Nejlepší dárek pro fotografy
„Jediná kniha, která vás krok pro kroku provede fotografováním s digitální zrcadlovkou a přesně popíše všechny její funkce.
Základy práce v programu AutoCAD
Úvod a základní nastavení - Tato série článků je určena převážně pro začátečníky nebo mírně pokročilé uživatele. To ale neznamená, že i ti, kteří se s AutoCADem setkávají denně, by se nemohly dozvědět něco nového.
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
Připravili jsme pro vás "obrazového průvodce", který – pevně věříme – bude vítanou praktickou pomocí.
Kompenzace expozice: naučme se ji používat
Minule jsme si vysvětlili, co je to automatické měření expozice a jak u digitálních fotoaparátů funguje. Dnes na toto téma úzce navážeme a ukážeme si, jak takové měření expozice můžeme přímo ovlivnit – rychle, jednoduše a bez složitých výpočtů a vzorečků. Ano! Řeč není o ničem jiném, než o expoziční kompenzaci!
Pečení holubi a božská mana v jednom! zn. zdarma a hned
Tady bych pána i paní poprosil kapkou krve o stvrzenčičku. Čekáte podraz? Nečekejte, nekoná se. Naopak se koná představení a praktická demonstrace nejlepšího zdarma pluginu CINEMY 4D, na který můžete momentálně narazit. Pluginu, který je nejenom skvělý, ale který je ještě skvělejší.
Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
5. září 2024
Matrixmedia - Obsluha a tisk na velkoformátových digitálních tiskárnách
30. září 2024
Pracovník produkce reklamy, obsluha velkoformátové tiskárny, řezacícho plotru, laminace, dokončovací práce.
4. října 2024
14. listopadu 2024
Grafický Dizajnér
12. listopadu 2024
Nabízím profesionální služby v oblasti webdesignu a vývoje webových stránek i e-shopů. Specializuji se na grafické návrhy, UI/UX design a kódování.
ArchiCAD bez předchozích znalostí (1)
AutoCAD pro začátečníky (2)
IFA Berlín (19)
Photokina - World of Imaging (43)
Maya - Cartoon (5)
Maskování v Photoshopu (7)
Materiály v Autodesk Maya (3)
Adobe Acrobat 9 (8)
PSP - Design grafiky blogu (5)
Autoamtizujte Adobe Acrobat a Reader 8 (4)
DVD v Adobe Encore (5)
Sexy botka polobotka (4)
Add the sea (4)
Adobe Acrobat 8 zblízka (7)
Pár tipů pro InDesign (8)
Tvorba scény TEMNÉ ZÁKOUTÍ v 3ds max (2)
Softwarový RIP (1)
Scribus (6)
Modelování AUDI A8 (3)
3ds max - modelování vany (1)
Zoner Photo Studio (12)
3dsmax - Den poté (3)
Cinema 4D - citroen (3)
PMA 2004 (26)
CES 2004 (9)
Photoshop_CS (4)
Blender Journal (8)
Analogové video (6)
QuarkXPress 6 (5)
Cinema 4D - ref. (20)
PMA 2003 (26)
Nepostradatelné pluginy (1)
Surface v 3DMax (3)
CorelDraw - tabulky (2)
InDesign - praxe (4)
Skriptování v Rhinu (5)
Úprava fotografií (3)
Preflight (7)
photokina 2002 (24)
Symbolika krajů (3)
Energie v DF (3)
Final render (5)
Hra ve Flashi (7)
3D Studio MAX - Float Expression (2)
PDF formuláře (6)
Ipex 2002 (17)
Photoshop 7 (7)
Cinema 4D (42)
Jak vybírat digitální fotoaparát? (3)
Rhino 1.1 (11)
Photoshop 6 (7)
Adobe Illustrator (14)
editace písma (4)
3DS Max (63)
Photoshop - základy (23)
CorelDraw (23)
Flash (97)
Více seriálů
18. září 2001, 00.00 | Máte rozměrný obrázek, který byste rádi použili jako pozadí do Flashe, ale animace větší rozměry mít nesmí? Podívejme se jak pohybovat pozadím pomocí tlačítek a podmínkových akcí.
Tento tutoriál procvičuje deklaraci proměnných, změnu jejich hodnot, ale také stanovení a nastavení podmínkových akcí.
1. Začínáme jako obvykle nastavením velikosti plochy, dnes to bude 300 x 300 px. 2. Vytvoříme si nový MC (Movie Clip), pojmenujeme jej pozadi (v paletce Instance). Do tohoto MC vložíme připravený obrázek a pomocí paletky Align jej vyrovnáme na střed plochy. Tím naše práce v tomto MC skončila. 3. MC pozadi vložíme na hlavní plochu a posuneme jej někam stranou, prozatím jej nebudeme přesně usazovat. 4. V nové vrstvě si vytvoříme libovolné tlačítko. (Jestliže chcete mít tlačítko shodné jako v ukázce, nakreslete si čtverec, vložte do knihovny jako Button, kde ve stavu tlačítka Up, bude výplň s průhledností Alha = 0 (nastavujeme v paletce Mixer) a ve stavu Down bude Alpha = 10%.) 5. Vložíme na plochu tolik instancí tlačítka, kolikrát budeme pozadím pohybovat. Akce k tlačítkům přidáme až nakonec. 6. Usadíme MC pozadi na místo, ze kterého bude startovat. V ukázce je posazen mimo plochu. 7. Po jeho usazení, pravým klikem myši začneme vkládat akce a tvořit ovladače: // Událost klipu když se instance objeví poprvé onClipEvent (load) { // Vytvoření proměnné, která bude určovat novou pozici klipu, // prázdná hodnota nechává klip na místě které jsme nastavili na ploše _root.novaPoziceX = ""; _root.novaPoziceY = ""; } // Událost klipu je prováděna na každém snímku onClipEvent (enterFrame) { // Zadání aktuální x-ové a y-ové pozice klipu aktualniPoziceX = getProperty(_root.pozadi, _x); aktualniPoziceY = getProperty(_root.pozadi, _y); // Jestliže je x-ová nová pozice menší než x-ová aktuální pozice if (_root.novaPoziceX < aktualniPoziceX) { // Nastavíme proměnnou, která zjistí rozdíl mezi pozicemi vzdalenostX = aktualniPoziceX - _root.novaPoziceX; // A nastavíme x-ovou pozici klipu // Kdybychom pouze odečetli hodnoty aktualniPozice a vzdálenosti, // klip by na tuto pozici skočil, ale tím, že vzdálenost vynásobíme // desetinným číslem, docílíme jeho pomalého dojezdu setProperty ("_root.pozadi", _x, aktualniPoziceX - (vzdalenostX * 0.2)); } // Jestliže je x-ová nová pozice větší než x-ová aktuální pozice if (_root.novaPoziceX > aktualniPoziceX) { // Nastavíme proměnnou, která zjistí rozdíl mezi pozicemi vzdalenostX = _root.novaPoziceX - aktualniPoziceX; // A nastavíme x-ovou pozici klipu // Rychlost dojezdu nastavíme jako výše setProperty ("_root.pozadi", _x, aktualniPoziceX + (vzdalenostX * 0.2)); } // Jestliže je y-ová nová pozice menší než y-ová aktuální pozice if (_root.novaPoziceY < aktualniPoziceY) { // Nastavíme proměnnou, která zjistí rozdíl mezi pozicemi vzdalenostY = aktualniPoziceY - _root.novaPoziceY; // A nastavíme y-ovou pozici klipu // Rychlost dojezdu nastavíme jako výše setProperty ("_root.pozadi", _y, aktualniPoziceY - (vzdalenostY * 0.2)); } // Jestliže je y-ová nová pozice větší než y-ová aktuální pozice if (_root.novaPoziceY > aktualniPoziceY) { &n
1. Začínáme jako obvykle nastavením velikosti plochy, dnes to bude 300 x 300 px.
2. Vytvoříme si nový MC (Movie Clip), pojmenujeme jej pozadi (v paletce Instance). Do tohoto MC vložíme připravený obrázek a pomocí paletky Align jej vyrovnáme na střed plochy. Tím naše práce v tomto MC skončila.
3. MC pozadi vložíme na hlavní plochu a posuneme jej někam stranou, prozatím jej nebudeme přesně usazovat.
4. V nové vrstvě si vytvoříme libovolné tlačítko. (Jestliže chcete mít tlačítko shodné jako v ukázce, nakreslete si čtverec, vložte do knihovny jako Button, kde ve stavu tlačítka Up, bude výplň s průhledností Alha = 0 (nastavujeme v paletce Mixer) a ve stavu Down bude Alpha = 10%.)
5. Vložíme na plochu tolik instancí tlačítka, kolikrát budeme pozadím pohybovat. Akce k tlačítkům přidáme až nakonec.
6. Usadíme MC pozadi na místo, ze kterého bude startovat. V ukázce je posazen mimo plochu.
7. Po jeho usazení, pravým klikem myši začneme vkládat akce a tvořit ovladače:
// Událost klipu když se instance objeví poprvé onClipEvent (load) { // Vytvoření proměnné, která bude určovat novou pozici klipu, // prázdná hodnota nechává klip na místě které jsme nastavili na ploše _root.novaPoziceX = ""; _root.novaPoziceY = ""; } // Událost klipu je prováděna na každém snímku onClipEvent (enterFrame) { // Zadání aktuální x-ové a y-ové pozice klipu aktualniPoziceX = getProperty(_root.pozadi, _x); aktualniPoziceY = getProperty(_root.pozadi, _y); // Jestliže je x-ová nová pozice menší než x-ová aktuální pozice if (_root.novaPoziceX < aktualniPoziceX) { // Nastavíme proměnnou, která zjistí rozdíl mezi pozicemi vzdalenostX = aktualniPoziceX - _root.novaPoziceX; // A nastavíme x-ovou pozici klipu // Kdybychom pouze odečetli hodnoty aktualniPozice a vzdálenosti, // klip by na tuto pozici skočil, ale tím, že vzdálenost vynásobíme // desetinným číslem, docílíme jeho pomalého dojezdu setProperty ("_root.pozadi", _x, aktualniPoziceX - (vzdalenostX * 0.2)); } // Jestliže je x-ová nová pozice větší než x-ová aktuální pozice if (_root.novaPoziceX > aktualniPoziceX) { // Nastavíme proměnnou, která zjistí rozdíl mezi pozicemi vzdalenostX = _root.novaPoziceX - aktualniPoziceX; // A nastavíme x-ovou pozici klipu // Rychlost dojezdu nastavíme jako výše setProperty ("_root.pozadi", _x, aktualniPoziceX + (vzdalenostX * 0.2)); } // Jestliže je y-ová nová pozice menší než y-ová aktuální pozice if (_root.novaPoziceY < aktualniPoziceY) { // Nastavíme proměnnou, která zjistí rozdíl mezi pozicemi vzdalenostY = aktualniPoziceY - _root.novaPoziceY; // A nastavíme y-ovou pozici klipu // Rychlost dojezdu nastavíme jako výše setProperty ("_root.pozadi", _y, aktualniPoziceY - (vzdalenostY * 0.2)); } // Jestliže je y-ová nová pozice větší než y-ová aktuální pozice if (_root.novaPoziceY > aktualniPoziceY) { &n