Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Adobe Creative Suite 5 již nepoběží na PowerPC Macích

14. srpna 2009, 00.00 | Společnost Adobe oznámila v tomto týdnu, že připravovaná příští generace jejich kreativních a publikačních aplikací, Creative Suite 5, již nepoběží na počítačích Macintosh s procesorem PowerPC. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Splashup: Tvoříme grafiku pro blog bez Photoshopu

10. srpna 2009, 00.00 | Podnět pro napsání dnešního článku vzešel z prosté věty "já ale nemám Photoshop". Ukážeme si proto, že pro tvorbu grafiky není vždy třeba specializovaný software za desetitisíce, ale mnohdy postačí i jednodušší nástroje. A abychom to dotáhli úplně do extrému, využijeme online editor, který není třeba ani instalovat ale spouští se přímo v internetovém prohlížeči.

 

 

 

iMapBuilder 2.20: interaktivní Flash mapy pro webové stránky

6. srpna 2009, 00.00 | Snad každý webdesignér či grafik se už setkal s nutností vyrobit nějakou mapu pro web či multimediální prezentaci. iMapBuilder může v tomto případě ušetřit dost času, neboť umí s pomocí vlastních šablon vytvořit interaktivní mapy s popisem a různými jinými statickými či animovanými popisky a symboly pro jednotlivé státy, a to jak pro klasické mapy, tak i pro topo mapy či virtuální schémata silnic nebo leteckých tras pro nejrůznější účely. Popis programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Microsoft Expression Web 3: moderní WYSIWYG HTML editor s bonusovými aplikacemi

3. srpna 2009, 00.00 | Jen pár dní stará je třetí verze balíku Expression Web, který obsahuje tři hlavní aplikace Web, Design a Encoder, jejichž propojením získáte univerzální sadu programů na editaci, vývoj a tvorbu webových stránek a také vektorové grafiky a video obsahu využitelného nejen v Silverlightu, ale také v jiných aplikacích. Představení třetí stěžejní verze balíku Expression Web a jeho novinek vám nyní nabízíme.

 

 

 

Online služby pro identifikaci fontů: Přehled

31. července 2009, 00.00 | Stává se vám, že pro svůj publikační či designérský projekt potřebujete font, jehož vzorek je vám k dispozici pouze v tištěné podobě či na bitmapovém obrázku? Nebo byste rádi použili vám zatím neznámé písmo, u kterého máte konkrétní představu o některých jeho parametrech? V těchto i dalších případech vám budou významně nápomocny online služby, které blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Adobe Flash a PDF čelí opět bezpečnostní hrozbě

29. července 2009, 00.00 | Společnost Adobe vydala v minulém týdnu bezpečnostní upozornění, týkající se možností zneužití formátu SWF a potažmo i PDF s Flash obsahem, resp. tedy Flash Playeru 9 či 10 a Adobe Acrobatu/Readeru 9. Jak konkrétně vypadají možná nebezpečí a jak se jim je možné bránit?

 

 

 

Adobe uvolnila Flash frameworky pro pokročilou typografii a video přehrávače jako open source

27. července 2009, 00.00 | V minulém týdnu uvolnila společnost Adobe coby open source dva vývojářské frameworky pro platformu Flash. Text Layout Framework dovoluje ve Flash prezentacích používat pokročilou typografii obdobnou v mnohém Adobe InDesignu. Open Source Media Framework zase poskytuje rozsáhlé možnosti tvorby video přehrávačů na bázi Flash. Rámcové přiblížení možností daných frameworků naleznete v tomto článku.

 

 

 

Notepad++ 5.4: luxusní poznámkový blok a HTML/XML editor zdarma

23. července 2009, 00.00 | Výrazně vylepšený Poznámkový blok pro Windows, navíc s možností editovat například webové stránky a zdrojové kódy různých programovacích a skriptovacích jazyků je k dispozici zcela zdarma v rámci projektu Notepad++. Editor nabízí nejen barevné odlišení syntaxe celé řady programovacích jazyků, ale také pohodlné zpracování textů, práci s makropříkazy, přizpůsobení klávesových zkratek a rozšiřitelnost pomocí pluginů.

 

 

 

Apple předložil IETF svůj HTTP streaming jako návrh nového standardu

13. července 2009, 00.00 | Mezi zdůrazňované novinky firmwaru 3.0 a Snow Leoparda patří HTTP Live Streaming a nyní Apple tuto metodu dodávky multimediálního obsahu předložil komisi IETF jako návrh standardu. Bude však značně obtížné prosadit ho v širším měřítku pro streaming videa na Internetu.

 

 

 

Firefox 3.5 přináší zajímavé novinky zejména pro vývojáře

10. července 2009, 00.00 | Koncem června Mozilla uvolnila Firefox 3.5, významnou novou verzi svého otevřeného webového prohlížeče. Ta vylepšila uživatelské rozhraní a zvýšila výkon, avšak její největší přínos spočívá v podpoře nově zaváděných webových standardů, což dovolí širší uplatnění propracovanějších a výkonnějších webů a webových aplikací.

 

 

 

Strana výpisu

... 16 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: