Softwarové novinky 11/2007: grafika a multimédia - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Softwarové novinky 11/2007: grafika a multimédia

sw software

1. listopadu 2007, 00.00 | Podobně jako u softwarových novinek z oblasti
prepressu také oblast grafiky a multimédií přináší každý měsíc spoustu novinek. Mimo konvertorů, prohlížečů a editorů obrázků či fotografií v přehledu najdete také
řadu pluginů pro Photoshop, tvorbu a vypalování DVD prezentací aj.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 23 USD
A-Z PSP Video Converter 5.27 - update konvertoru mnoha video formátů (DivX, XviD, AVI, WMV, MPG, MPEG, ASF, RM, RMVB, MOV, ASX, SVCD, VCD) a optimalizovaným výstupem pro Sony PSP.
shareware, 20 USD
A4 Flash Menu Builder 2.18 - update editoru Flash navigačních menu pro webové stránky.
komerční, 100 USD
Abrosoft FantaMorph Deluxe 4.0.0 - nová stěžejní verze poměrně kvalitního warpingového a morfingového editoru s výstupem v podobě samospustitelných souborů, Flash, GIF či AVI animací a zajímavými kompozičními funkcemi.
komerční, 50 USD
Andrew's Plugins Collection 1.3.2 - sada 180 Adobe Photoshop kompatibilních pluginů na tvorbu nejrůznějších efektů v oblasti barev, barvových přechodů, zpracování digitálních fotografií (včetně konverzí do černobílých snímků), distorzních efektů, simulací reliéfu, okrajových efektů aj.
komerční, 7 USD
Andrew's Plugins Volume 6 CutoutLanter v6.2 - nová verze šestnácti pluginů pro Adobe Photoshop a další grafické editory na tvorbu různých barvových a jiných efektů.
shareware, 7 USD
Andrew's Plugins Volume 7 Gradientsworld v7.3.5 - update sady pluginů pro Adobe Photoshop, Corel Paint Shop Pro a další grafické editory na tvorbu barvových přechodů a vzorů.
shareware, 7 USD
Andrew's Plugins Volume 8 GX Pixel Hazy 8.1 - nová verze sady šesti Adobe Photoshop kompatibilních pluginů na tvorbu barvových a gradientních efektů se simulovaným šumem.
komerční, 7 USD
Andrew's Plugins Volume 12 Gradients 12.1 - nová verze sady pluginů pro Adobe Photoshop na tvorbu mnoha variant barevných přechodů.
komerční, 7 USD
Andrew's Plugins Volume 13 Distortatron v13.1 - nová verze deseti pluginů pro Adobe Photoshop a jiné grafické editory na simulaci různých deformačních, světelných, gradientních a ostřících efektů.
komerční, 49 USD
CoffeeCup Flash Firestarter 7.1 - nová verze WYSIWYG editoru Flash animací se sadou 65 efektů a specializací na tvorbu animací pro webové stánky.
komerční, 50 USD
DVDFab Platinum 4.0.0.0 - nová verze programu na zálohování DVD médií s novým grafickým rozhraním a řadou užitečných funkcí pro dekódování, rekompresi a export DVD kompilací.
komerční, 40 USD
Flash Slide Show Maker 4.53 - update programu na tvorbu Flash slideshow skládaných z obrázků a fotografií.
freeware
Free DVD Decrypter 1.2.1.1 - freewarová edice dekodéru DVD videa slouží především pro zálohování DVD kompilací.
shareware, 30 USD
Graphics Converter Pro for Vector 7.94 Build 71016 - update konvertoru více než 200 grafických formátů se specializací na konverzi vektorových grafických formátů.
komerční, 7 USD
GX Blurry (Andrew's Plug-ins) 11.1 - nová verze sedmi pluginů pro Adobe Photoshop a jiné grafické editory na tvorbu různých speciálních efektů přidává více předvoleb pro jednotlivé efekty a navyšuje kompatibilitu s Windows Vista.
shareware, 7 USD
GX Weird Color (Andrew's Plugins 10) 10.1 - nová verze sady 14 Adobe Photoshop kompatibilních pluginů na barvové a jiné efekty s kontrastem, tečkováním, solarizací, zrnitostí aj.
komerční, 60 USD
IconCool Studio Pro 5.26 Build 71016 - update komfortního editoru ikon a kurzorů s pluginem pro Adobe Photoshop, několika sty ukázkovými ikonami a různými doplňkovými funkcemi.
shareware, 7 USD
Image Echoes (Andrews Plugins 9) 9.1 - nová verze sady sedmi Adobe Photoshop kompatibilních pluginů na tvorbu různých speciálních efektů s průhledností, barvami, barvovými přechody, rozostřováním aj.
freeware
IrfanView 4.10 - nová verze známého univerzálního freewarového prohlížeče a konvertoru několika desítek grafických formátů s integrovanými efektovými funkcemi.
freeware
K-Lite Codec Pack Full 3.5.0 - nová verze sady audio a video kodeků a doplňkových utilit aktualizuje většinu v současnosti používaných kodeků.
komerční, 35 USD
Likno Web Button Maker 2.0.134 - update editoru 3D tlačítek pro webové stránky a různé prezentace, nově s vylepšenými funkcemi pro nasvěcování tlačítek, lepším renderingem, upraveným grafickým rozhraním a možností používat GIF obrázky na pozadí tlačítek.
komerční, 90 USD
MAGIX Xtreme Photo Designer 6.0 - již šestá verze grafického editoru pro úpravy digitálních fotografií a bitmapové i vektorové grafiky.
komerční, 80 USD
Nero 8 Ultra Edition 8.1.1.0b - update známého multimediálního balíku na sestavování a vypalování CD/DVD kompilací, editaci audia, videa, tvorbu CD/DVD bookletů, konverzi audio a video souborů aj.
komerční, 60 USD
Photo DVD Maker 7.78 - update programu na tvorbu DVD slideshow skládaných z obrázků, video klipů, přechodových efektů, hudby na pozadí apod.
komerční, 30/70/250 USD
Photodex ProShow 3.1 - nová verze editoru slideshow prezentací existuje v několika variantách včetně profesionální edice ProShow Gold s exportem DVD videa, HD videa, Flash prezentací, QuickTime videa a dalších formátů.
komerční, 80 USD
RasterVect 12.8 - nová verze vektor traceru na převod skenovaných výkresů do vektorového formátu pro CAD/CAM aplikace.
shareware, 30 USD
Red Eye Pilot 2.0.1 - update editoru na odstraňování efektů červených očí.
komerční, 35 USD
RGBmachine 3.7 - nová verze editoru fotografií s běžnými funkcemi pro barvové korekce, retuš červených očí, ořezáváním snímků apod.
komerční, 149 USD
Selteco Alligator Flash Designer 7.0.7 - update editoru Flash animací s více než 130 přechodovými efekty a generátorem příslušného HTML kódu.
komerční, 30 USD
SmartCapture 1.9.0 - nová verze utility na grabování obsahu oken a obrazovek Windows s integrovanými manipulačními funkcemi.
komerční, 299 USD
TechSmith Camtasia Studio 5.0 - již pátá stěžejní verze profesionálního balíku na tvorbu různých elektronických manuálů, výukových kurzů a prezentací se záznamem akcí na obrazovce či v oknech Windows. Další informace najdete v podrobném článku na serveru Grafika On-line.
komerční, 170 USD
TwistedBrush 14.1 - nová verze "uměleckého" grafického editoru se sadou mnoha desítek malířských, efektových a retušovacích štětců, sadou elektronických papírových předloh imitujících reálné podkladové materiály a systémem skriptů pro automatizaci akcí.
shareware, 28 USD
Video Convert Premier 8.0.3.18 - update video konvertoru videa v nejpoužívanějších formátech včetně QuickTime a online video streamů.
freeware
VirtualDub 1.7.6 Build 28292 - update známého freewarového video editoru se specializací na rekompresi videa do jiného kodeku.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 75 USD
AKVIS Chameleon 5.0 - již pátá stěžejní verze pluginu pro Adobe Photoshop a další grafické editory na tvorbu grafických koláží má tři editační módy pro různé typy koláží - novinkou je mód Montage umožňující kopírování objektů na pozadí.
komerční, 449 USD
Alien Skin Eye Candy pro After Effects 3.5 - známá sada efektů společnosti Alien Skin Software je nově k dispozici ve verzi pro Adobe After Effects. Jedná se o celkem dvacet komplexních organických efektů pro simulaci kouře, ohně, mlhy, srsti a dále o běžné efekty typy měkkých klasických i perspektivních stínů, vnitřní a vnější zkosení hran objektů, záření apod.
komerční, 249 USD
Alien Skin Exposure 2.0 - nová verze profesionálního pluginu pro Adobe Photoshop na simulaci vzhledu a vlastností různých filmových materiálů. Součástí Exposure 2.0 je přes 300 přednastavení filmových materiálů různých značek, nové algoritmy pro simulaci zrnitosti aj. Další informace o pluginu najdete v samostatném článku na serveru Grafika On-line.
komerční, 169/299 USD
DxO Optics Pro v5 - nová verze profesionálního pluginu pro Adobe Photoshop je současně opět k dispozici jako samostatný program a slouží ke zpracování RAW fotografií. Hlavní novinku tvoří vylepšené funkce pro tzv. demosaicing produkující vizuálně kvalitnější snímky (pro lidské oko) z RAW dat, dále lepší potlačování šumu a mimo přepracovaného grafického rozhraní pluginu/aplikace také funkce pro retuš prachových částic a jiných obrazových artefaktů. Novinkou je též podpora aktuálních modelů digitálních fotoaparátů Canon a Nikon včetně modelů Canon 40D, Canon 1Ds MKIII, Nikon D300 a Nikon D3. Verze pro Macintosh bude k dispozici až za měsíc, verze pro Windows by měla být k dispozici již nyní. Jako obvykle jsou v prodeji dvě varianty Standard a Elite s cenou 169 respektive 299 USD.
komerční, 149 USD
Digital Anarchy Knoll Light Factory 3.0 - třetí stěžejní verze pluginu pro Adobe Photoshop na tvorbu speciálních světelných efektů přináší nové grafické rozhraní, rychlý náhled (téměř v reálném čase), přes sto předvoleb konkrétních světelných efektů, podporu 16-bitových barvových kanálů a možnost pracovat s doplňkovou maskou. Podrobnější informace o pluginu najdete v samostatném článku na serveru Grafika On-line.
shareware, 20 USD
iWatermark 3.1.0 - nová verze editoru na přidávání textových a grafických vodoznaků k obrázkům a fotografiím byla výrazně zrychlena a podporuje IPTC metadata u TIFF souborů.
komerční, 100 až 300 USD
Nik Software Color Efex Pro 3.0 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop na tvorbu selektivních barvových efektů využívá technologii U Point je k dispozici ve třech variantách. Nejdražší varianta Complete Edition nabízí přes 250 efektů a efektových stylů v celkem padesáti filtrech a umí navíc simulovat vzhled, barevnost a strukturu více než třiceti filmových materiálů.
komerční, 299 USD
onOne PhotoFrame 3.1 Professional Edition - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop na tvorbu různých ozdobných orámování k obrázkům a fotografiím zahrnuje všechny původně samostatně prodávané sady masek na tvorbu rámů a s nimi souvisejících efektů od osmi fotografů a profesionálních uživatelů Photoshopu: Dave Cross, Helene Glassman, Jack Davis, Jim Divitale, Kevin Kubota, Laurie Excell, Rick Sammon a Vincent Versace.
komerční, 70 USD
Panorama Factory 5.0 - nová verze editoru na tvorbu panoramatických fotografií přidává podporu krychlových QuickTime VR panoramat, podporu blendingu, správy barev a konečně též verzi pro Mac OS X.
komerční, 49 USD
Sketsa 5.0b1 - nová betaverze multiplatformního vektorového grafického editoru s nativní podporou formátu SVG přidává možnost ovládat editor z příkazové řádky, pracovat se vzory a zvýrazňovači. Upraveny byly dále funkce pro výběr a rotace objektů.
komerční, 299 USD
Strata 3D CX 5.5 - nová verze známého animačního, modelovacího a vizualizačního balíku přidává plugin pro Adobe Photoshop CS3 Extended a navrch ještě plugin Texture Maker na tvorbu textur.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 299 USD
Apple Aperture 1.5.6 - update profesionální editoru RAW fotografií opravuje různé drobné chyby včetně stability aplikace a její kompatibility pod Mac OS X 10.5 Leopard.
komerční, 79 USD
Apple iDVD 6.0.4 - update autoringového programu na přípravu DVD kompilací přidává kompatibilitu s Mac OS X 10.5 a podporuje větší množství vypalovacích mechanik.
komerční, 40 USD
deDigitalEffects#4 FCP 1.5.2 - update sady 90 efektů pro Final Cut Pro nově podporuje také systém Motion a nabízí například následující efekty: Gloom, Album, Bubbles, Bouncing Tiles, XRay, Pencil, Spinning Wall, Sick, Sphere, Book, Twirl, Pop Art, Unfold, Sky, Reveal, Plasma Fun, Bouncing Water, Distortion FX, Floating Tiles, Psychedelic, Water, Aquarium, Frame, Snow, Cartoon, Spun Stars, ZImages, Comic, Soft Image, Sun Beam, Glass, Sky, Flip a další.
komerční, 179 USD
Flip4Mac WMV 2.2.0.39 - update profesionálně koncipovaného konvertoru a přehrávače WMV videa dodávaného ve formě doplňku pro QuickTime. Novinkou je podpora JavaScriptu včetně skriptování streamů, různé optimalizace přehrávače a enkodéru pro procesory Intel, lepší podpora formátu ASX a navýšená kompatibilita s různými webovými stránky nabízejícími streaming WMV/ASX videa.
komerční, 49 až 499  USD
iStopMotion 2.0 - nová verze multifunkčního video editoru pro různé virtuální prohlídky a animace objektů na zvoleném pozadí je nabízen ve třech verzích Home, Express a Pro s odlišnou cenou i funkcemi.
komerční, 179 USD
Cheetah3D v4.3 - nová verze snadno ovladatelného 3D modeleru s podporou .fbx, .3ds, .dxf, .obj, .3dmf, .sia aj. objektů. Hlavní novinkou je mimo kompatibility s Mac OS X 10.5 ještě podpora nasvícených textur, plynulejší přehrávání animací, vylepšený bump-mapping včetně renderingu a celá řada opravených chyb v různých modulech včetně SpaceNavigatoru pro manipulaci s objekty v prostoru.
shareware, 80 USD
Live Interior 3D v1.4 - nová verze relativně jednoduchého, ale přesto poměrně komfortního editoru pro návrhy interiérů místností včetně kanceláří a obytných prostor, vše například s výstupem v podobě panoramat ve formátu QuickTime VR. Program je dodáván s více než 50 předlohami interiérů a něco přes tisícovkou 3D objektů - především nábytek apod.
komerční, 300 USD
Panoweaver 4.0.0 - čtvrtá stěžejní verze editoru panoramatických fotografií pro Mac OS X s výstupem ve formátu QuickTime VR je k dispozici i pro Windows, kde ale používá jiné číslování a celý program má pak trochu jiné možnosti.
freeware
Photoshop Action Pack 3.6

- nová verze sady akcí pro Automator a Adobe Photoshop podporuje Photoshop CS3 a jeho funkci Save for Web, má přepracované provádění jednotlivých akcí a přidává jednu novou akci Strip Extra Channels.
shareware, 3/30 USD
Pomoto 1.0 - utilita na publikování webových galérií z knihoven Apple iPhoto. Software je k dispozici formou pronájmu.
freeware
Raw Photo Processor 3.6.2 - update konvertoru RAW fotografií, nově s funkcí pro potlačování šumu ve snímcích, funkcí pro zjišťování informací o barvách a podporou aktuálních modelů digitálních fotoaparátů.
shareware, 25 USD
Road Trip Effect Pro 2.6 - nová verze editoru animovaných cest pro vizualizaci cestovních tras pro domácí i profesionální video, nově s podporou průhlednosti u importovaných PNG souborů, které se používají především pro ukazatele směru či jako indikátor animovaného dopravního prostředku.
shareware, 40 USD
Screenography 1.013 - update utility pro grabování statických screenshotů oken a obrazovek a také videa s děním na obrazovce pro různé účely včetně tvorby výukových kurzů.
komerční, 40 USD
Xtra Lean ShutterBug 2.3 - WYSIWYG HTML editor známý pouze z počítačů Macintosh přidává kompatibilitu s Apple iPhoto ´08 a iMedia Browserem, podporuje nové verze QuickTime a má integrovaný FTP/SFTP klient pro přenos souborů na server.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: