Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Knižní tipy ze světa webového publikování: SQL a Joomla pro začátečníky i pokročilé

30. července 2010, 00.00 | V dnešní recenzi se podíváme na dvě publikace, které mají co dát nejširší skupině uživatelů publikujících na Webu, od začátečníků až po ty hodně pokročilé. První publikace se totiž skutečně do hloubky snaží čtenáře zasvětit do tajů jazyka SQL, druhá se pak velmi komplexně zabývá populárním open source redakčním systémem Joomla, od prvních krůčků v tomto řešení až po tvorbu vlastních uživatelských šablon a rozšíření.

 

 

 

WYSIWYG Web Builder 6.5.7: levný vizuální HTML editor

9. července 2010, 00.00 | Vizuální HTML editor WYSIWYG Web Builder disponuje celou řadou šablon, hotových komponent a průvodců pro návrhy a editaci webových stránek i celých websitů a je k dispozici mimo jiné i v české lokalizaci. Nabízíme vám představení tohoto poměrně zajímavého webového editoru.

 

 

 

Microsoft Expression Studio 4: webové stránky, grafická rozhraní, Silverlight a RIA aplikace

22. června 2010, 00.00 | Sadu několika aplikací pro přípravu a návrhy grafiky, tvorbu webových stránek, vývoj RIA aplikací a dalších interaktivních multimediálních či animačních projektů na bázi Silverlightu, .NET a WPF nabízí aktuální čtvrtá stěžejní verze balíku Microsoft Expression Studio. Pojďme se podívat, co všechno si pro nás Microsoft připravil nového, k čemu jsou jednotlivé aplikace určeny a na co se zaměřují.

 

 

 

Microsoft Expression Blend 4: vývoj Silverlight a WPF aplikací

18. června 2010, 00.00 | Desktopové a především RIA aplikace se stále více uplatňují jako řešení různých webových i vnitropodnikových systémů. Expression Blend slouží jako prostředník k vývoji grafického řešení a celé kostry Silverlight a WPF aplikací či her, jejichž obsahem je mimo grafiky, videa nebo animací také nezbytná programovatelná část starající se o samotnou funkčnost dané aplikace. Nedávno dokončená čtvrtá stěžejní verze editoru Expression Blend přináší řadu novinek, které si teď ve zkratce představíme.

 

 

 

Adobe Photoshop CS5 zblízka: Content Fill

16. června 2010, 00.00 | Retuše a drobné úpravy obrazu jsou nedílnou součástí valné většiny úloh řešených s pomocí Photoshopu. S přibývajícími verzemi tohoto stěžejního produktu společnosti Adobe jsme mohli sledovat i nástup specifických nástrojů určených k danému účelu. Ať už se jednalo o „záplatování“ či „odstranění nečistot“ v CameraRaw, vždy se jednalo o nástroje zaměřené spíše na drobnější úpravy. Ve verzi CS5 přišel na scénu poněkud vyspělejší bratříček a snad možná proto se nejedná o nástroj, ale rovnou o funkci vyplnění obsahem, neboli content fill.

 

 

 

Adobe uvedla ostré verze Flash Playeru 10.1 a AIR 2.0 pro osobní počítače

14. června 2010, 00.00 | Společnost Adobe konečně vydala ostrou verzi Flash Playeru 10.1 a také běhového prostředí Adobe AIR 2.0. Jaké zásadní novinky přináší dané produkty do světa online publikování?

 

 

 

Apple uvolnil pátou verzi svého webového prohlížeče

11. června 2010, 00.00 | Safari 5 přináší rozšíření prohlížeče, lepší podporu HTML5, vyšší výkon JavaScriptu a řadu dalších vylepšení, stejně jako četné opravy bezpečnostních chyb. V čem nová verze mění dosavadní přístup ke koncepci webového browseru?

 

 

 

Adobe Contribute CS5: online editace, správa a publikování webových stránek

9. června 2010, 00.00 | Kvalitní WYSIWYG editor s jádrem Adobe Dreamweaveru, správa obsahu websitů a možnost online i offline editace a následné publikování webových stránek, to vše v jednom představuje Adobe Contribute. Nejnovější verze Contribute CS5 dále rozšiřuje schopnosti publikování webových stránek i úprav jejich obsahu, přidává podporu správy verzí dokumentů, rozšiřuje práci s multimediálními objekty a také s dynamickým obsahem na bázi některých redakčních systémů.

 

 

 

Softwarové novinky týkající se Maců

7. června 2010, 00.00 | Insider Software nabízí autoaktivační zásuvné moduly FontAgent Pro 4 pro aplikace Creative Suite 5 na Macu. Apple spustil stránku HTML5 Showcase, její ukázky možností HTML5 však fungují pouze v Safari. Vývojářská verze prohlížeče Chrome přidala podporu formátu WebM. A možná se chystá Adobe Audition pro Mac OS X.

 

 

 

Adobe představila Digital Publishing Platform

3. června 2010, 00.00 | Adobe oficiálně uvedla svou softwarovou platformu pro snadnou tvorbu interaktivních elektronických publikací, obsah půjde vytvářet z dokumentů InDesignu CS5 a výstupy budou nejprve dostupné pro iPad, později i pro další zařízení.

 

 

 

Strana výpisu

8 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: