Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Zprávy o iPadu

1. června 2010, 00.00 | Začal prodej iPadu v devíti dalších zemích, za značného zájmu zákazníků a též odhady prodeje jsou velice optimistické. Někteří evropští nakladatelé váhají se zařazením svých knih do nabídky iBookstore a Apple vydal návod, jak u něj publikovat knihy vlastním nákladem. NBC a Time Warner odmítají podporovat HTML5 video pro iPad. Adobe zvažuje prohlížeč PSD souborů pro iPad. A aplikace Air Display změní iPad v rozšiřující dotykový monitor pro Mac.

 

 

 

Adobe Dreamweaver CS5 HTML5 Pack: bezplatné rozšíření webového editoru

31. května 2010, 00.00 | Finální specifikace HTML 5 jsou sice stále v nedohlednu, už nyní je však zajímavé sledovat, což všechno vlastně v budoucnu HTML 5 nabídne. Obecně nejvíce zmiňovanou vlastností HTML 5 je podpora multimediálních značek v souvislosti s technologiemi obsaženými už delší dobu v Adobe Flashi. Společnost Adobe případnou konkurencí HTML 5 versus Flash zatím příliš neřeší, přičemž na webu Adobe Labs je už nyní k dispozici doplněk rozšiřující Adobe Dreamweaver CS5 o podporu některých z budoucích vlastností HTML 5.

 

 

 

Vyšel časopis Wired jako aplikace pro iPad

28. května 2010, 00.00 | Známý časopis Wired se poprvé objevil v rozšířené elektronické podobě jako aplikace iPadu. Obsah sice byl připraven nástroji Adobe, ale nová omezení Applu si vynutila přepracování užité technologie. A první údaje o počtu stažení vypadají docela nadějně.

 

 

 

Digit #48 - Bleskově (rozuměj ve Flashi) s Tomem Krchou z Adobe

27. května 2010, 00.00 | Díky všem úžasným divákům, kteří přišli na Open Coffee a podpořili nás při natáčení. A obrovské poděkování Tomovi Krchovi, Adobe evangelistovi, za příjemný rozhovor plný informací o Creative Suite a Flash. Odvaha a zápal, se kterým se rval za Flash, byly opravdu okouzlující!

 

 

 

Do bojů o webové video vstupuje další těžká váha, Google, se svým projektem WebM

24. května 2010, 00.00 | Za budoucnost webového videa mnozí považují HTML5, zatím však nedošlo ke shodě na formátu a kodeku. Dosud spolu soupeřily především formáty H.264 a Ogg Theora, minulý týden však do ringu vkročil Google se svým vlastním otevřeným formátem WebM, tvořícím součást jeho nových ambiciózních plánů, včetně internetové televize. WebM sice vypadá docela slibně, avšak držitelé patentů již prohlásili, že se jejich nároky týkají i kodeku VP8 užitého pro video ve WebM, Google tak bude muset ještě překonat řadu překážek.

 

 

 

Web Developer & Firebug: vývojářské duo pro Firefox

18. května 2010, 00.00 | Vývoj webových stránek se obvykle neobejde bez specializovaných developerských nástrojů, které umí například zobrazovat a manipulovat s prvky a objekty na stránkách, detailně zkoumat jejich vlastnosti, analyzovat síťovou konektivitu, ladit skripty, zkoumat kaskádové styly a dokonce i měnit HTML kód a CSS pro libovolnou online renderovanou webovou stránku. Dnes si představíme dvě velmi oblíbené bezplatné vývojářské extenze pro prohlížeč Mozilla Firefox.

 

 

 

Adobe Photoshop CS5: střípky z novinek

17. května 2010, 00.00 | Po nějakém čase nám společnost Adobe dala do ruky nové verze svých produktů. Asi nejpopulárnější hračkou z celého balíku je aplikace Adobe Photoshop CS5. V tomto článku nečekejte představení hlavních funkcí a vlastností. Bude to spíše mozaika náhodných dojmů a postřehů. Zásadní novinky si představíme v samostatných článcích později.

 

 

 

Neshody mezi Adobe a Applem kvůli technologii Flash pokračují

3. května 2010, 00.00 | To, že Apple (a zejména Steve Jobs) se vůči technologii Flash staví značně odmítavě, není žádné tajemství, minulý čtvrtek ovšem stanovisko Applu jasně zformuloval Steve Jobs svým otevřeným dopisem „Thoughts on Flash“ (Myšlenky k Flashi), v němž Flash prohlásil za vlastnický, uzavřený a nevhodný pro mobilní zařízení. Odpověď Adobe na sebe pochopitelně nedala dlouho čekat, ještě ve čtvrtek generální ředitel Adobe Shantanu Narayen poskytl rozhovor deníku Wall Street Journal. Jaký je jeho pohled na věc?

 

 

 

Adobe Fireworks CS5: editor pro webovou grafiku a prototypování

3. května 2010, 00.00 | Fireworks je grafický editor specializovaný na webdesign, který umí pracovat s bitmapovými i vektorovými objekty, vrstvami a nabízí spoustu šikovných funkcí především pro vývoj a zpracování webové grafiky. Editor si dále poradí s designem grafických rozhraní a eventuálně i s přípravou grafiky pro Flash prezentace. Přinášíme vám podrobnější souhrn novinek a různých vylepšení, které nabízí aktuální verze Fireworks CS5, prodávaná samostatně nebo jako součást několika edicí balíku Adobe Creative Suite 5.

 

 

 

Mac OS X software: BBEdit 9.5

29. dubna 2010, 00.00 | K opravdu legendárním programům na Macu nepochybně patří textový editor BBEdit firmy Bare Bones Software, použitelný při tvorbě webových stránek a aplikací stejně dobře jako při programování či obecném zpracování textu. Nedávno se tento produkt dočkal nové verze 9.5, jež přináší zejména živé vyhledávání a připojování skriptů k událostem aplikace a dokumentů. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

9 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: