Softwarové novinky 11/2007: prepress - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Softwarové novinky 11/2007: prepress

sw software

31. října 2007, 00.00 | Říjnové softwarové novinky z oblasti prepressu jsou tady.
V souhrnném přehledu jako obvykle najdete celou řadu PDF editorů a konvertorů, skriptů, pluginů, extenzí, prohlížečů a správců písem a různých doplňkových utilit.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 27 USD
A-PDF Merger 3.0.0 - nová verze utilitu na spojování dvou či více obrázků a PDF souborů do jednoho PDF dokumentu bez použití Adobe Acrobatu.
shareware, 25 USD
ABC Amber Text Converter 5.03 - update konvertoru textových dokumentů (ve více než 30 jazycích) do formátu PDF včetně případného šifrování dokumentů a nastavení uživatelských práv. Textové soubory lze navíc převádět i do dalších formátů: HTML, RTF, TXT (ANSI and Unicode), DOC, XLS, MCW, WRI, WPD, WK4, WPS, SAM, RFT, WSD aj.
komerční, 59 USD
Aloaha PDF Crypter 3.0.11 - update programu na šifrování PDF dokumentů s libovolnými veřejnými klíči a výstupem ve formátu PDF V1.5 pro Adobe Acrobat Reader 6 a novější verze.
komerční, 49 USD
Aloaha PDF Signator 3.0.11 - update programu na podepisování PDF dokumentů s podporou softwarových certifikátů a SmartCards/e-ID Cards (některé z nich podporuje PDF Signator nativně).
komerční, různé ceny
Aloaha PDF Suite 3.0.11 - update nástroje na tvorbu PDF dokumentů s téměř libovolným rozlišením z jakéhokoliv tisknutelného dokumentu. K dispozici je několik variant programu/virtuálního tiskového ovladače - nově například s editorem bookmarků, automatickým generátorem bookmarků, různými optimalizačními funkcemi, WebDAV Mailerem, impozičními funkcemi, podporou formátu JPEG2000, podporou Smartcard, možností podepisování PDF dokumentů aj.
freeware
Aloaha Sign 3.0.11 - update freewarového nástroje na ověřování PDF/d2d/p7m/xmldsig & PKCS #7 signatur a zobrazování informací o použitých certifikátech.
freeware
BullZip PDF Printer 3.0.0.352 - update freewarového virtuálního tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů z libovolných tisknutelných dokumentů, nově s podporou Internet Exploreru (v protected módu) ve Windows Vista a slovenskou lokalizací.
freeware
Cfont Pro 3.0.0.13 - update freewarového prohlížeče a správce písem instalovaných i doposud nenainstalovaných písem a slideshow módem na prohlížení fontů.
shareware, 30 USD
DocSmartz-PDF to Word Converter 5.0 - pátá stěžejní verze konvertoru PDF dokumentů do editovatelného formátu Microsoft Wordu se zachováním původního layoutu PDF dokumentu, tzn. včetně správného rozmístění obrázků a textových rámců.
shareware, 28 USD
FontExplorerL.M. 5.5.0 - nová verze prohlížeče a správce písem s podporou TrueType, TrueType Collections,OpenType a Postscript Type 1 fontů a také bitmapových písem. Novinkou jsou například rozšířené možnosti filtrování znaků písem a seznamu samotných písem, ukládání textových ukázek a několik nových lokalizací.
shareware, 70 USD
Miraplacid Publisher 2008 v6.0 - již šestá stěžejní verze konvertoru libovolných tisknutelných souborů a dokumentů do podoby bitmapových obrázků ve formátech BMP, JPEG, PNG, TARGA, TIFF a také do formátu PDF a HTML dokumentů. Součástí programu je navíc i vestavěný FTP klient a podpora protokolů HTTP a HTTPS.
komerční, 99 USD
Nitro PDF Professional 5.3 - nová verze editoru PDF dokumentů nabízí WYSIWYG pracovní prostředí, pohodlnou manipulaci s textovými rámci, obrázky a grafikou, zrychlený engine editoru s novými exportními funkcemi umožňujícími ukládat editované PDF dokumenty také například do formátů MS Wordu, OpenOffice či WordPerfectu. Novinkou je i hromadné zpracování souborů, upravené jsou dále funkce pro psaní komentářů a editaci obrázků a fotografií vkládaných do PDF dokumentů v Nitro PDF Editoru.
komerční, 40 USD
novaPDF Server Pro 5.3 build 237 - update virtuálního tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů z libovolného tisknutelného souboru.
shareware, 20 USD
Scan2PDF 1.03 - update konvertoru skenovaných dokumentů do formátu PDF, nově s vylepšeným načítáním černobílých náhledů, integrovaným popup menu se seznamem stránek v dokumentu a opravenou chybou týkající se natáčení obrázků na stránce.
shareware, 30 EUR
SimpleCopier 6.04 - nová verze simulátoru klasické stolní kopírky s funkcemi pro změnu jasu, kontrastu, vyvážení barev, konverzí do černobílých kopií, integrovaným náhledem kopírovaného dokumentu, možností změny jeho velikosti/rozměrů a také s možností posílání dokumentů e-mailem či faxem, editace obrázků a dalšími užitečnými funkcemi.
komerční, 99 USD
WordPipe 5.6.3 - update nástroje na hromadné nahrazování textových řetězců v dokumentech Microsoft Wordu - například podpisů, hlaviček, patiček, adres, telefonních čísel, cen v dokumentech, firemních či soukromých informací apod.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 995 USD
Adobe Acrobat 3D v8.1.1 - update varianty Adobe Acrobatu pro 3D design respektive 3D obsah v rámci PDF dokumentů opravuje celou řadu drobnějších chyb včetně několika bezpečnostních chyb ve spolupráci s MS Internet Explorerem 7 pro Windows, poškozenými preferencemi, uživatelskými tlačítky, používáním Type 3 písem, PDF dokumenty v japonštině (zejména při využívání OCR procesu) aj.
freeware
DTP Tools Keyboard Shortcuts 1.0 - freewarový plugin pro Adobe InDesign a Adobe InCopy pro manipulaci s klávesovými zkratkami, jejich vyhledávání, přidávání, mazání a export.
komerční, 49 USD
DTP Tools Layer Comps 1.0 - zbrusu nový a na první pohled hodně užitečný plugin pro Adobe InDesign CS/CS2/CS3 rozšiřuje práce a manipulaci s vrstvami v InDesignu o konvenční způsob ukládání "snapshotů" aktuálních stavů vrstev s libovolným nastavením skrytých vrstev jejich pořadí, tiskových vlastností apod.
komerční, 29 USD
DTP Tools Layer Groups 1.1 - nová verze pluginu pro Adobe InDesign CS/CS2/CS3 rozšiřujícího manipulaci s vrstvami či spíše jejich organizaci a třídění do skupin. Novinkou je kompatibilita s pluginem Layer Comps a s novými vlastnostmi vrstev InDesignu CS3.
komerční, 800 USD
InCatalog 3-4.2.4.1 - nová verze pluginu pro Adobe InDesign na obousměrné propojení dokumentů InDesignu s ODBC kompatibilní databází pro účely tvorby a editace nejrůznějších ceníků, katalogů, brožur s často měněnými položkami apod.
freeware
Lightning Brain LayerLifter 1.0 - freewarový skriptový plugin pro Adobe InDesign na přidávání kontextových menu pro výběr vrstev u objektů dokumentů InDesignu.
komerční, 900 EUR
LRILabel 11.0.1192456328 - profesionální editor čárových kódů pro Windows, Mac OS X a Linux s podporu čárových kódů typů EAN8, EAN13, ITF14, Codabar, Code39, i2 / 5, EAN 128 a UPC A, možností importovat obrázky a loga ve formátech GIF, BMP, TIFF, JPEG a PNG, editorem jednoduché vektorové grafiky, možností používat makra například pro číslování čárových kódů a celou řadou dalších užitečných funkcí.
komerční
Quark Publishing System 7 - sedmá stěžejní verze komplexního publikačního řešení společnosti Quark byla kompletně přepracována a podporuje systém Spring Framework Java™/J2EE™ s otevřenou architekturou pro další vývoj různých modulů na tvorbu a editaci publikací. Quark Publishing System 7 nemá navenek příliš společného s QuarkXPressem 7.x, umí s ním ale pochopitelně přímo spolupracovat. Navíc je zde Quark QPS Web Editor, certifikované databázové standardy, file streaming a multifunkční klientská architektura pro sdílení dokumentů v rámci pracovní skupiny uživatelů. Quark Publishing System 7 podporuje i velmi známý asset manager Canto Cumulus, který se do QPS 7 umí integrovat a rozšíří jeho služby o velmi komfortní správu grafických a multimediálních souborů, prohlížení a editaci XMP a IPTC metadat apod.
komerční, 496 USD
Quite Imposing 2.1c - nová verze pluginu pro Adobe Acrobat na impozice dokumentů se hodí například při tvorbě nejrůznějších bookletů a publikací.
komerční, 39/59 USD
Recosoft PDF2Office Personal 4.0 & PDF2Office Standard v4.0 - nová verze konvertoru PDF dokumentů do formátu MS Office přesněji řečeno MS Wordu, nově s podporou formátů MS Office 2007 a Windows Vista, funkcí PDF Reconstruction 4.0 pro obnovu a extrakci dat s dodržením původního layout PDF dokumentů včetně tabulek, grafických objektů, formulářů apod.
shareware, 27 USD
TextSoap 1.7 - zajímavá utilita na filtrování textů z libovolných zdrojů, nově s podporou Windows Vista, novou nápovědou a různými drobnými vylepšeními ohledně otevírání delších textových souborů.
komerční, 69 USD
Universe pdf-DocPro 5.0 - nová verze manipulačního nástroje pro digitální podepisování PDF dokumentů podle normy German Signature Law (SigG) s nastavením bezpečnostních prvků, hesla, komprese apod. Program je k dispozici též pro Linux.
komerční, 40 USD
VueScan 8.4.42 - update skenovacího programu s podporou několika set plochých a filmových skenerů, nově s vylepšenou podporou skenerů Nikon LS-8000 a LS-9000 a opravenými ovladači skenerů UMAX Astra 1200S a některými modely multifunkčních zařízení HP.
komerční
WoodWing's Smart Connection Enterprise 5.0 - pátá stěžejní verze publikačního řešení společnosti WoodWing Software, nově s podporou Adobe Creative Suite 3, lepší podporou multimédií, vylepšeným Web Editorem, funkcí Smart Links pro online práci a editaci obrázků a jiných grafických dat s vysokým rozlišením a řadou dalších vylepšení.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

info
Adobe Creative Suite 3 & Mac OS X Leopard - společnosti Adobe a Apple oznámili, že aktuální třetí verze balíku Creative Suite je je připravena pro bezproblémový provoz s operačním systémem Mac OS X 10.5 s kódovým názvem Leopard. V brzké době se tedy setkáme s dalšími updaty jednotlivých aplikací v balíku Creative Suite 3 pro Mac OS X.
betaverze
Badia Exportools Pro 2.0b1 - betaverze extenze pro QuarkXPress pro export více stránek dokumentu Quarku současně respektive automatizaci exportních funkcí Quarku do formátů EPS, PDF či PostScript.
komerční, 30 USD
Markzware PasteBoard 7 - nová verze extenze pro QuarkXPress pro rychlou změnu rozměrů Pasterboardu (jeho šířky a výšky) v klasických rozměrech či v procentech.
shareware, 30 USD
photoprinto 2.1.1 - nová verze programu na tvorbu a tisk fotografických alb s možností importu fotografií z Apple iPhoto, různými efekty orámování snímků, automatizace pomocí AppleScriptu a různými šablonami vzhledů alb. Novinkou je především kompatibilita s Mac OS X 10.5 Leopard.
komerční, 25 USD
Posterino 1.3 - nová verze editoru na pohodlnou tvorbu plakátů v prakticky libovolné velikosti a rozlišení s podporou Apple iPhoto a tiskových funkcí. Novinkou je mimo kompatibility s Mac OS X 10.5 také zrychlení renderingu plakátů a různé drobné opravy.
komerční,  USD
Stone Design Create 14.0 - již čtrnáctou stěžejní verzi sady aplikací pro publikování, webdesign a animace uvedla na trh společnost Stone Design. Mimo podpory Mac OS X 10.5 (Leopard) přináší balík Create 14.0 nový PhotoBrowser na práci s obrázky a fotografiemi, možnost pořizování snapshotů přes iSight, sdílení dokumentů v podobě slideshow v iChat Theater, integrovaný engine QuickLook zobrazující obsah Create file ve Finderu, nový XHTML engine pro export webových stránek, rozšířené schopnosti práce s textem a řadu jiných méně podstatných vylepšení.
komerční, 69 USD
Stone Design PStill 5.6 - nová verze konvertoru EPS a postscriptových souborů do formátu PDF nově podporuje PDF/X dokumenty, 16-bitové barvové kanály u obrázků a fotek a dále nabízí hromadnou konverzi EPS souborů a několik jiných novinek.
freeware
Stone Design TrueBlue 3.3 - nová verze freewarového konvertoru TrueType a OpenType písem do formátu Adobe Type 1 s pomocí utility PStill rovněž od společnosti Stone Design. Novinkou je podpora OpenType fontů a Mac OS X 10.5.
komerční,  USD
Zevrix BatchOutput 2.5.4 - update pluginu pro Adobe InDesign rozšiřujícího exportní funkce InDesignu opravuje potíže s názvy souborů delšími než 31 znaků.
komerční, 70 USD
Zevrix InPreflight 2.1.4 - update pluginu pro Adobe InDesign pro analýzu a kontrolu dokumentů před tiskem včetně kontroly písem, vlastností PDF dokumentů, přímých barev, odkazů na soubory apod. Update opravuje potíže s kontrolou linkováním objektů v dokumentech a u skrytých vrstev.
komerční, 25 USD
Zevrix WordOutput 1.0 - nový program společnosti Zevrix je určený pro automatizaci výstupu dokumentů Microsoft Wordu - například pro hromadný tisk více dokumentů prostřednictvím různých virtuálních PDF tiskáren (Adobe PDF, CUPS-PDF aj.). WordOutput lze využít i pro odesílání dokumentů e-mailem nebo faxem třeba pomocí aplikace PageSender. Obdobné utility jako WordOutput budou zanedlouho k dispozici pro MS Excel a PowerPoint, jedna z betaverzí zmíněných utilit je k dispozici již nyní:
Zevrix BatchOutput PPT 1.0b1 - doplněk pro MS PowerPoint pro automatizaci výstupu více dokumentů respektive jejich odesílání na různé virtuální tiskárny apod.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: