Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

COLOURlovers, aneb komunita milovníků barev

14. března 2008, 00.00 | Hledáte vhodnou kombinaci barev pro návrh webu či tištěné publikace? Zajímají vás trendy ve využívání barev v různých oblastech designu? Nebo byste si rádi s jinými uživateli podiskutovali o tom, jakým způsobem nejlépe použít určitou barvu či kombinaci barev? Pro tyto i další účely se rozhodně vyplatí navštívit komunitní server COLOURlovers, který blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Optimus Maximus: hračka pro snoby nebo klávesnice budoucnosti nastupuje?

12. března 2008, 00.00 | Po mnoha měsících příslibů, prototypů a předběžných objednávek se klávesnice Optimus Maximus dostala v prvních stovkách kusů konečně k zákazníkům. Stojí inovativní koncept klávesnice s OLED displeji v jednotlivých klávesách za investici v rozmezí 462-1 564 USD? A jaká je možná budoucnost zařízení daného typu?

 

 

 

Layout Zone skript: významné vylepšení skupinové editace dokumentů v InDesignu CS3

10. března 2008, 00.00 | Možnost vkládat dokumenty InDesignu do sebe přinesla v InDesignu CS3 silné možnosti skupinové editace. Na ještě vyšší úroveň přitom tyto možnosti dostává nedávno uvedený bezplatný skript Layout Zone autora Martinho da Glorii. S jeho pomocí lze totiž na vložený InDesign dokument přetvořit libovolnou sestavu objektů. Jak konkrétně daný skript funguje a v čem tkví výhody jeho nasazení?

 

 

 

Adobe kuler: stále lepší řešení pro harmonické barvy

5. března 2008, 00.00 | Webová služba Adobe kuler nabízí již více jak rok zajímavé nástroje pro tvorbu skupin harmonických barev a jejich využití v publikačních aplikacích. Nedávno Adobe uvedla novou podobu podpůrné AIR aplikace, dovolující s kuler funkcemi pracovat i offline. Co konkrétně tato novinka přináší? A jak vlastně funguje kuler samotný? To jsou otázky, na které se pokoušíme odpovědět v tomto článku.

 

 

 

Bude Adobe InDesign CS4 vytvářet Flash prezentace?

28. února 2008, 00.00 | Na The InDesign Conference v Miami ukázali zástupci společnosti Adobe technologii, dovolující provázat svět tiskové a elektronické publikační produkce, přesněji řečeno sázecí program InDesign a nástroj pro elektronické prezentace Flash. Zatím jen nezávazný preview demonstroval možnosti tvorby Flash prezentace z InDesign dokumentu a načtení InDesign dokumentu do prostředí Flashe. K čemu všemu by byly takovéto možnosti dobré?

 

 

 

DTP Tools Page Control 2.0: lepší manipulace se stránkami v Adobe InDesignu

26. února 2008, 00.00 | Plugin rozšiřující manipulační funkce Adobe InDesignu v oblasti správy a editace rozměrů jednotlivých stran v dokumentu InDesignu dospěl již do své druhé
stěžejní verze. Na možnosti a funkce tohoto užitečného doplňku se nyní podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

HP Indigo Press WS4500: startuje v Kolíně!

11. února 2008, 00.00 | Společnost HP nedávno uvedla do provozu (v ČR premiérově) nový digitální stroj - HP Indigo Press WS4500. Stalo se tak v kolínských Obchodních tiskárnách, a.s. - které spadají pod konsorcium OTK Group.

 

 

 

Cozimo: zajímavý systém online spolupráce

6. února 2008, 00.00 | Potřebujete se spolupracovníky nebo klienty sdílet a komentovat PDF dokumenty, obrázky či video? Systém společnosti Cozimo Technologies poskytuje pro dané činnosti sadu výkonných nástrojů, k jejichž provozu dostačuje webový prohlížeč s Flash Playerem, funguje tedy ve Windows, Mac OS X i Linuxu. V omezené, ale dobře použitelné podobě je Cozimo k dispozici zdarma. Blíže daný systém představujeme v této recenzi.

 

 

 

Leopard zblízka: Spaces

24. ledna 2008, 00.00 | K zajímavým novinkám v Mac OS X 10.5 Leopard patří i prostředek pro virtuální pracovní plochy Spaces. Mezi jeho funkcemi zaujme především pěkné provázání s technologií Exposé. Jak konkrétně Spaces funguji a jak je to s jejich případnými alternativami pro Tigera?

 

 

 

Canto Cumulus 7.5.2: profesionální asset manager

23. ledna 2008, 00.00 | Canto Cumulus je profesionál každým coulem a vyniká především v kategorii asset managerů s řešením typu server/klient a dálkovou správou i manipulací s
katalogy souborů. Co vše nabízí nová verze programu, a jaké jsou celkové možnosti aplikace, se dozvíte v článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 32 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: