Softwarové novinky 8/2007: prepress - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Softwarové novinky 8/2007: prepress

sw software

30. července 2007, 00.00 | Pravidelný měsíční přehled softwarových novinek z oblasti
prepressu je tady! V seznamu najdete jako obvykle různé pluginy, extenze, konvertory, utility pro práci s PDF dokumenty a další užitečné programy.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 20 USD
ABC Amber PDF Merger 2.12 - update programu na kombinování a rozdělování PDF dokumentů.
shareware, 27 USD
A-PDF Merger 2.5.6 - update programu na spojování grafických a PDF souborů do jednoho PDF dokumentu s podporou drag&drop operací.
komerční, 719 USD
activePDF Toolkit 4.0 SR4 - nová verze balíku na zpracování PDF souborů včetně vyplňování formulářů, práci s razítky, šifrování PDF dokumentů, integrovaným konvertorem více než 40 grafických souborů do formátu PDF aj.
komerční, 375 USD
activePDF WebGrabber 3.8.1 - poměrně zajímavý doplněk pro webový prohlížeč umožňující renderovat obsah statických i dynamických webových stránek přímo do formátu PDF.
komerční, 899 USD
Adobe FrameMaker 8 - společnost Adobe připravila po delší době novou stěžejní verzi svého profesionálního layout a publikačního editoru na bázi XML a SGML dokumentů. Hlavními novinkami je podpora většího množství formátů souborů včetně Adobe Flash animací a 3D objektů, navíc s možností přidávat do dokumentů multimediální obsah včetně videa. FrameMaker 8 je mimo verze pro Windows k dispozici i ve verzi pro Solaris Unix za 1 329 USD. Produkt bude v říjnu k dispozici i ve verzi FrameMaker Server 8 s cenou 7 999 USD.
komerční, 70 USD
Aloaha PDF Crypter 2.5.9 - update nástroje na šifrování a přidávání/změnu uživatelských práv PDF dokumentů.
freeware
Aloaha sign 2.5.9 - freewarový nástroj na ověřování digitálních PDF/d2d/p7m/xmldsig & PKCS #7 podpisů s jakoukoliv podporovanou SmartCard.
komerční, 49 USD
Aloaha PDF Signator 2.5.9 - update utility na podepisování stávajících PDF dokumentů s pomocí softwarových certifikátů a SmartCards/e-ID Cards, nově s možností ukládat obsah PDF formulářů.
komerční, 39 USD
Aloaha PDF Suite Server 2.5.9 - update programu na tvorbu PDF dokumentů s různými službami včetně automatického zpracování obsahu vybraných adresářů existuje ještě ve verzích Aloaha PDF Suite Pro 2.5.9 (39 USD), Aloaha PDF Suite Light 2.5.9 (41 USD) a Aloaha PDF Suite Enterprise 2.5.9 s funkcemi též pro spojování, rozdělování, editaci a podepisování PDF dokumentů.
freeware
BullZip PDF Printer 3.0.0.275 - update freewarového tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů využívá a tudíž i vyžaduje ke své funkci Ghostscript 8.54 nebo novější.
freeware
Cfont Pro 2.6.0.0 - nová verze prohlížeče a správce písem s funkcí imitující slideshow a možností tisku vzorníku písem.
komerční, 40 USD
Font Fitting Room Deluxe 2.9.2.2 - update správce písem s integrovanou mapou znaků a možností aktivovat či deaktivovat sady fontů.
shareware, 30 USD
Image2PDF Pilot 2.14 - nová verze konverzní utility na převod několika bitmapových grafických formátů do formátu PDF s možností ochrany heslem a šifrováním.
shareware, 30 USD
Juicy Business Cards 1.40 - nová verze editoru vizitek s předdefinovanými šablonami zhruba 40 druhů vizitek a více než 200 pozadí.
komerční, 40 USD
MainType 2.1.1 - update správce a prohlížeče fontů s podporou všech nejpoužívanějších vektorových písem a funkcemi na tvorbu vzorníků písem a různými kosmetickými úpravami grafického rozhraní aplikace.
shareware, 30 USD
MicroAdobe PDF Editor 6.0 - "nezávislý" editor PDF dokumentů se způsobem práce jako například v MS Wordu, tzn. s možností upravovat texty (a vkládat je či exportovat v různých formátech včetně RTF a XML souborů), tabulky, obrázky a odkazy.
komerční, 40 USD
novaPDF Pro 5.2 build 226 - update virtuálního tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů z libovolného tisknutelného souboru.
komerční, 60 EUR
PDF Explorer 1.5 build 57 - update pluginu pro Adobe Acrobat Exchange a Acrobat Reader na analýzu a prohlížení vlastností PDF dokumentů.
komerční, 155 USD
PDF Maker Pilot 1.30 - nová verze nástroje na tvorbu PDF souborů včetně jejich ochrany heslem.
komerční, 80 USD
Rapid PDF Count 2.01 - update doplňku pro Adobe Acrobat na rychlé počítání stránek v PDF dokumentech a generování zpráv o jejich obsahu.
komerční
TallApplications PDF/Mergician 3 - nová verze aplikace na generování e-mailů s využitím PDF formulářů a s integrovaným editorem PDF dokumentů respektive jejich předloh. Další novinkou je přepracované grafické rozhraní a možnost psaní obou směrných textů, tzn. včetně textů psaných zprava doleva.
shareware, 30 USD
Tiff2PDF Pilot 2.04 - update utility na hromadnou konverzi na převod TIFF souborů (včetně vícestránkových TIFFů) do formátu PDF včetně kontroly náhledu a možnosti měnit též pořadí stránek.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 649 USD
FontLab Studio 5.04 - update profesionálního editoru vektorových písem s podporou všech nejpoužívanějších vektorových fontů s opravenými chybami a vylepšenými Python skripty.
komerční, 300 USD
jPDFImages 1.10 - nová verze Java aplikace na import a export obrázků z PDF souborů lze využít i jako konvertor PDF dokumentů do bitmapových souborů.
komerční, 2 000 USD
jPDFNotes 2.10 - nová verze java aplikace pro práci s PDF soubory včetně možnosti vyplňovat PDF formuláře (ě export FDF a XFDF formátů), editorem poznámek a podporou PDF souborů do verze 1.6.
komerční, 300 USD
jPDFPrint 1.71 - update Java knihovny pro import a tisk PDF souborů s podporou PDF do verze 1.6.
komerční, 600 USD
jPDFProcess 3.10 - nová verze nástroje v Javě na zpracování PDF souborů - export jednotlivých stránek, smazání vrstev v PDF dokumentech, nastavení šifrování, kreslení ve stávajících či nových stránkách PDF souborů apod.
komerční, 1 000 USD
jPDFViewer 4.00 - nová verze komerčního prohlížeče PDF dokumentů v Javě formou univerzálního java appletu pro Windows, Mac OS X a Linux.
freeware
Lightning Brain History Log 1.0.3 - update skriptového pluginu pro Adobe InDesign na tvorbu jednoduchých záznamů historie prováděných akcí, nově s podporou InDesignu CS3.
freeware
Lightning Brain ImageLibraryLoader 1.0.2 - update freewarového skriptového pluginu pro Adobe InDesign na výběr a automatické otevírání obrázků do příslušné palety, nově s podporou InDesignu CS3 a souborů Adobe Illustratoru.
freeware
Lightning Brain Place And Scale 1.0.5 - update skriptového pluginu pro Adobe InDesign automaticky upravující velikost obrázků a fotografií podle předdefinovaných hodnot při importu obrázků do dokumentů InDesignu, nově s podporou InDesignu CS3.
freeware
Lightning Brain StoryParker 1.0.7 - update skriptového pluginu pro Adobe InDesign rozšiřující práci s kontextovými menu pro jednotlivé objekty a položky stránky dokumentů InDesignu.
komerční, 199 USD
Markzware Q2ID v3 - finální třetí verze konvertoru QuarkXPress dokumnetů (v3.3 až 7.x) do formátu Adobe InDesignu CS3.
shareware, 42 USD
pdf-DocPro 4.0 - čtvrtá stěžejní verze nástroje na zpracování a změnu vlastností PDF dokumentů včetně definování přístupových práv a kompatibilitou se všemi stávajícími verzemi Adobe Acrobatu/Acrobat Readeru včetně série Adobe Editions a Adobe FormDesigneru.
komerční, 60 USD
PDF Studio 4.51 - update editoru PDF dokumentů s možností přidávat poznámky, razítka, vyplňovat formuláře, skenovat předlohy do PDF souborů, přidávat zvukové poznámky, extrahovat texty, konvertovat PDF dokumenty do bitmapových formátů JPEG nebo TIFF a upravovat přístupová práva k jednotlivým PDF souborům.
komerční, 149 EUR
PhotoZoom Pro 2.2.8 - update programu na zvětšování obrázků a fotografií s různými algoritmy pro převzorkování obrazových dat včetně algoritmu S-Spline XL, nově s odstraněným limitem pro hromadné zpracování grafických předloh.
komerční
QuarkXPress Server 7.2 - nová verze známého DTP balíku a publikačního systému s rozšířenými možnostmi ohledně XML publikování.
komerční
Recosoft PDF2ID pro InDesign CS2/CS3 - nový konverzní nástroj na převod PDF dokumentů do formátu dokumentů Adobe InDesignu CS2/CS3 umí z původního PDF souboru udělat plně editovatelný dokument se zachováním původní struktury a layoutu PDF dokumentů.
komerční, 149 USD
Rorohiko Active Page Item Developer 1.0.42 - update vývojářského doplňku na tvorbu skriptových pluginů pro Adobe InDesign s pomocí ExtendScriptu.
komerční, od 50 USD
SilverFast 6.5r8 - update profesionálního skenovacího programu s různými funkcemi pro následné zpracování skenovaných předloh, nově s funkcí iSRD pro opravy obrazových artefaktů, opravenou IT8 kalibrací, vícenásobnou expozicí skenovaných předloh a opraveným pluginem pro Adobe Photoshop.
komerční
SoftCare Overset Manager & SoftCare Notes Manager - nové verze pluginů pro Adobe InDesign a Adobe InCopy rozšiřujících možnosti práce s textem (zejména jeho natékáním a přetékáním v rámcích) jsou nově kompatibilní s InDesignem CS a InCopy CS3, update stojí 35 USD.
komerční
Ultimate Impostrip 8.4 - nová verze profesionálního impozičního systému pro zpracování PDF dokumentů s plnou podporou PDF a postscriptových souborů Adobe Acrobatu 8.x.
komerční, 40 USD
VueScan 8.4.29 - update kvalitního skenovacího programu s podporou několika set plochých a filmových skenerů, nově s rozšířenou podporou skenerů o Nikon CoolScan III, IV, V, 2000, 4000 a 5000, rychlejším skenováním u skenerů HP ScanJet 2100C a 2200C a opravenými ovladači pro podavač předloh Epson GT-30000.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 45 USD
Badia OpenNow Pro 3.5 - nová verze pluginu pro Adobe InDesign na usnadnění přístupu k informacím a vlastnostem obrázkům a fotografií v dokumentech InDesignu včetně jejich otevření v předdefinované aplikaci.
komerční, 120 USD
Badia Printools 5.02 - update extenze pro QuarkXPress navyšující možnosti Quarku v oblasti kontroly, tisku a exportu dokumentů včetně dávkového tisku, tvorby náhledů apod.
komerční, 99 EUR
Barcody 1.00 - generátor čárových kódů s podporou technologie LinkBack (jejiž podpora je mimo jiné například součástí DTP balíku iCalamus) a možností vytvářet čárové kódy typu EAN 5 + EAN 2, EAN 13, EAN 8, ISBN 13, ISSN, ISMN, UPC A, UPC E, PZN, ITF-14 + SCC-14, Identcode, Leitcode, Code 2/5 Industrial, Code 2/5 Interleaved, Code 2/5 Matrix, Codabar, Code 39, Code 39 Full Ascii, Code 93 a Code 128.
komerční, 33 USD
DiscLabel 4.3 - nová verze editoru přebalů k CD/DVD s možností importu obrázků z iDVD témat a řadou různých vylepšení pro úpravy a tisk přebalů včetně podpory technologie LightScribe.
komerční, 20 USD
Export & Import Fusion Sets 2007/07/06 - nástroj na import a export sad písem Extensis Suitcase Fusion pro jejich snazší sdílení s dalšími uživateli.
komerční, 100 USD
Extensis Suitcase Fusion 12.1.5 - update profesionálního správce písem pro Mac OS X, nově s auto-aktivačními pluginy pro Adobe InDesign CS3 a Illustrator CS3 a různými vylepšeními týkajícími se stability a rychlosti aplikace.
shareware
Font Viewer 5.2 - nová verze prohlížeče písem s možností jejich souhrnného porovnávání a tvorbou vzorníků písem.
shareware, 35 USD
IPTCViewer 0.9.17 - utilita na zobrazování IPTC metadat u JPEG, TIFF, EPS a PSD souborů Adobe Photoshopu při práci v InDesignu.
freeware
Linotype FontExplorer X 1.2.1 - update kvalitního správce písem pro Mac OS X, nově s několika opravenými chybami ohledně WYSIWYG náhledů fontů, spouštění FontExploreru a také s přidanými pluginy pro Adobe InDesign a Illustrator CS3.
komerční, 199 USD
Markzware MarkzTools - update extenze pro QuarkXPress zamezující problémům s poškozenými dokumenty, získáváním jejich obsahu a možností ukládat dokumenty Quarku ve verzi 4.1.
update
Microsoft Office 2004 v11.3.6 - update kancelářského balíku MS Office pro Mac OS X, nově s několika vylepšeními MS Excelu, MS Entourage a různými bezpečnostními záplatami.
komerční, 79 USD
Nisus Writer Pro 1.0 - finální první verze vícejazyčného textového editoru s řadou komfortních funkcí pro zpracování a formátování textů včetně možnosti diktovat texty prostřednictvím IBM's ViaVoice Enhanced Edition.
komerční, 150 USD
OmniGraffle Pro 4.2 - nová verze vektorového grafického editoru se specializací na tvorbu nejrůznějších diagramů a schémat pro publikace.
shareware, 49 USD
PDFClerk 2.8 - nová verze manipulačního editoru na úpravy PDF dokumentů - spojování a rozdělování stránek, změnu jejich pořadí, impozici stránek, jejich natáčení, práci s odkazy, registračními a ořezovými značkami apod.
komerční, 299 EUR
PersonalProof 2.0.2 Build 56 - update programu na kontrolu PDF/X dokumentů před tiskem na inkoustových tiskárnách.
komerční, 80 USD
Zevrix BatchOutput 2.5 - nová verze doplňku pro Adobe InDesign pro automatizaci tiskových operací a export PDF a postscriptových dokumentů přidává podporu InDesignu CS3, možnost přidávání souborů z Finderu přes drag&drop a několik dalších vylepšení funkčnosti doplňku.
komerční, 70 USD
Zevrix InPreflight 2.1 - nová verze pluginu pro Adobe InDesign na kontrolu (preflighting) dokumentů před tiskem umí ověřovat kompatibilitu písem, barev, vlastností objektů apod. a generovat výsledné zprávy. Novinkou jsou opravené problémy s menu InDesignu CS3, DCS soubory Photoshopu a fonty a přímými barvami souborů Adobe Illustratoru CS3.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: