Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

GridIron Flow 1.0: zásadní obrat ve správě kreativních projektů?

3. července 2009, 00.00 | Přesné sledování všech zpracovávaných zdrojů a jejich vazeb, snadné sbalení souvisejících souborů pro archivaci, či předání na jiné pracoviště, správa verzí, vyčíslení času stráveného nad zakázkou, nebo rychlé dohledání určitého zdroje z projektu. To vše velmi intuitivně a v úzké vazbě na produkty společnosti Adobe. Takové jsou hlavní klady řešení GridIron Flow, které se v těchto dnech dočkalo první ostré verze. Změní jeho nasazení způsob práce se zdroji v kreativním sektoru, tj. pre-pressu, webdesignu, či multimediální produkci?

 

 

 

Toon Boom Studio 5.0: Stop-motion animace a další novinky

1. července 2009, 00.00 | Podporu stop-motion animací pro bitmapové objekty a jednotlivé video snímky přináší pátá stěžejní verze editoru Toon Boom Studio, určeného na tvorbu vektorových 2D cartoon animací včetně pohybu kamery v simulovaném 3D prostoru. Toon Boom Studio 5.0 se momentálně prodává za sníženou zaváděcí cenu, a proto vám ještě zatepla přinášíme přehled všech důležitých novinek editoru.

 

 

 

Project Seven alias PVII: stylové doplňky pro Adobe Dreamweaver

29. června 2009, 00.00 | Potřebujete pro webovou stránku nějaké graficky podařené a především efektně animované navigační menu, či jiné navigační prvky, webovou galerii, slideshow, interaktivně ovládané výsuvné boxy, nebo třeba optimalizované šablony layoutů webových projektů? Společnost Project Seven Development nabízí profesionální komerční řešení na bázi různých doplňků pro Adobe Dreamweaver, jejichž přehled najdete v článku.

 

 

 

PlaySWF: náhled SWF souborů v InDesignu CS4

25. června 2009, 00.00 | Připravujete v Adobe InDesignu CS4 multimediální PDF s vloženými Flash (SWF) soubory? Bezplatný skript PlaySWF vám poskytne možnost přehrávání těchto souborů přímo v prostředí InDesignu. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Xara Web Designer 5: WYSIWYG editor webových stránek

24. června 2009, 00.00 | Editor prefabrikovaných webových stránek na bázi šablon kombinuje některé funkce známého vektorového editoru Xara Xtreme a původního produktu Xara Webstyle. Zaměření Xara Web Designeru směřuje především do oblasti jednodušších webových stránek, jejichž šablony editor umožňuje v nativním WYSIWYG režimu jednoduše přepracovat, či upravit, na úrovni textů, grafických objektů, odkazů, rollover efektů apod. Popis hlavních funkcí editoru vám nyní nabízíme.

 

 

 

Adobe spustila testovací verzi služby Acrobat.com Presentations

18. června 2009, 00.00 | Adobe doplnila služby serveru Acrobat.com o další službu Presentations, která umožňuje tvorbu a sdílení prezentací přes internet. Podrobněji vás s danou službou seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe rozšiřuje významně Acrobat.com

17. června 2009, 00.00 | Společnost Adobe oznámila, že služba Acrobat.com přechází z betaverze do ostrého provozu. Spolu s tím byly uvedeny dva tarifní programy pro Acrobat.com, rozšiřující dosavadní možnosti bezplatného použití, v experimentální verzi také přibyly nové nástroje pro prezentace a tabulky. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe Flash Catalyst: interaktivní designér Flash projektů

12. června 2009, 00.00 | Zbrusu nový nástroj na tvorbu webových prezentací, RIA aplikací a obecně libovolných interaktivních Flash projektů, včetně sestavování grafických rozhraní pro Flash aplikace, připravuje vývojářům společnost Adobe. Flash Catalyst nabízí vizuální editor Flash projektů s jednoduchým zpracováním bitmapové grafiky ve vrstvách PSD souborů Adobe Photoshopu, či vektorových ilustrací Adobe Illustratoru, a jejich vzájemné propojení s různými naprogramovanými vztahy a přechodovými efekty. Obecné představení první veřejné betaverze editoru najd

 

 

 

TopStyle 4.0: komfortní editor kaskádových stylů pro Windows

10. června 2009, 00.00 | Profesionální editor kaskádových stylů TopStyle patří mezi nejkvalitnější softwarové produkty svého druhu. Nová čtvrtá stěžejní verze editoru přináší mimo podpory Internet Exploreru 8 a iWebKitu pro optimalizaci CSS + webových stránek pro mobilní zařízení v čele s Apple iPhone ještě kódování Unicode, nový HTML toolbar, editaci online dokumentů prostřednictvím FTP a pochopitelně také podporu aktuálních CSS standardů.

 

 

 

Adobe uvolnila veřejné beta verze nových vývojových nástrojů pro platformu Flash

4. června 2009, 00.00 | Na Adobe Labs se objevila veřejná beta verze dlouho očekávaného nástroje Adobe Flash Catalyst, pro snadný návrh uživatelských rozhraní Flash aplikací, a dále beta verze navazujícího vývojového nástroje Flash Builder 4 spolu s frameworkem Flex 4.

 

 

 

Strana výpisu

... 17 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: