Andromeda ReArranger 1.1: rychlá změna layoutu stránek v Adobe InDesignu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Andromeda ReArranger 1.1: rychlá změna layoutu stránek v Adobe InDesignu

Adobe InDesign sazba

14. listopadu 2007, 00.00 | Nový plugin pro Adobe InDesign slouží k automatizovaným změnám návrhů vzhledu publikací a nabízí přes sto variant layoutů stávajícího designu daného
dokumentu. Může tedy velmi usnadnit proces rozhodování o tom, jak bude publikace nakonec vypadat, či dovolit bleskurychle změnit layout podle
požadavků klienta.
Plugin si nyní představíme trochu podrobněji.

ReArranger společnosti Andromeda Software je nový plugin pro Adobe InDesign, jehož úkolem je usnadnit grafikům a operátorům tohoto DTP programu případné změny návrhů vzhledů publikací. Jednoduchou změnou rozmístění objektů, jejich zrcadlením, usazením na jiné místo stránky či prostým stranovým převrácením pozic objektů lze docílit mnoha desítek variant layoutů, jejichž náhledy plugin nabízí a po jejich odsouhlasení posléze provede přímo v aktuálním dokumentu.

ReArranger se prodává za 119 USD ve verzích pro Windows i Macintosh a je k dispozici v samostatných variantách pro Adobe InDesign CS2 a CS3 (starší verze InDesignu nejsou podporovány).

Možnosti a funkce pluginu

Pracovní prostředí ReArrangeru si můžete prohlédnout na dvou screenshotech. Nic vyloženě detailního nečekejte, funkce pluginu jsou přímočaré a přehledné. Jak už bylo řečeno výše, hlavním úkolem ReArrangeru je nabídnout varianty stávajících vzhledů publikací pomocí automatické manipulace s rozmístěním grafických i textových rámečků.

Alternativní layouty jsou prakticky v reálném čase nabízeny pomocí náhledů stávající stránky dokumentu InDesignu, „ze které“ byl plugin spuštěn. Mimo náhled originálního vzhledu stránky nabídne ReArranger automaticky několik či několik desítek variant layoutů dané stránky, kterou pak můžete nechat znovu poskládat podle jiných pozic objektů. Pokud se vám nebude nový design líbit, můžete samozřejmě vrátit provedené změny zpět pomocí standardní funkce Undo InDesignu.


Andromeda ReArranger 1.1 - prostředí pluginu s nabídkou alternativních variant layoutů publikace

Na velkém náhledu originálního layoutu si navíc podle potřeby můžete vybrat objekty, jejichž pozice bude či naopak nebude možné měnit v alternativních vzhledech nabízených pluginem. Primární změny layoutu jsou dostupné pro horizontální, vertikální či natočené objekty, prolinkované textové rámečky mohou být zachovány, zachovat lze i pozice objektů na použité vzorové stránce. Celkem nabízí ReArranger přes 115 variant layoutů v závislosti na počtu objektů na stránce, zamčených objektech a dalších nastavitelných vlastnostech vzhledu stránky.

Závěr

Plugin ReArranger je hodně dobrý nápad, který může zrychlit „ladění“ designu nejrůznějších publikací pomocí automatizovaných návrhů alternativních layoutů jednotlivých stránek v dokumentech InDesignu. Zobrazení alternativních layoutů stránek i originálního vzhledu stránky je u verze pro Windows bohužel dost kostrbaté (ReArranger v1.1) a zjevně bez vyhlazování, zde tedy mají autoři pluginu ještě co vylepšovat. Produktivita pluginu se zdá být relativně vysoká, poměrně vysoká je ale i cena 119 USD. Zkušební verzi pluginu ReArranger si můžete stáhnout zdarma z webových stránek společnosti Andromeda Software.

Plugin by se (aspoň v to doufám) časem mohl se slevou objevit i v dalších balících doplňků pro Adobe InDesign, jako je například Andromeda Utility Belt (viz podrobný článek na serveru Grafika Online) nabízející konfigurovatelné nástrojové panely prostřednictvím pluginu CTBar, efekty pro písma v pluginu TypeEffects či doplněk na tvorbu grafů ChartMaker.


Andromeda ReArranger 1.1 - další desítky variant layoutů pro jinou publikaci

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: