Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Adobe InDesign CS4 zblízka (2): Preflight

30. prosince 2008, 00.00 | Jedním z nejvýznamnějších vylepšení, které sebou přináší Adobe InDesign CS4, je funkce pro živý preflight. Ta dovoluje v reálném čase odhalit nejrůznější problémy spojené s textem, grafikou, barvami, nastaveními dokumentu a dalšími prvky. Jak daná funkce pracuje a jaké jsou benefity jejího nasazení?

 

 

 

Bookeen Cybook Gen3: čtečka elektronických knih zblízka

22. prosince 2008, 00.00 | Čtečky elektronických knih postavené na technologii spolecnosti E Ink slibují čtenářský zážitek srovnatelný s čtením papírové publikace. Jedním z mála zařízení daného typu dostupných snadno i na českém trhu je Cybook Booken Gen 3. V této recenzi bychom vás rádi s tímto přístrojem, jeho výhodami i omezeními, seznámili blíže.

 

 

 

Adobe InDesign CS4 zblízka (1): Rozhraní

18. prosince 2008, 00.00 | Tímto článkem zahajujeme seriál, ve kterém bychom rádi podrobněji představili významné i méně významné novinky a vylepšení v nové verzi sázecího programu InDesign. Dnes se takto podíváme na změny v rozhraní tohoto programu, které se týkají nejen rozšíření koncepce práce s okny a panely, ale též možnosti rotování pohledů na dvojstránky či inteligentních vodítek pro snadné přesné umisťování a transformování objektů.

 

 

 

Apple zřejmě připravuje 3D rozhraní pro Mac OS X

15. prosince 2008, 00.00 | Mac OS X 10.5.6 představuje nejbližší budoucnost, ale Apple pochopitelně pracuje i na jeho změnách pro budoucnost vzdálenější. Podrobnosti sice úzkostlivě tají, avšak občas přece jen něco pronikne na veřejnost, pokud si Apple určité věci nechá patentovat. Z patentových žádostí zveřejněných minulý týden vzbudila zájem hlavně ta, jež popisuje „vícerozměrnou pracovní plochu“ („Multi-Dimensional Desktop“) Mac OS X. Jak by mohlo vypadat uživatelské rozhraní příštích Maců?

 

 

 

Genuine Fractals 6: nová verze nástroje pro pokročilé zvětšování bitmap

15. prosince 2008, 00.00 | Společnost onOne Software nedávno představila verzi 6 známého pluginu Genuine Fractals. Produkt slouží ke zvětšování fotografií a bitmapových obrázků na profesionální úrovni s použitím patentovaných fraktálových algoritmů, a to nejen v Photoshopu a Photoshop Elements, ale nejnověji též i Aperture a Lightroom. Zajímá vás, co nového daná verze přináší? Dozvíte se to v našem článku.

 

 

 

Pluginy InDesignu: Novinky

12. prosince 2008, 00.00 | Poslední dny přinesly několik zajímavých novinek v oblasti pluginů Adobe InDesignu. WoodWing Smart Image výrazně usnadňuje přidávání popisek k fotografiím zejména při tvorbě periodik, nová verze převodníku Recosoft PDF2ID pro konverze PDF-InDesign slibuje víc jak 200 vylepšení a Markzware Q2ID pro import dokumentů QuarkXPressu do InDesignu nabízí kompatibilitu s QuarkXPressem 8 a InDesignem CS4. Podrobnosti naleznete v tomto článku.

 

 

 

Ekonomická krize: Adobe propouští asi 600 zaměstnanců

8. prosince 2008, 00.00 | Celosvětová ekonomická krize se nevyhnula ani největšímu producentovi publikačního a designerského softwaru, společnosti Adobe. V minulém týdnu totiž oznámil, že vzhledem k finančním výsledkům fiskálního čtvrtého čtvrtletí 2008 propustí celosvětově asi 600 zaměstnanců. Podrobnosti naleznete v tomto krátkém článku.

 

 

 

Adobe uvolnilo novou verzi Adobe Camera RAW 5.2 pro CS4

27. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Adobe uvolnila ke stažení novou verzi editoru a převodníku RAW a DNG souborů Adobe Camera RAW 5.2 pro aplikace CS4. Byla přidána podpora sedmi nových digitálních fotoaparátů a byly vylepšeny i přidány některé nástroje. Více se dozvíte v našem článku.

 

 

 

Adobe MAX 2008 Europe startuje příští pondělí v Milánu

25. listopadu 2008, 00.00 | Konference Adobe MAX představuje již po několik let nevšední příležitost pro vývojáře, kreativce i další uživatele produktů společnosti Adobe, aby se blíže seznámili se současnými i budoucími technologiemi daného výrobce. I letos tato akce proběhne nejen v USA, ale i v Evropě, tentokrát italském Milánu, a to ve dnech 1-4. 12. 2008. Co vše zde čeká na její návštěvníky?

 

 

 

Dlouhodobý test monitoru EIZO CG222W

19. listopadu 2008, 00.00 | Po relativně krátké době od vypuštění „žhavé“ novinky loňského roku — monitoru CG241W — přichází firma EIZO s další nemálo žhavou novinkou, dalším monitorem s HW kalibrací — CG222W. PR články a mnohé recenze nešetří chválou. CG222W je ale primárně určen pro zájemce z řad malých grafických studií a poloprofesionálních fotografů, a tato cílová skupina je k běžně napsaným recenzím nedůvěřivá. Nezbývá tedy, než si monitor vzít pořádně do parády a v dlouhodobém testu jej důkladně otestovat, proměřit a prověřit … A jaký je výsledek?

 

 

 

Strana výpisu

... 27 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: