Konica Minolta představuje: bizhub PRO C5500 a služby jtman/jtweb - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Konica Minolta představuje: bizhub PRO C5500 a služby jtman/jtweb

26. srpna 2008, 00.00 | Konica Minolta uvádí na trh nový model z řady barevných produkčních strojů – bizhub PRO C5500, dále představuje též nový systém zpracování a správy tiskových objednávek jtman/jtweb. Na co se můžeme těšit?

Společnost Konica Minolta rozšiřuje portfolio svých produktů a služeb o další novinky. Jednak KM uvádí na český trh nový model z řady barevných produkčních strojů – bizhub PRO C5500, který spadá těsně pod špičkové zařízení bizhub PRO C6500. Co se týče funkčnosti a možností, zařízení je tedy téměř shodné, v něčem i upgradované. Druhou novinku představuje nový systém zpracování a správy tiskových objednávek – s názvem jtman/jtweb, který umožňuje zasílat tiskové objednávky pomocí webového rozhraní na vzdálené místo tisku.

Konica Minolta Bizhub PRO C5500
Multifunkční zařízení bizhub PRO C5500 patří mezi plnobarevné produkčí digitální tiskárny, určené pro nasazení v provozech s vysokými požna kvalitu, rychlost a výhodný poměceny/výkonu. Bizhub PRO C5500 byl vyvinut dle požůcentrálních reprografických odděí a pracuje rychlostí 55 stran A4 za minutu (číle i barevně). Měsíční výtěžnost stroje je až 250 000 stran. Maximální gramáž použitého papíru je 300 g/m2, vstupní kapacita zásobníku dělá až 4 250 listů. Při konstrukci nového bizhubu bylo použito několik inovativních technologií. Mezi nejvýznamnější patří technologie pro zlepšení barevného tisku SEAD (Screen Enhancing Active Digital Process – digitální proces rozšířeného rastrování). Technologie Image Tag bit zlepšuje hranovou ostrost a tím také čitelnost (uplatní se zejména u textů).

Ekonomický provoz zajišťují použité polymerované tonery Simitri HD, které umožňují potisk široké škály médií při zachování stálé kvality výstupu. Výrobce zde použil například také vylepšené uživatelské rozhraní, které spolu s minimalizovanými prostorovými nároky staví stroj do role maximálně úsporného zařízení. Ovládání tiskových úloh probíhá prostřednictvím velkého, otočného barevného displeje. Nezbytným doplňkem produkčního stroje jsou různé způsoby dokončovacích prací. KM Bizhub PRO C5500 můžeme doplnit o několik typů finišerů – např. finišerem brožur, pomocí něhož zautomatizujeme výrobu sešitů s vazbou V1. Pro automatickou tvorbu poštovních zásilek je připravena funkce dopisního skladu na třetiny až pro tři listy najednou. Doplňkový děrovací modul je možno využít pro tvorbu dvou či čtyř děr a usnadnit tak prezentaci či archivaci dokumentů. Toto příslušenství umožní optimální dodávání požadovaných výtisků s minimálními nároky na obsluhu.

Služba jtman/jtweb
Systém efektivního tisku jtman/jtweb představuje vhodný způsob zajištění tisku jak v rámci firmy, tak i pro zákazníky, kteří mohou zadávat tiskové úlohy prostřednictvím webového rozhraní. Součástí unikátní koncepce je tzv. Centrum reprografického tisku, kde se sbíhají všechny tiskové úlohy a operátor zajistí jejich efektivněší způsob vytištění. Služby jtman a jtweb se vzájemně vhodně doplňují. První z nich (jtman) je určena především pro vnitrofiremní tisky, kdy je dokument odeslán z klientské stanice do reprografického centra včetně detailních pokynů k tisku. Následně operátor centra rozhodne, na jakém stroji bude úloha vytištěna. Služba jtman řeší archivaci, editaci a správu tiskových objednávek. Druhá služba – jtweb, umožňuje odesílání tiskových požadavků prostřednictvím webového rozhraní na vzdálené místo tisku. Technologie usnadňuje tisk jednoduchým zapojením do tiskového prostředí přes internet nebo intranet. Prostředí je navíc přizpůsobeno pro jakýkoliv tiskový formát a veškerá komunikace je zabezpečena.

Pro efektivnější práci jsou k dispozici tři odlišné moduly:
jtweb reprint – objednávkový systém tiskových úloh, v online katalogu uživatel vybírá z již předpřipravených tiskových úloh, což umožňuje okamžité vytvoření odhadu nákladů ještě před vydáním tiskové objednávky.
jtman submit – modul zajišťuje odesílání tiskových úloh prostřednictvím internetu k poskytovateli tiskových služeb či na specializované tiskové oddělení.
jtman synchronize – most spojující jtman s jtweb,který je umístěn mimo podnikovou infrastrukturu.

Závěrem

 Když se před rokem a půl Konica Minolta – divize fotografické techniky (odkoupená gigantem Sony), odebrala do “věčných lovišť” výrobce se logicky zaměřil na (ziskovou) divizi digitálního tisku, která stále expanduje a v současnosti konkuruje gigantu v segmentu profesionálního digitálního tisku - společnosti Océ. Digitální stroje KM (včetně představovaného Bizhubu PRO C5500) nabízejí bohatou výbavu, zázemí velké společnosti a v neposlední řadě také mnoho služeb – včetně flexibilního servisu a údržby. Služby jtman/jtweb nabízejí zase tiskové možnosti na míru – se snadno ovladatelným webovým rozhraním. Pro školy navíc KM připravila balíček jtweb SE (jtweb School and Education), obsahující několik specializovaných produktů a funkcí pro nasazení ve specifickém školním prostředí. Součástí balíčku je konvertor dokumentů (jt Document Converter), který umožňuje tisk různých formátů souborů bez nutnosti instalace programu na lokálním počítači nebo také jednoduchá účetní aplikace vytištěných dokumentů (jt Accounting Connector - pracující s individuálním ověřím – např. identifikační karta). Balíček bude nasazen do ostrého provozu (na školách) v průběhu druhého pololetí roku 2008. Koncová cena KM Bizhubu PRO C5500 nebyla uvedena, ale bude ji podstatně ovlivňovat konfigurace a požadované služby.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: