Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Knižní recenze: Oficiální výukový kurz aplikací Adobe Creative Suite 4

24. září 2009, 00.00 | Společnost CPress vydala v posledních měsících sérii publikací z řady „Oficiální výukový kurz“, věnovaných aplikacím Adobe Creative Suite CS4. Co v těchto publikacích čtenář nalezne a co nikoliv? A komu jsou vlastně určeny? To jsou otázky, které se pokoušíme odpovědět v této recenzi.

 

 

 

Adobe kupuje Omniture: budou nástroje webové analýzy součástí příští Creative Suite?

21. září 2009, 00.00 | Společnost Adobe před několika dny oznámila, že kupuje společnost Omniture, známou nástroji pro analýzu webové návštěvnosti a optimalizaci účinnosti webových prezentací a služeb. Funkce daných nástrojů by měly být odpovídajícím způsobem integrovány do produktového portfolia Adobe. Čeho všeho se takto uživatelé mohou dočkat?

 

 

 

Sothink Quicker for Silverlight 3.0: editor Silverlight animací

18. září 2009, 00.00 | Autorizačních nástrojů na tvorbu Silverlight animací, prezentací, slideshow či obecných Silverlight aplikací je zatím jako šafránu a každý přírůstek do rodiny Silverlight editorů je proto vřele vítaný. Quicker for Silverlight je relativně jednoduchý, zato však poměrně levný a především snadno ovladatelný editor Silverlight aplikací a animací pro web, který nabízí typickou práci s objekty a přehlednou časovou osu.

 

 

 

SWiSH Max3: WYSIWYG editor flash animací

16. září 2009, 00.00 | WYSIWYG editor flash animací a obecně libovolných flash projektů s podporou ActionScriptu se momentálně prodává pouze za 100 USD a ve své třetí stěžejní verzi přináší mimo nových šablon a rychlého publikování projektů například vylepšené kreslicí a editační nástroje, práci s více než 250 předdefinovanými komponentami a vektorovými tvary, rozšířený editor animačních křivek a podporu ActionScriptu.

 

 

 

Tipy pro webdesign: tlačítka, ikonky, komprese CSS, desktopová analýza návštěvnosti, SEO aj.

9. září 2009, 00.00 | Sháníte atraktivní grafická tlačítka a ikonky pro webovou grafiku, zredukovat kaskádové styly, pravidelně monitorovat funkčnost webového serveru, nebo potřebujete z desktopu či notebooku přehledně analyzovat vše, co souvisí s návštěvností a SEO optimalizací webových stránek? Nabízíme vám několik tipů, jak uvedené věci či nástroje získat většinou zcela zdarma.

 

 

 

Adobe BrowserLab: online testování webových stránek v různých prohlížečích

1. září 2009, 00.00 | BrowserLab je jedním z dlouhodobějších vývojářských projektů společnosti Adobe určených webdesignérům, kteří si prostřednictvím BrowserLab mohou online současně otestovat vizuální vzhled svých webových stránek a projektů v několika prohlížečích pro Windows a Mac OS X. Představení, koncepci a současné možnosti služby BrowserLab vám nyní nabízíme.

 

 

 

Lightroom je když... (1. část): Úvodní seznámení

1. září 2009, 00.00 | Aplikace Adobe Lightroom, správněji Adobe Photoshop Lightroom, přináší ucelené a kompletní řešení pro workflow digitálních fotografů. V seriálu, který dnes začíná, se seznámíme s principy a technikami Lightroom, které nám umožní mít svoji postupem času se zvětšující knihovnu digitálních fotografií pod neustálou kontrolou. Cílem našeho úvodního článku je vysvětlit v základních obrysech, jak Lightroom funguje, a prohlédnout si pracovní plochu tohoto programu.

 

 

 

SlideShowPro 1.46: efektní webová galerie v Adobe Flash a Photoshop Lightroom

26. srpna 2009, 00.00 | Snadno ovladatelný a především efektní doplněk pro Adobe Flash a Photoshop Lightroom umožňuje velmi pohodlně vytvářet i rozsáhlejší webové galerie z kombinací libovolných obrázků, fotografií a případně i video klipů a zvukového doprovodu na pozadí slideshow. Celý balík SlideShowPro je přitom modulární systém s několika volitelnými řídícími a klientskými částmi, se kterými vás nyní v krátkosti seznámíme.

 

 

 

Creative TextFX v2 & FusionCharts: textové efekty a grafy pro web

24. srpna 2009, 00.00 | Dva šikovné doplňky pro webdesignéry v podobě pluginů pro editory Adobe Flash a Adobe Dreamweaver nabízí společnost Extend Studio. Zatímco TextFX je k dispozici jako komponenta pro Adobe Flash a slouží k tvorbě graficky velmi povedených textových efektů, FusionCharts je plugin pro Dreamweaver a můžete s jeho pomocí z různých datových zdrojů generovat mnoho typů 2D a 3D grafů. Popis obou doplňků najdete v článku.

 

 

 

Knižní novinka: Adobe Flash CS4 Professional – 100 nejlepších postupů

19. srpna 2009, 00.00 | Rádi byste pronikli do tajů tvorby animací v programu Adobe Flash CS4 Professional? Nebo jste již zkušenými uživateli některé z předchozích verzí daného programu, ale na CS4 podobu přecházíte až nyní a chcete rychle zvládnout její nové funkce? V těchto a dalších případech vám cenným pomocníkem bude kniha „Adobe Flash CS4 Professional: 100 nejlepších postupů“ M. Schaeffera, kterou vám blíže představíme v této recenzi.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: