HP Indigo Press WS4500: startuje v Kolíně! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

HP Indigo Press WS4500: startuje v Kolíně!

11. února 2008, 00.00 | Společnost HP nedávno uvedla do provozu (v ČR premiérově) nový digitální stroj - HP Indigo Press WS4500. Stalo se tak v kolínských Obchodních tiskárnách, a.s. - které spadají pod konsorcium OTK Group.

Společnost Hewlett-Packard představila koncem ledna 2008 jeden ze svých nejnovějších produkčních digitálních strojů - HP Indigo Press WS4500. Implementace a veřejné představení tohoto zařízení proběhly dne 23. 1. - a to ve spolupráci Obchodních tiskáren, a.s. (člen skupiny OTK Group) a největšího tuzemského výrobce grafických etiket a flexibilních obalů. Multifunkční zařízení HP Indigo press WS4500 je vůbec prvním svého druhu v České republice.

OTK Group
Polygrafická skupina OTK Group, jejímž členem jsou Obchodní tiskárny, a.s. (provozovatel Indiga Press WS4500), patří do finanční skupiny SPGroup. Disponuje celkem čtyřmi výrobními závody - v Česku, Rumunsku - a dalšími dceřinnými společnostmi (například v Německu či Rusku). V roce 2007 dosáhly roční tržby skupiny hranici 1,6 miliardy korun. Aktuální počet zaměstnanců je zhruba 700. Klíčovými produkty OTK Group jsou flexibilní obaly a grafické etikety, dále pak samolepící etikety, formuláře, lehká kartonáž, kalendáře, diáře, karty a další. Více informací naleznete ZDE.

HP Indigo Press WS4500
WS4500 umožňuje realizaci speciálních zakázek s vysokou rychlostí s optimálními výstupy. Zařízení je navrženo zejména k tiskům samolepicích a nápojových etiket, shrink sleeves, flexibilních obalů a merkantilních tiskovin. Stroj je vhodný pro maloobjemové zakázky, určené pro speciální výrobkové řady, edice či marketingové akce výrobců. Indigo Press WS4500 využívá tekuté barvy a zde nově použitá technologie nabízí výrazné zkrácení přípravy a realizace zakázek. Dokončovací linka umožňuje lakování, výsek, supervarnishing, studenou ražbu atd.


foto: Martin Hájek

Zařízení umí tisknout až sedmi barvami IndiChrome (CMYK + OV + W), které byly vyvinuty speciálně pro stroje řady "Indigo". Rychlost tisku je při 1–2 barvách 32 metrů/min, při 4 barvách 16 metrů/min. Barvy je možné měnit v průběhu tisku díky technologii OFIR (zařízení pro výměnu barev během tisku). Tiskový stroj pracuje s maximální šíří materiálu 330 mm, maximální šíře tisku je 308 mm, maximální délka (obvod fotocitlivého válce) je 450 mm. WS4500 je schopno potiskovat velkou škálu materiálů, např. samolepicí materiál, fólie (PE, PP, PET, PVC), shrink fólie a papír v tloušťkách od 12 do 350 mikronů.


foto: Martin Hájek

Ke stroji HP Indigo press WS4500 zakoupily Obchodní tiskárny dále též dokončovací stroj Omega Digicon 2, jenž se stará o dokončení zpracování celé zakázky. Konkrétně zařízení zajišťuje celoplošné i parciální lakování, výsek, prořez, primerování, laminaci, supervarnishing a studenou ražbu.


foto: Martin Hájek


foto: Martin Hájek


foto: Martin Hájek


foto: Martin Hájek


foto: Martin Hájek


foto: Martin Hájek

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Reportáže  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: