesign User Group Praha. Jaké možnosti sebou členství v InDesign User Group přináší? A jaký byl program prvního setkání?

 

 

 

Hamada představuje nové tiskové stroje

27. března 2008, 00.00 | Minulý týden uspořádala společnost Uniware ve spolupráci s Europapier-Bohemia ve svém předváděcím středisku v Hořovicích "Open house" nových strojů japonského výrobce Hamada Printing Press.

 

 

 

TechnoRiver BarCodeStudio 4.5: vizuální editor čárových kódů

26. března 2008, 00.00 | WYSIWYG prostředí editoru čárových kódů společnosti TechnoRiver nabízí nejen přehledné vizuální editační funkce, ale především podporu mnoha typů čárových
kódů, možnost jejich kombinování s vektorovou i bitmapovou grafikou a napojení na ODBC datové zdroje.

 

 

 

Punch představil nový digitální Xeikon 8000

20. března 2008, 00.00 | Punch Graphix představil na včerejší tiskové konferenci v belgickém Lieru nový digitální tiskový stroj Xeikon 8000 a další novinky z oblasti CtcP pod značkou Basys Print. Přinášíme vám přímou reportáž z představení nejrychlejšího digitálního tiskového stroje ve své třídě.

 

 

 

Jak vytvořit bezproblémové PDF pro tiskovou produkci z Microsoft Office?

19. března 2008, 00.00 | Sdružení Ghent PDF Workgroup vydalo nedávno "V1 Specifications for Office Document Printing", manuál a odpovídající sadu nastavení, slibující tvorbu PDF dokumentů z aplikací Microsoft Office, které by neměly činit potíže při komerčním tisku. Co přesně daná sada zdrojů obsahuje? A jaké jsou případné další postupy a nástroje vhodné k uvedenému účelu?

 

 

 

Strana výpisu

... 31 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: