Konica Minolta uvádí pět nových multifunkcí - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Konica Minolta uvádí pět nových multifunkcí

11. května 2009, 00.00 | Konica Minolta posiluje řadu multifunkčních produkčních tiskáren a uvádí hned pětici novinek, určených pro segment kancleářského tisku v menších a středních pracovních skupinách. Konkrétně se jedná o stroje řady Bizhub - dvojici barevných digitálních tiskáren C552 a C652 a trojici monochromatických multifunkcí s typovým označením 222, 282 a 362. Všechny nové modely nabídnou bohatou funkční výbavu, flexibilní a rychlý tisk nebo též uživatelskou vstřicnost.

Společnost Konica Minolta rozšiřuje řady svých digitálních tiskových strojů, určených pro prostředí produkčního tisku (v menších a středních kancelářích) a uvádí pět nových produktů – multifunkčních tiskáren řady Bizhub: C552, C652, 222, 282 a 362. Novinky nabízejí – vedle všestranného využití (tisk, kopírování, skenování, faxování), také velkou variabilitu a flexibilitu při tisku a následném zpracování dokumentů. Výrobce kladl důraz mimo jiné též na přívětivé uživatelské rozhraní, aby ovládání a samotná práce s tiskárnou byla intuitivní a jednotlivé funkce byly snadno a rychle dostupné.

Bizhub C552 a C652

Tisková zařízení bizhub C652 a bizhub C552 kombinují řadu technologií a stávají se tak vhodnou volbou pro upgrade, popř. rozšíření zavedeného strojového parku. Obě novinky nabídnou jak kvalitní barevný tisk, tak i vysoce produktivní a zároveň ekonomické černobílé výstupy. To vše garantuje aplikace rozvinuté technologie tvorby barevného obrazu také na černobílou reprodukci. Novinky Bizhub C552 a C652 obsahují tiskový řadič Emperon, díky němuž je stroj plně kompatibilní v nejrůznějších sítích a může být plnohodnotně začleněn do libovolné IT infrastruktury. Komplexní nabídka komunikačních technologií se tak automaticky zpřístupňuje prostřednictvím globální firemní sítě. Mimo tento (standardně instalovaný) řadič disponují uváděné novinky navíc též možností instalace tiskového řadiče EFI Fiery.

Konica Minolta Bizhub C652 dosahuje rychlosti výstupu až 65 str./min. černobíle a 50 str./min barevně, volitelně zvládne pracovat se vstupní kapacitou až 6 650 listů. Řádově nižší model - C552, zvládne tisknout rychlostí 55 str./min. černobíle a 45 str./min. v barvách. Bizhub C652/C552 může pokračovat v černobílém tisku i po vyčerpání barevných tonerů, a také umí odložit aktuální úkol - pro nějž chybí vhodný typ papíru, a věnovat se dalšímu úkolu. Komfortem pro uživatele je snadná obsluha stroje prostřednictvím plnobarevného ovládacího panelu. Funkce tisku a kopírování jsou doplněny možnostmi síťového tisku, skenování a faxování. Vysokou kvalitu vytištěných dokumentů zajišťuje polymerovaný toner Simitri-HD, díky kterému klesla i celková spotřeba energie.

Bizhub 222, 282 a 362

KM Bizhub 222 pracuje rychlostí 22 stran (formátu A4) za minutu, KM bizhub 282 tiskne s frekvencí 28 stran/min. KM bizhub 362 tiskne nejrychleji - a sice 36 stran za minutu. Jinak se jedná ve všech třech případech o podobné stroje, nabízející jak funkce tisku, tak i kopírování, faxu a skenování. V případě formátů a gramáže použitelných médií, jde o zařízení, která pracují s formáty A6 až A3 s gramáží od 50 do 210g. Všechny modely jsou v základu vybaveny zásobníkem na 1 150 listů papíru, dostupný je také rozšiřující zásobník, jež navýší kapacitu až na 3 650 listů. Nové bizhuby jsou vybaveny (stejně jako jejich předchůdci) polymerovaným tonerem Simitri, který produkuje ostřejší výtisky s větší odolností před UV zářením. Díky nízké fixační teplotě a odolnosti šetří jak životní prostředí, tak náklady na tisk.

Možnosti
KM bizhub 222/bizhub 282/bizhub 362 nabídnou dále rozšířené funkce skenování. Při skenu rozsáhlejších dokumentů lze například využít automatický sken, který je schopen zpracovat až 70 stran/minutu. Nechybí samozřejmě ani praktické možnosti jako skenování přímo do emailu, na FTP server nebo na volitelný pevný disk. Součástí softwarové výbavy tiskáren je též možnost využití “security funkcí” - pro práci s citlivými daty a důvěrnými informacemi. Zpracovávaná data jsou chráněna bezpečnostním systémem, který umožní vytištění dokumentu či jeho uložení pouze po zadání bezpečnostního hesla. Bizhub 222, stejně jako modely 282 a 362 disponují výstupní pamětí 192 MB, kterou je možné volitelně zvýšit na 320 MB. Volitelný harddisk pak má kapacitu až 40 GB. Ovládání je navrženo s důrazem na co největší přehlednost, což je navíc podpořeno českým rozhraním a také provedením v tzv. “InfoLine designu”, který zapadne prakticky do jakékoliv kanceláře bez výrazných prostorových nároků.

Závěr
Všechny novinky KM bizhub C552, C652, 222, 282 a 362 představují multifunkční zařízení formátu A3, posilující portfolio daného výrobce v segmentu produkčního malonákladového tisku. Výhodami nových zařízení jsou především vysoké pracovní rychlosti, ekologické/ekonomické tonery Simitry HD a možnost bezpečné práce s citlivými daty. Tyto stroje jsou navrženy především coby tiskové/kopírovací/fax centra uvnitř větších firemních IT infrastruktur. Novinky nabídnou jak všechny kancelářské komunikační funkce (kopírování, tisk, skenování a fax), tak i relativně kompaktní provedení a odpovídající výkon. Výrobce sice neuvádí jeden z klíčových parametrů – a sice cenu tisku, ale vzhledem k tomu, že Konica Minolta již delší dobu nabízí své produkty formou pronájmu (či leasingu), cena samotného tisku bude hodně závislá na objednaných službách, měsíční zátěži a samotné konfiguraci tiskáren.

Více informací naleznete na: www.konicaminolta.cz

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: