Jpeg2Swf v1.0 beta - převod jpeg do swf aneb flashwebkamera - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Webdesign

Jpeg2Swf v1.0 beta - převod jpeg do swf aneb flashwebkamera

24. srpna 2001, 00.00 | Dostali jste se do situace, kdy potřebujete rychle převést obrázky v jpeg do swf souboru nebo jste vytvořili flash prezentaci a zákazník potřebuje často aktualizovat obrázky, přitom vám nechce za tyto služby platit nebo vynaložit zdroje na nákup speciálního software?

Dostali jste se do situace, kdy potřebujete rychle převést obrázky v jpeg do swf souboru nebo jste vytvořili flash prezentaci a zákazník potřebuje často aktualizovat obrázky, přitom vám nechce za tyto služby platit nebo vynaložit zdroje na nákup speciálního software, jehož cena se pohybuje v několika tisících korunách? Jedná se zejména o modelingové agentury, z nichž některé chtějí mít svou www prezentaci mermomocí ve Flashi, a přitom si neuvědomují, že pro ně bude obtížnější aktualizace fotek modelek a přidávání dalších, než kdyby využili klasických HTML stránek (resp. PHP nebo ASP). V následujícím článku vám nabízím jednoduché a finančně nenáročné řešení.

Jpeg2Swf je poměrně jednoduchý a jednoúčelový program dostupný pro operační systémy Windows (619 kB) a Linux (118 kB), jedná se o betaverzi. Autorův prvotní záměr je zobrazení obrázků z webkamery v swf souboru bez použití třeba Macromedia Generatoru. Jde tedy o program, který je spustitelný na straně serveru a převádí jpeg obrázky - nahrané webkamerovým softwarem - do swf souboru, má podporu ATL (Active Template Library) pro používání s ASP.  Příklad takovéto ASP webkamery naleznete zde. Druhým účelem, jenž jsem naznačil v úvodu článku, je převod samotných nebo celé série jpeg obrázků do swf souboru.


Jak na to? Stačí přidat obrázky pomocí Add, odebrat některý označený Remove nebo vyčistit všechny ikonou Clear. Velikost souboru v bytech, pixelech a verzi Jpegu zjistíme kliknutím na Info.

Chybová hláška při pokusu o zjištění informací 
(v tomto případě fotka z digitálního foťáku)
 
Informace 

Je nám nabídnuta možnost nové soubory umístit do adresáře, odkud byly přidány (Same as Jpeg Path) nebo do jiného (Swf Target Path). Soubory můžeme konvertovat do Flashe verze 3 až 5, se stejným jménem a příponou swf (<source-filename>.swf) nebo vytvoříme série (Prefix + Number) a pak stačí jen kliknout na Convert a soubory jsou během krátké chvilky převedeny. Vyzkoušením jsem zjistil, že lze najednou přidat a také konvertovat maximálně 81 obrázků.

  

Do budoucnosti má být dostupná i podpora XML a zjednodušení importu do Flashe pomocí indexovaných souborů Name/Value. Převod jpeg do swf lze také provést online, v některých případech (u některých verzí jpegu) se však konverze nemusí zdařit:


Autor na svých stránkách popisuje také postup při provozu takovéto webkamery pod linuxem, technické požadavky (C kompilátor, webserver, Macromedia Flash, webkamera software) a nevýhody. V případě použití takovéto kamery žádá o informování o jejím provozu. Já jsem možnost webkamery nevyzkoušel, ale myslím, že vám tento program ulehčí práci hlavně při hromadném převodu.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: