Softwarové novinky 8/2007: grafika a multimédia - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Softwarové novinky 8/2007: grafika a multimédia

sw software

31. července 2007, 00.00 | Druhý díl našeho pravidelného měsíčního přehledu softwarových novinek obsahuje zajímavé či užitečné aplikace, pluginy a utility, které se v oblasti grafiky a multimédií objevily v průběhu července.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 50 USD
3D Flash Animator 4.9.6.2 - update editoru na tvorbu Flash animací, navigací pro webové stránky a jednodušších interaktivních her.
komerční, 50 USD
A4Desk 5.78 - update Flash animátoru se systémem šablon na tvorbu různých navigačních menu, bannerů a dalších speciálních Flash prvků.
komerční, 80 USD
Acme CAD Converter 7.70 - nová verze konvertoru DXF a DWG formátů do bitmapových a také vektorových výkresů.
komerční, 699 USD
Adobe Captivate 3 - třetí stěžejní verze balíku na tvorbu "automatizovaných" e-learningových kurzů, interaktivních manuálů či kvízů kombinujících video, záznamy z obrazovek Windows, prezentace, texty a speciální datové zdroje včetěn Flash animací, FLV videa a XML datových zdrojů.
komerční
Arcksoft RecoverPlus 2.6.6.2 - update programu na záchranu a opravy dat z paměťových karet, CD/DVD médii, digitálních fotoaparátů, mobilních telefonů aj. s podporou více než 40 typů souborů včetně několika RAW formátů.
komerční, 60 USD
Artizen HDR 2.5.3 - update zajímavě řešeného grafického editoru se specializací na zpracování a úpravy HDR obrazů a možností kombinovat bitmapovou a vektorovou grafiku. Novinek je poměrně hodně, většinou se jedná o různé opravy, vylepšené grafické rozhraní aplikace, nové funkce pro ořez obrázků, upravený importní modul pro RAW snímky aj.
shareware, 15 USD
Autochromatic 2.05 - update Adobe Photoshop kompatibilního pluginu na tvorbu duotone, sépia a jiných "barevných" fotografických efektů.
shareware, 32 USD
AVI MPEG MOV RM WMV iPod MP4 Converter 6.55 - nová verze konvertoru různých video formátů včetně AVI, MPEG, MOV, RM, WMV, iPod MP4 aj.
komerční, 40 EUR
BluffTitler DX9 7.01 - titulkovač video vytvářející 3D titulky pro různé účely.
shareware, 30 USD
Falco Icon Studio 1.8 - nová verze editoru ikon s možností importovat ikony též z EXE/DLL souborů a různých grafických souborů, sadou několika efektů a možností editovat ikony s rozlišením až 2 048 x 2 048 bodů.
komerční, různé ceny
Filter Forge 1.010 - update svým způsobem unikátní sady Adobe Photoshop kompatibilních efektových filtrů s vizuálním editorem umožňujícím vytvářet vlastní kombinace filtrů osazováním jejich komponent do efektových schémat. Update opravuje různé nedostatky ohledně prolínacích módů, nápovědy a libpng library a jiných specifických komponent balíku.
komerční, 60 USD
Flash Effect Maker Pro 3.5 - nová verze nástroje na tvorbu animovaných bannerů, upoutávek, reklam a kratších video klipů ve formátu Flash.
komerční, 40 USD
Flash Slide Show Maker 4.32 - update Flash konvertoru/slideshow editoru na tvorbu Flash prezentací s výstupem i pro CD/DVD média.
shareware, 30 USD
Graphics Converter Pro 7.90.70710 - update konvertoru více než 200 grafických formátů s exportem do cca 120 formátů a navíc s něco přes 50 efektovými filtry.
komerční, 35 USD
HyperSnap-DX 6.21.01 - update jednoho z nejlepších screen capture utilit pro Windows, nově s podporou vypnutí průhlednosti oken u Windows Vista, opravenou funkcí pro tisk rozsahu stránek a vylepšeným grabování obsahu oken v Internet Exploreru 7.
shareware, 30 USD
IconCool Editor 5.60.70710 - update kvalitního editoru ikon s integrovaným extraktorem ikon z EXE, DLL a ICL souborů a podporou ikon Windows Vista s rozlišením až 256 x 256 bodů.
komerční, 80 USD
Nero Burning ROM 7.10.1.0 - update známého multimediálního balíku kdysi zamřeného především na tvorbu CD/DVD kompilací, už delší dobu však v podobě univerzálního produktu též na zpracování videa a audia s možností jeho následného vypálení v různých formátech a podobách.
komerční, 43 USD
PanoramaStudio 1.5.3 - update programu na tvorbu 360 stupňových panoramatických fotografií s různými možnostmi postprocessingu.
shareware, 30 USD
Perspective Pilot 1.02 - update nástroje na lineární a perspektivní korekce digitálních fotografií.
komerční, 50 USD
PicaJet Photo Manager 2.5.0.494 - update správce digitálních fotografií s různými doplňkovými editačními a publikačními funkcemi.
freeware
ProgDVB 5.09.2 - nová verze velmi populárního programu na přehrávání/zobrazování satelitních a radiových kanálů přes speciální PCI či USB karty a doplňky.
shareware, 20 USD
PC Video Converter Studio 4.3 - nová verze konvertoru video souborů ve formátech AVI, MPEG1, MPEG2, VCD, SVCD, DVD, WMV a ASF s podporou dávkových konverzí.
komerční, 80 USD
RasterVect 12.4 - nová verze výkonného konvertoru skenovaných bitmapových výkresů do vektorové podoby pro různé CAD/CAM aplikace s exportem ve formátech DXF, WMF, EMF, EPS a AI a nově též s možností grabovat obrazovky.
komerční, 39 USD
ScreenVirtuoso Pro 3.1.1.2108 - update programu pro nahrávání videa s integrovaným konvertorem různých video formátů včetně AVI, SWF (Macromedia Flash), MPEG-1, MPEG-2, VCD, SVCD a DVD.
shareware, 15 USD
Softener 1.27 - update pluginu pro Adobe Photoshop a další grafické editory na tvorbu vyhlazených a "zasněných" portrétových fotografií či krajinných motivů.
shareware, 30 USD
SuperAVConverter 8.8 - nová verze výkonného konvertoru videa a audia v mnoha formátech, navíc s integrovaným CD ripperem.
komerční, 170 USD
TwistedBrush 13.61 - update kreativního bitmapového grafického editoru se sadou uměleckých/malířských, retušovacích a efektových štětců a systémem skriptů pro různé speciální efekty a operace.
komerční, 60 USD
UniDream Photo Watermark 7.0.3.0 - update editoru textových i grafických vodoznaků se solidní mírou automatizace jejich přidávání do obrázků a fotografií v různých grafických formátech včetně formátů JPEG, TIFF, BMP, GIF a PNG.
komerční, 35 USD
Video Capturix 2007 v7.08.905 - nová verze poměrně kvalitního video capture programu na nahrávání videa do formátu AVI a libovolného analogového či digitálního zdroje s pomocí WDM nebo WfW ovladačů.
komerční, 70 USD
Video Edit Magic 4.34 - update video editoru s různými přechodovými efekty, podporou všech nejpoužívanějších video formátů a možností video též nahrávat, mixovat a exportovat pro CD/DVD kompilace.
komerční, 75 USD
VideoCharge Pro 3.9.1.06 - update profesionálního konvertoru multimediálních souborů a videa s různými doplňkovými funkcemi pro vkládání vodoznaků, zpracováním vybraných video snímků, možností nahrávat video apod.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
Alien Palette 13.0 - nová verze trochu "ulítlého" pluginu pro Adobe Illustrator zobrazujícího obrázek mimozemšťana.
komerční, 97 USD
AKVIS Coloriage 4.5 - nová verze svým způsobem unikátního pluginu pro Adobe Photoshop a jiné grafické editory na kolorizaci černobílých fotografií, nově kompatibilní s Adobe Photoshopem CS3 a procesory Intel u počítačů Macintosh.
komerční, 49 USD
AKVIS Frame Suite 2.0 - druhá stěžejní verze efektového balíku na tvorbu různých efektů orámování a ozdobných okrajů pro obrázky a fotografie. Novinou jsou například dva speciální efekty Artistic Crop a Frost, dále Universal Binary formát pro Macintosh, kompatibilita s Photoshopem CS3, vylepšená správa barev, podpora formátu TIFF ve standalone verzi aplikace a upravené grafické rozhraní aplikace/pluginu pro Photoshop.
komerční, 87 USD
AKVIS Retoucher 2.9 - nová verze editoru a současně pluginu pro Adobe Photoshop na retuše digitálních fotografií - například opravy různých prachových částic, obrazových defektů apod.
freeware
Apple QuickTime 7.2 - nová verze známého multimediálního "balíku" kodeků v čele s přehrávačem MOV videa a řady dalších video a audio formátů a také různých grafických formátů konečně přidává podporu přehrávání videa na celé obrazovce i ve freewarové verze QuickTime Playeru, má nový H.264 kodek a opravuje různé drobné chyby. QuickTime je za několik desítek USD dostupný i v komerční verzi s rozšířenými konverzními, importními a exportními funkcemi.
freeware
Arrowheads 13.0 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator na automatizované zakončování cest zvoleným typem šipky.
komerční
Artlantis Studio 1.2.6 - nová verze 3D renderingového a vizualizačního nástroje zamřená na tvorbu krajin i klasických architektonických objektů.
komerční
Artlantis Import Plug-ins 1.2.6 - sada pluginů pro vizualizační 3D balík Artlantis Studio na import různých 3D formátů z produkce Autodesku - například DWF, OBJ, FBX, DWG, 3DS aj.
komerční, 20 USD
ArtRage 2.5 - nová verze zajímavě navrženého bitmapového kreslicího programu pro tablety a notebooky či jiná zařízení s dotykovým displejem.
freeware
Autodesk Maya Personal Learning Edition 8.5 - freewarová edice profesionálního animačního, renderingového a modelovacího balíku pro nekomerční soukromé použití je konečně na světě v aktuální verzi.
shareware, 29 USD
BetterHandles 1.01 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator vylepšuje a zjednodušuje práci s beziérovými křivkami.
komerční, 895 USD
Boris Continuum Complete 5.0 - pátá verze efektového balíku pro řadu audio/video editorů obsahuje přes 150 filtrů včetně rozšířených možností klíčování efektů a nejrůznějších kompozičních efektů, vše s OpenGL akcelerací.
komerční, 49 USD
CatDV Live Capture Plus 2.0.1 - update video capture programu na nahrávání DV videa přes rozhraní FireWire s automatickým dělením kapitol, tvorbou indexů a ukládáním jako RAW DV stream, nebo ve formátech MPEG-4 či v libovolném QuickTime kompatibilním kodeku.
komerční, 295 USD
CatDV Pro X 6.0.1 - update profesionální apliakce na katalogizaci video záznamů s komforntími funkcemi pro vyhledání požadovaného videoklipu a exportem v různých formátech včetně Avid ALE, dpsVelocity, Final Cut aj.
shareware, 20 USD
Concatenate 13.0 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator na rychlé spojování dvou cest do jedné.
komerční, 199 USD
ConceptDraw MINDMAP 5.0.3 - update vektorového grafického editoru zamřeného na tzv. brainstorming neboli rychlé zaznamenávání aktuální nápadů, vizualizací porad a diskusí pomocí různých schematických a grafických diagramů apod.
shareware, 5 USD
Cutting Tools 13.0 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator rozšiřující možnosti Illustratoru v oblasti ořezu křivek.
komerční, 429 USD
Corel Painter X 10.1 - nová verze známého kreativního bitmapového kreslicího editoru se systémem mnoha desítek uměleckých, efektových a retušovacích štětců.
shareware, 28 USD
Curvius 2.5 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator (celkem sedm filtrů) na tvorbu komplexních ilustrací pomocí různých speciálních "zig-zag" atp. efektů. Novinkou je především kompatibilita s Adobe Illustratorem CS3.
komerční, 299 USD
Digital Anarchy Primatte Chromakey 3.0 - nová verze profesionálního pluginu pro Adobe Photoshop na maskování objektů na popředí i pozadí přidává lepší podporu hromadného zpracování grafických předloh (zejména fotografií), tvorbu automatických masek s analýzou pozadí, nový způsob kontroly světelných přechodů mezi pozadím a popředím, podporu procesorů Intel u počítačů Macintosh, podporu Adobe Photoshopu CS3 a vylepšené pracovní nástroje i grafické rozhraní pluginu.
shareware, 17 USD
DropWaterMark 4.0.0 - nová verze manipulačního editoru na přidávání vodoznaků do obrázků a fotografií přidává mimo jiné možnost tvorby komentářů.
komerční, 79 až 299 USD
DxO Optics Pro 4.5 - nová verze profesionálního pluginu a současně standalone aplikace na automatizované či ruční opravy optických vad objektivů digitálních fotoaparátů, barvové korekce apod. Program existuje ve třech variantách a používá předdefinované profily s vlastnostmi konkrétních modelů digitálních fotoaparátů.
komerční, 299 USD
EyeWonder AdWonder 9.0 - komponenta pro Adobe Flash CS3 na tvorbu multimediálního obsahu pro různé prezentace, video kurzy a interaktivní manuály.
komerční, 79 USD
GroBoto 2.1.5 - update relativně levného animačního balíku na tvorbu komplexních 3D animací s různým využitím a specializací na méně pokročilé uživatele v oboru animace a 3D modelování.
freeware
j2k 2.01 - update pluginu pro Adobe Photoshopu a Adobe After Effects rozšiřující importní a exportní funkce obou programů o aktuální verzi formátu JPEG2000 s podporou ztrátové i bezeztrátové komprese včetně 16-bitových barvových kanálů a průhlednosti.
shareware, 40 USD
Kimbo 2.5 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator přidává 12 nástrojů na tvorbu komplexních křivek včetně nástroje Polar Mesh Tool. Update pluginu přináší mimo jiné též kompatibilitu s Illustratorem CS3.
komerční, 150 USD
LightZone Full 3.0.6 - update poměrně kvalitního editoru digitálních fotografií se specializací na zpracování a barvové úpravy RAW snímků v různých RAW formátech, jejich ostření, potlačení šumu apod.
shareware, 30 USD
Mesh Utils 2.5 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator přidává do Illustratoru jeden nový manipulační nástroj a sedm filtrů na tvorbu, obarvování a manipulaci s úhlovými sítěmi.
komerční, 100 USD
Nik Dfine 2.0 - nová stěžejní verze profesionálního pluginu pro Adobe Photoshop a Photoshop Elements na redukci/retuše monochromatického i barevné šumu v digitálních fotografiích. Dfine 2.0 přináší podporu technologie U Point, selektivní výběry rozsahu barev a především vylepšený algoritmus potlačování a vyhlazování šumových částic na bázi automatických profilů.
komerční, 330 USD
Nik Sharpener Pro 2.0 - nová stěžejní verze profesionálního nástroje pro ostření obrázků a především digitálních fotografií, nově s podporou 16-bitových barvových kanálů, selektivních korekcí, detailnějším nastavením jednotlivých operací, "předostřováním" RAW snímků, větším náhledem a dvěma novými módy pro analýzu grafických předloh.
shareware, 15 USD
Nudge Palette 13.0 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator na rychlou úpravy pozice vzorových výplní.
komerční, 75 EUR
Photomatix Pro 2.5 - nová verze zajímavého editoru HDR obrazů pro zpracování digitálních fotografií s odlišnou expozicí rozšiřuje možnosti programu v oblasti korekcí barev a jejich tónování, nastavení teploty barev, informací z EXIF metadat, nový je i RAW konvertor a dávkový konvertor snímků.
freeware
Select Menu 13.0 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator na výběr různých typů objektů.
shareware, 10 USD
Square-Up 13.0 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator na rotace částí křivek v přesně daném úhlu.
komerční
Strata Plug-ins pro Adobe Photoshop CS3 - společnost Strata připravila pro majitele Adobe Photoshopu několik doslova exkluzivních pluginů, které rozšiřují 3D funkce Photoshopu CS3 Extended. Konkrétně se jedná o tři pluginy Strata Design 3D, Strata Foto 3D a Strata Live 3D, jejichž úkolem je přidat do Photoshopu CS3 Extended mnohem výkonnější funkce pro zpracování a manipulaci s 3D objekty, než to umí samotný Photoshop, a to včetně práce Raydiosity renderingem, spline a surface modelerem, sestavováním 3D objektů z 2D fotografií a výkonným renderingem 3D objektů pro web a v podobě PDF dokumentů.
shareware, 40 USD
Tessella 2.5 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator na tvorbu různých speciálních geometrických vzorů je kompatibilní s Illustratorem CS3.
shareware, 15 USD
Trackplan Tools 13.0 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator na kreslení modelů železnic.
komerční, 1 999 USD
Turbo Photo Stock Photo Explosion 75 CD Bundle - sada 75 CD s více než 3 700 profesionálními fotografiemi ve vysokém rozlišení pro různé tiskové a grafické účely.
freeware
Tux Paint 0.9.17 - update multiplatformního bitmapového malovacího programu pro děti (věk od tří let a výš) se sadou "speciálních" efektů. Editor existuje mimo verzí pro Windows a Mac OS X také ve verzi pro Linux a BeOS.
komerční, 239 USD
Vertus Fluid Mask 3 - třetí stěžejní verze profesionálního pluginu pro Adobe Photoshop na maskování objektů na popředí i pozadí pomocí systému inteligentních štětců a technologie automatické detekce obrysů objektů spojené se selektivním výběrem barevných odstínů. Mezi novinky třetí verze pluginu patří například upravený systém ukládání předvoleb, upravená paleta Color Workspace, nový Patch systém pro změny maskování ve vybraném úseku obrazu, vylepšený nástroj pro detekce hran/okrajů objektů a upravená interaktivní nápověda.
komerční, 229 USD
Vue Esprit 6.10 - nová verze animačního balíku se specializací na generování krajin a animaci objektů v krajinných scenériích.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 35 USD
Compositor 2.9.8 - shareware kompoziční editor na tvorbu grafických kreací z obrázků a fotografií s více než třiceti variantami prolínacích módů, tvorbou slideshow, webových galérií a simulací různých uměleckých efektů.
komerční, 895 USD
Episode Pro 4.3.2 - nová verze profesionálního video enkodéru s podporou formátů MPEG 1/2/4, Windows Media 9, VC-1, ATSC A/52, DV, 3GPP/2, M4A, MOV (a jiných QuickTime kodeků), Flash 8 a dalších profesionálních formátů typu MXF, GXF, H.264 High Profile, DVCPRO HD, MPEG 2/4 TS aj.
shareware, 35 USD
GraphicConverter X 6.0 - nová verze známého konvertoru více než 200 grafických formátů s integrovaným editorem, řadou efektových filtrů a mnoha doplňkovými funkcemi na tvorbu slideshow, dávkové konverze, export obrázků a fotek pro web aj.
shareware, 20 USD
iPhoto Library Manager 3.2.6 - nová verze programu na správu knihoven Apple iPhoto.
komerční, 25 USD
LensFix CI 4.0b30 - update programu na korekci optických vad digitálních fotoaparátů včetně oprav chromatické aberace a perspektivních korekcí.
shareware, 80 USD
Live Interior 3D 1.2 - nová verze levného vizualizačního editoru a 2D/3D modeleru na návrhy a tvorbu bytových interiérů s knihovnou více než tisícovky objektů a integrací s Google 3D Warehouse.
shareware, 45 USD
PulpMotion 1.2.5 - nová verze editoru slideshow kombinujících animace, obrázky, videoklipy a zvukové záznamy.
freeware
The Exporter 1.1 II - konverzní utilita na převod QuickTime souborů (audio i video) do jiného formátu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: