Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Webdesign

Microsoft Expression Blend 3 Preview: design a sestavování interaktivních desktopových a webových aplikací

25. března 2009, 00.00 | Dvě stěžejní novinky představené na konferenci MIX09 reprezentuje třetí verze technologie Microsoft Silverlight a s ní úzce svázaný editor XAML a Silverlight interaktivních aplikací Expression Blend. Mimo řady interních změn a nových funkcí najdeme v Expression Blend 3 také podporu importu AI souborů Adobe Illustratoru a PSD souborů Photoshopu včetně vrstev, to však zdaleka nejsou jediné důležité novinky. Popis aktuálního preview editoru vám nyní nabízíme.

 

 

 

Rozhovor: Webdesigner a grafik Daniel "AGARWAEN" Střelec

24. března 2009, 00.00 | World Wide Web se neustále rozrůstá o obrovský počet nových stránek, bannerů, obrázků a videí. Coby reklamní medium je Internet v dnešní době již na třetím místě za televizí a tiskem, z důvodu přilákání zákazníka se hlavně komerční stránky stávají stále dokonalejšími a to jak po stránce grafické, tak po té programátorské. Tento vývoj ovšem nevyhnutelně přináší neustále se zvyšující požadavky na jejich tvorbu a provoz, což může potvrdit i webdesigner a grafik Daniel AGARWAEN Střelec, o jehož zkušenostech se dočtete v tomto článku.

 

 

 

Namo WebEditor 8: HTML editor ve stylu MS Office

16. března 2009, 00.00 | Za 100 USD se prodává WYSIWYG HTML editor Namo, jehož záložkové pracovní prostředí je obdobou Microsoft Office 2007. Namo WebEditor nabízí relativně levné, ale především ucelené řešení nejen pro tvorbu webových stránek, ale také pro vývoj internetových dotazníků a výukových kurzů, včetně možnosti vkládat do stránek matematické výrazy.

 

 

 

Apple na svém webu předvádí využití HTML 5 v Safari 4

11. března 2009, 00.00 | Apple vytvořil uvítací stránku pro Safari 4, která užívá nových možností HTML 5. Jak vypadá ochutnávka budoucnosti webového publikování?

 

 

 

Výsledky průzkumu NetApplications za únor 2009

5. března 2009, 00.00 | Průzkum firmy NetApplications sledující složení uživatelů Webu ukazuje za únor stagnující podíl Mac OS X, největší pozornost však přitahuje nová analýza mobilních platforem, kde nadále výrazně převažuje iPhone.

 

 

 

Knižní recenze: Oficiální výukový kurz aplikací Adobe Creative Suite 3

2. března 2009, 00.00 | Společnost CPress vydala v minulém roce postupně sadu výukových publikací věnovaných produktům Adobe Creative Suite 3. Jejich posláním je seznámit prostřednictvím názorných příkladů zejména začínající uživatele s ovládáním daných aplikací. Má smysl si tyto knihy pořizovat v době, kdy je již na trhu Creative Suite 4? To je otázka, kterou se pokoušíme zodpovědět v této recenzi.

 

 

 

Benchmarkové testy Safari 4 beta

27. února 2009, 00.00 | CNET UK otestoval veřejnou beta verzi Safari 4 a potvrdil, že skutečně z dnešních běžných webových prohlížečů pro osobní počítače JavaScript zpracovává nejrychleji. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Apple uvolnil veřejnou beta verzi Safari 4

25. února 2009, 00.00 | Apple oznámil uvedení veřejné beta verze webového prohlížeče Safari 4, jež přináší zvýšený výkon a podporu nejnovějších webových standardů. Dále Apple slibuje asi 150 vylepšení a nových funkcí, mimo jiné intuitivnější rozhraní, snazší práci s často navštěvovanými stránkami a historií brouzdání, Cover Flow náhledy pro záložky a historii či inteligentní vyhledávání. Více podrobností naleznete v tomto článku.

 

 

 

Bezplatné online "vychytávky" pro webdesign

20. února 2009, 00.00 | Zabýváte se tvorbou webových stránek? Pak vás možná zaujme deset online nástrojů pro webdesign od několika generátorů HTML/CSS kódu přes jednoduché úpravy kaskádových stylů a tvorbu navigačních menu až třeba po konvertor velikosti písem a efektové zarovnávání textu do bloků. Všechny nástroje jsou přitom zdarma a k jejich používání stačí připojení na Internet.

 

 

 

Adobe zveřejnila nové nástroje pro publikování eBooků

18. února 2009, 00.00 | U příležitosti akce GSMA Mobile World Congress Barcelona oznámila společnost Adobe dostupnost Adobe Reader Mobile 9 SDK, sady vývojářských prostředků, určených k vývoji řešení pro distribuci elektronických publikací ve formátech PDF a EPUB prostřednictvím mobilních zařízení a specializovaných čteček. Co daná novinka nabízí a jak může změnit stávající nabídku na poli elektronického publikování?

 

 

 

Strana výpisu

... 19 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: