Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

První setkání pražské InDesign User Group proběhlo úspěšně

4. dubna 2008, 00.00 | Před několika dny se v pražském sídle českého zastoupení společnosti Adobe uskutečnilo první setkání InDesign User Group Praha. Jaké možnosti sebou členství v InDesign User Group přináší? A jaký byl program prvního setkání?

 

 

 

Hamada představuje nové tiskové stroje

27. března 2008, 00.00 | Minulý týden uspořádala společnost Uniware ve spolupráci s Europapier-Bohemia ve svém předváděcím středisku v Hořovicích "Open house" nových strojů japonského výrobce Hamada Printing Press.

 

 

 

TechnoRiver BarCodeStudio 4.5: vizuální editor čárových kódů

26. března 2008, 00.00 | WYSIWYG prostředí editoru čárových kódů společnosti TechnoRiver nabízí nejen přehledné vizuální editační funkce, ale především podporu mnoha typů čárových
kódů, možnost jejich kombinování s vektorovou i bitmapovou grafikou a napojení na ODBC datové zdroje.

 

 

 

Punch představil nový digitální Xeikon 8000

20. března 2008, 00.00 | Punch Graphix představil na včerejší tiskové konferenci v belgickém Lieru nový digitální tiskový stroj Xeikon 8000 a další novinky z oblasti CtcP pod značkou Basys Print. Přinášíme vám přímou reportáž z představení nejrychlejšího digitálního tiskového stroje ve své třídě.

 

 

 

Jak vytvořit bezproblémové PDF pro tiskovou produkci z Microsoft Office?

19. března 2008, 00.00 | Sdružení Ghent PDF Workgroup vydalo nedávno "V1 Specifications for Office Document Printing", manuál a odpovídající sadu nastavení, slibující tvorbu PDF dokumentů z aplikací Microsoft Office, které by neměly činit potíže při komerčním tisku. Co přesně daná sada zdrojů obsahuje? A jaké jsou případné další postupy a nástroje vhodné k uvedenému účelu?

 

 

 

COLOURlovers, aneb komunita milovníků barev

14. března 2008, 00.00 | Hledáte vhodnou kombinaci barev pro návrh webu či tištěné publikace? Zajímají vás trendy ve využívání barev v různých oblastech designu? Nebo byste si rádi s jinými uživateli podiskutovali o tom, jakým způsobem nejlépe použít určitou barvu či kombinaci barev? Pro tyto i další účely se rozhodně vyplatí navštívit komunitní server COLOURlovers, který blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Optimus Maximus: hračka pro snoby nebo klávesnice budoucnosti nastupuje?

12. března 2008, 00.00 | Po mnoha měsících příslibů, prototypů a předběžných objednávek se klávesnice Optimus Maximus dostala v prvních stovkách kusů konečně k zákazníkům. Stojí inovativní koncept klávesnice s OLED displeji v jednotlivých klávesách za investici v rozmezí 462-1 564 USD? A jaká je možná budoucnost zařízení daného typu?

 

 

 

Layout Zone skript: významné vylepšení skupinové editace dokumentů v InDesignu CS3

10. března 2008, 00.00 | Možnost vkládat dokumenty InDesignu do sebe přinesla v InDesignu CS3 silné možnosti skupinové editace. Na ještě vyšší úroveň přitom tyto možnosti dostává nedávno uvedený bezplatný skript Layout Zone autora Martinho da Glorii. S jeho pomocí lze totiž na vložený InDesign dokument přetvořit libovolnou sestavu objektů. Jak konkrétně daný skript funguje a v čem tkví výhody jeho nasazení?

 

 

 

Adobe kuler: stále lepší řešení pro harmonické barvy

5. března 2008, 00.00 | Webová služba Adobe kuler nabízí již více jak rok zajímavé nástroje pro tvorbu skupin harmonických barev a jejich využití v publikačních aplikacích. Nedávno Adobe uvedla novou podobu podpůrné AIR aplikace, dovolující s kuler funkcemi pracovat i offline. Co konkrétně tato novinka přináší? A jak vlastně funguje kuler samotný? To jsou otázky, na které se pokoušíme odpovědět v tomto článku.

 

 

 

Bude Adobe InDesign CS4 vytvářet Flash prezentace?

28. února 2008, 00.00 | Na The InDesign Conference v Miami ukázali zástupci společnosti Adobe technologii, dovolující provázat svět tiskové a elektronické publikační produkce, přesněji řečeno sázecí program InDesign a nástroj pro elektronické prezentace Flash. Zatím jen nezávazný preview demonstroval možnosti tvorby Flash prezentace z InDesign dokumentu a načtení InDesign dokumentu do prostředí Flashe. K čemu všemu by byly takovéto možnosti dobré?

 

 

 

Strana výpisu

... 31 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: