Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Polygrafie

Profesionální tisk velkoplošných fotografií

3. června 2009, 00.00 | Každý fotograf dříve či později zatouží po opravdu důstojné prezentaci svých fotografií. A co naplat, jediná skutečně důstojná metoda, jak předvést fotografie více divákům po delší dobu, je velkoplošná fotografie. Navštívili jsme proto pro vás jednu takovou profi fotolaboratoř - firmu Fotonova - a podíváme se velkoplošnému tisku tzv. pod sukně.

 

 

 

Velká letní DTP dílna, aneb chci být grafikem

1. června 2009, 00.00 | Chtěli byste se naučit pracovat v programech Adobe Creative Suite? Uvažujete o dráze grafika/dtp operátora, ale chybí vám potřebná praxe, zkušenosti, neovládáte grafický software a nevíte, jak začít? Tak právě pro vás je kurz určen! Pět dnů budete intenzivně objevovat principy tvůrčí práce a široké možnosti grafického balíku Adobe Creative Suite. Naučíte se orientovat a pracovat v jednotlivých programech, připravovat data a přenášet je mezi aplikacemi. Celý workshop klade důraz především na praktickou stránku...

 

 

 

InDesignCS2 – pro začátečníky, sazba dokumentů komplexně, 2 dny

29. května 2009, 00.00 | Sazba dokumentů již zdaleka není doménou pouze špičkově vybavených grafických pracovišť a s potřebou přesného formátování dokumentů a jejich nejrůznějšími formami publikování se setkává stále více uživatelů. Ať už se jedná o vizitku, jednoduchý leták či třeba katalog produktů, vždy je dobré využít předností vhodného softwaru jako je Adobe InDesign. Kurz Adobe InDesign CS2 - sazba dokumentů komplexně vám nabízí podrobné seznámení s dnes nejprogresivnějším programem pro zlom dokumentů včetně řady konkrétních cvičení.

 

 

 

Konica Minolta bizhub PRO C65hc: digitální tisk s unikátním rozsahem barev

29. května 2009, 00.00 | Společnost Konica Minolta prezentovala nedávno českým novinářům poprvé digitální tiskový stroj bizhub PRO C65hc. Ten díky inovativnímu HC toneru umožňuje tisk barev v gamutu blížícím se prostoru sRGB. Stroj dále nabízí výjimečně jasnou sytost barev, slušný produkční výkon a bohaté možnosti konfigurace. Kdo všechno využije jeho schopnosti?

 

 

 

Dropbox: sdílení, synchronizace a zálohování souborů v elegantním stylu

22. května 2009, 00.00 | Potřebujete se svými spolupracovníky či klienty snadno sdílet objemná data publikačního projektu? Nevyřešili jste dosud uspokojivě otázky zálohování svých dat či jejich synchronizace mezi stolním počítačem a notebookem? Chcete snadno vystavit na Webu sadu fotografií bez nutnosti používat specializované služby? Naznačené i další nároky vám dovoluje elegantně a zdarma řešit služba Dropbox, dostupná pro Mac OS X, Windows i Linux. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

QuarkXPress 8.02 CZ zblízka (1.): Rozhraní a nástroje

20. května 2009, 00.00 | Sázecí program QuarkXPress zůstává na poli pre-pressu a cross-media publikování stále silnou alternativou Adobe InDesignu. Zatím poslední verzi 8 daného produktu dostali čeští uživatelé nedávno k dispozici v plně lokalizované podobě s označením 8.02 CZ. V dané souvislosti jsme považovali za vhodné představit formou několikadílného seriálu všechny podstatné novinky, které sebou QuarkXPress 8.02 přináší. Dnes bude naše pozornost patřit zejména užitečným inovacím v rozhraní a nástrojích, vedoucím k ke zvýšení uživatelské produktivity.

 

 

 

EIZO představilo jarní novinky 2009

18. května 2009, 00.00 | Výrobce špičkových monitorů, společnost EIZO, oficiálně představil prostřednictvím firmy AVNET českému trhu dva nové modely LCD monitorů CG232W (22,5palcový videomonitor) a CG242W (24palcový monitor pro fotografy a DTP pracoviště). Více viz náš článek a přiložené tiskové zprávy.

 

 

 

Kyocera uvádí barevné multifunkce TASKalfa

15. května 2009, 00.00 | Kyocera ve spolupráci se společností Janus uvádí na český trh zcela novou řadu multifunkčních produktů TASKalfa. Prvními produkty nesoucími toto označení se staly čtyři multifunkce TASKalfa 250ci, 300ci, 400ci a 500ci. Po nedávno uvedených tiskárnách formátu A4, tak nyní tento výrobce posiluje svou pozici též o A3 modely.

 

 

 

Konica Minolta uvádí pět nových multifunkcí

11. května 2009, 00.00 | Konica Minolta posiluje řadu multifunkčních produkčních tiskáren a uvádí hned pětici novinek, určených pro segment kancleářského tisku v menších a středních pracovních skupinách. Konkrétně se jedná o stroje řady Bizhub - dvojici barevných digitálních tiskáren C552 a C652 a trojici monochromatických multifunkcí s typovým označením 222, 282 a 362. Všechny nové modely nabídnou bohatou funkční výbavu, flexibilní a rychlý tisk nebo též uživatelskou vstřicnost.

 

 

 

PANTONE ColorMunki Design: měření barev (nejen?) v amatérském sektoru

30. dubna 2009, 00.00 | Společnost Pantone, resp. její vlastník X-Rite, vstoupila radikálněji do sféry správy barev určené pro domácí uživatele a částečně i pro uživatele z profesionální sféry produktem ColorMunki. Jde o nepřímého nástupce základního balíků i1 Design, na rozdíl od něj ale koncepce ColorMunki neumožňuje pozdější upgrade. ColorMunki se tak řadí po bok takových zařízení jako jsou PANTONE hueyPRO nebo EZColor. Hlavně ale jde o konkurenci v zahraničí hodně úspěšnému Datacolor Spyder3Studio. Blíže vám ColorMunki ve verzi Design představíme v této recenzi.

 

 

 

Strana výpisu

... 25 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: