Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Adobe ohlásila bezpečnostní zranitelnost Illustratoru CS2 pro Mac OS X

19. září 2008, 00.00 | Spíše kuriózní, ale přece jen poměrně zajímavé, je nedávné oznámení Adobe o odhalení bezpečnostní chyby Illustratoru CS2 pro Mac OS X, dovolující provedení nežádoucího kódu. Hrozí počítačům kreativních uživatelů nějaké reálné nebezpečí?

 

 

 

Adobe ukončila vývoj řešení FlashPaper, dokumenty ve Flashi ale rozhodně nekončí

16. září 2008, 00.00 | Na začátku září zaskočila Adobe některé vývojáře webových aplikací a správce dokumentových despozitářů oznámením, že zastavuje vývoj produktu FlashPaper. Tímto končí řešení, které dovolovalo vytvářet dokumenty ve Flash (SWF) formátu s pomocí virtuálního tiskového driveru a tyto snadno publikovat na Webu. Možností, jak sdílet layout dokumentů formou flashové prezentace nicméně zůstává celá řada, přičemž další jsou na obzoru. Více naleznete v tomto článku.

 

 

 

Adobe Acrobat 9 k dispozici v české a slovenské verzi

12. září 2008, 00.00 | Dva měsíce od uvedení anglické verze rodiny produktů Adobe Acrobat 9 se začala prodávat i česká a slovenská podoba Acrobatu Standard a Pro, brzy bude k dispozici rovněž lokalizovaný Adobe Reader. Proč je daná lokalizace zásadního charakteru?

 

 

 

Adobe Acrobat 9 zblízka: Pre-pressové novinky podruhé - Vrstvy, Object Inspector, náhled přetisků

8. září 2008, 00.00 | Komplexní možnosti tvorby vrstev v PDF dokumentech s pomocí preflightového zpracování i přebírání obsahu z jiných PDF dokumentů. Object Inspector pro rychlý výpis nejdůležitějších atributů zvoleného objektu v dokumentu. A konečně i nové chování funkce pro náhled přetisků v Acrobatu či Readeru. To jsou novinky řady Acrobat 9, které blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Adobe představí 23. 9. Creative Suite 4

5. září 2008, 00.00 | Společnost Adobe oznámila, že dne 23. 9. představí formou webcastu zaregistrovaným zájemcům poprvé vlastnosti připravované nové generace designérských a publikačních aplikací Creative Suite. Co vše lze od Creative Suite 4 očekávat?

 

 

 

Konica Minolta představuje: bizhub PRO C5500 a služby jtman/jtweb

26. srpna 2008, 00.00 | Konica Minolta uvádí na trh nový model z řady barevných produkčních strojů – bizhub PRO C5500, dále představuje též nový systém zpracování a správy tiskových objednávek jtman/jtweb. Na co se můžeme těšit?

 

 

 

Adobe InDesign: Čáry nejsou žádné čáry (1. díl)

26. srpna 2008, 00.00 | Pojďme se podrobně podívat na linky a tahy v InDesignu. Pokud zde využijete naplno vlastnosti tahů, obrysů a čar, objeví se před Vámi velmi silný a kreativní nástroj, jež leckdy dokáže svojí, řekl bych až rafinovaností, velmi příjemně překvapit.

 

 

 

Uniware uvádí: 1. evropské centrum bezvodého ofsetu

25. srpna 2008, 03.00 | Společnost Uniware spustila ve spolupráci se společnostmi Sakurai a Toray, koncem července v Hořovicích 1. evropské centrum bezvodého tisku, kde bude možné vidět celý proces tisku – přípravou tiskových desek počínaje a finálním tiskem konče.

 

 

 

Lenovo ohlásilo ThinkPad W700, notebook pro fotografy a designéry

15. srpna 2008, 00.00 | Společnost Lenovo představila dne 12. 8. notebook, jenž je velmi vhodný k pokročilému zpracování digitálních fotografií a počítačové 2D i 3D grafiky. Nabídnout může zabudovaný grafický tablet, prostředky pro kalibraci zobrazení barev, 17palcový displej, pokrývající 72 % gamutu prostoru Adobe RGB, a osazení výkonným vícejádrovým Intel procesorem, velkým množstvím RAM či až třemi pevnými disky. Co dalšího ještě tato novinka přináší a kdy bude dostupná zájemcům?

 

 

 

Adobe Acrobat 9 zblízka: Pre-pressové novinky poprvé - Preflight, standardy, audit trail

12. srpna 2008, 00.00 | Nový Adobe Acrobat ve verzi Pro a Pro Extended přináší řadu zajímavých novinek týkajících se oblasti pre-pressu. V prvním díle jejich představení se zaměříme na preflightový engine daných produktů, který nyní nabízí přehlednější a logičtěji organizované rozhraní, výrazně posílenou podporu standardů (PDF/X, PDF/A, PDF/E) a audit trail, neboli záznam o provedeném preflightu. Čím dané funkce usnadní pre-pressové zpracování?

 

 

 

Strana výpisu

... 29 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: