Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Webdesign

Adobe uvedla Photoshop 12.0.3 pro Windows

22. prosince 2010, 00.00 | Krátce po uvedení udržovacího updatu Photoshopu na verzi 12.0.2 přišla společnost Adobe s novým updatem 12.0.3, tentokrát výhradně pro platformu Windows. Jeho posláním je řešit problém se zobrazováním kontextové nápovědy k nástrojů Photoshopu vzniklý po instalaci verze 12.0.2 v prostředí Windows XP, a rovněž eliminovat bezpečnostní ohrožení, dovolující útočníkovi kontrolovat počítač s Photoshopem CS5 prostřednictvím škodlivého souboru na serveru. Podrobnosti spolu s odkazem na update přinášíme v tomto krátkém článku.

 

 

 

Flash Player 10.2 údajně snižuje zatížení centrálního procesoru na desetinu

17. prosince 2010, 00.00 | Začátkem prosince Adobe vydala první veřejnou beta verzi Flash Playeru 10.2, který přináší především API rozhraní Stage Video, jež na všech podporovaných platformách umožňuje předat většinu funkcí potřebných pro přehrávání videa na grafický hardware (GPU). A ve středu Adobe upřesnila, jak velké toto odlehčení procesoru může být. John Nack na firemním blogu uvedl, že při použití rozhraní Stage Video se zátěž procesoru snižuje až desetkrát!

 

 

 

Tutoriály s vánoční, novoroční a zimní tématikou: Photoshop

15. prosince 2010, 00.00 | Hledáte ještě stále inspiraci a vhodný postup pro tvorbu vánoční pohlednice, „PFka“ či ilustrace nebo animace se zimní či sváteční tématikou? V těchto i dalších případech můžete na Grafice sáhnout po mnoha starších i novějších tutoriálech s danou tématikou. V tomto článku vám přinášíme odpovídající přehled pro Adobe Photoshop, s jehož pomocí lze vytvořit skutečně rozmanitý obsah daného typu.

 

 

 

Adobe Photoshop CS5 12.0.2: Udržovací update (aktualizováno)

14. prosince 2010, 00.00 | Společnost Adobe přišla s udržovacím setinkovým updatem svého editoru bitmap a digitálních fotografií Photoshop CS5. Podoba 12.0.2 zvyšuje výkon při malbě a opravuje řadu problémů, dále byl rovněž updatován TWAIN plugin pro skenování z prostředí Photoshopu. Podrobnější přehled změn a odkazy na stažení updateru naleznete v tomto krátkém článku. Aktualizace: Adobe hlásí problémy s daným updatem ve Windows! Podrobnosti přinášíme v závěru článku.

 

 

 

Vánoce, Vánoce, zase ty Vánoce - Vánoční animované PFko v After Effects, 1. díl

7. prosince 2010, 00.00 | Vánoce. Zase ty Vánoce. Jedněmi milované, jinými zatracované. Abyste měli v předvánočním čase o něco méně toho shonu a o něco více času na sebe a své blízké, ukážeme si, jak rychle vytvořit jednoduché animované vánoční přání v Adobe After Effects (AE). Snad potěší vaše blízké nebo třeba vaše klienty, zákazníky či obchodní partnery a navodí jim trochu té příjemné vánoční atmosféry.

 

 

 

Mac OS X software: RapidWeaver 5 přidává mapování webů a správu rozšíření

6. prosince 2010, 00.00 | Webový WYSIWYG editor RapidWeaver ve verzi 5 doplňuje HTML a XML mapování webů vedle dalších vylepšení a usnadňuje správu rozšíření. Podrobnější informace naleznete v tomto článku.

 

 

 

Adobe uvolnila beta verzi Flash Playeru 10.2

3. prosince 2010, 00.00 | Vyšla první veřejná beta verze Flash Playeru 10.2, jež má výrazně zlepšit hardwarovou akceleraci videa pomocí nového API rozhraní Stage Video. Co to přináší do současného boje o pozice ve světě webového videa? A jaké jsou další novinky Flash Playeru 10.2?

 

 

 

Google Earth 6 nabízí ještě realističtější zážitky

1. prosince 2010, 00.00 | Nová verze virtuálního glóbu Googlu přináší lepší integraci Street View, 3D stromy a snazší nalézání historických zobrazení.

 

 

 

Apple iOS 4.2 doplňuje do Mobile Safari podporu WebSockets a akcelerometru

29. listopadu 2010, 00.00 | Apple nedávno vydal ostrou verzi iOS 4.2 pro iPhone, iPod touch a iPad. Zabudovaný webový prohlížeč tohoto systému, tedy Mobile Safari, nabízí nově podporu pro technologii WebSockets a akcelerometr, spojenou s použitím HTML5. Jak vypadají nové mobilní webové technologie podle Apple?

 

 

 

Novinky u Adobe: bezpečnostní opravy Readeru a Acrobatu a test Flash Playeru optimalizovaného pro nový MacBook Air

26. listopadu 2010, 00.00 | Společnost Adobe vydala nové bezpečnostní opravy Readeru a Acrobatu a též začala testovat verzi Flash Playeru optimalizovanou pro nové MacBooky Air. Podrobnosti k oběma novinkám přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

5 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: