Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Wired Reader a Adobe AIR: elektronický magazín budoucnosti nastupuje?

22. února 2010, 00.00 | Společnost Wired představila nedávno prototyp elektronické verze svého magazínu, určené pro mobilní zařízení. Wired Reader, postavený na platformě Adobe AIR, a vytvořený primárně v InDesignu, spojuje barevný design tištěné předlohy se zajímavými interaktivními a multimediálními prvky, včetně použití multitouch dotykového ovládání s animacemi a vložení videa a 3D modelů. Co předznamenává daná aplikace pro další, snad brzký, vývoj na poli elektronického publikování?

 

 

 

Zprávy o iPadu

17. února 2010, 00.00 | Elektronické knihy pro iPad zřejmě budou moci používat DRM ochranu FairPlay. Časopis Wired chce do léta připravit svou verzi uzpůsobenou pro iPad, avšak vydavatelé novin a časopisů jsou vůči jeho obchodnímu modelu skeptičtí. A v lednu vzrostl počet vyvíjených aplikací pro App Store sledovaných firmou Flurry téměř trojnásobně, zřejmě díky představení iPadu.

 

 

 

Bližší informace o Adobe Creative Suite 5 (nejen) for Mac

17. února 2010, 00.00 | Server AppleInsider se od svých zdrojů dozvěděl některé podrobnosti o chystaném balíku Adobe Creative Suite 5 pro Mac. Photoshop se konečně dočká macovské 64bitové verze, ostatní aplikace mají především zesílit důraz na Flash, což se mimo jiné týká i sázecího programu InDesign.

 

 

 

Easypano Studio 2010: panoramata a virtuální prohlídky

12. února 2010, 00.00 | Easypano Studio je kombinace nástroje Panoweaver na tvorbu několika typů panoramat s editorem Tourweaver na skládání a tvorbu komplexních virtuálních prohlídek. Aktuální verze Studio 2010 dále vylepšuje algoritmy pro slučování snímků v panoramatu, zvládne publikovat Flash panoramata i v EXE souboru, nabízí podporu vícejádrových procesorů a HDR obrazů, umí kopírovat hotspoty a komponenty mezi scénami a mimo jiné obsahuje také nové interaktivní rozhraní pro ovládání virtuálních prohlídek.

 

 

 

Adobe se omlouvá za liknavý přístup k chybě Flash Playeru

10. února 2010, 00.00 | V rámci současné emotivní debaty o dalším osudu platformy Flash ve vztahu k zařízením Apple a HTML5 se objevila zpráva, že Adobe víc jak rok neopravovala kritickou chybu Flash Playeru, působící i nyní pád Flash Playeru 9 a 10 na všech podporovaných platformách. Jak se daná chyba projevuje a jak je to tedy s její opravou?

 

 

 

Mac OS X software: Flux 2 – nová verze sharewarové alternativy Dreamweaveru

8. února 2010, 00.00 | Malá londýnská softwarová firma The Escapers oznámila uvolnění nové verze svého softwaru pro návrh webů, programu Flux 2. Ten dovoluje tvořit WWW stránky ve WYSIWYG módu způsobem obdobným Adobe Dreamweaveru. Co vše Flux 2 nabízí?

 

 

 

PDFmyURL: konverze webových stránek do PDF snadno, rychle, online

4. února 2010, 00.00 | Potřebujete rychle převést webovou stránku do podoby PDF dokumentu pro offline čtení, zaslání e-mailem či snadné vytištění na stolní tiskárně? A nebo chcete obdobnou možnost poskytnout návštěvníkům svých stránek bez toho, že byste museli zprovozňovat jakoukoli serverovou aplikaci? V těchto i dalších případech nepřehlédněte nedávno spuštěnou online službu PDFmyURL, kterou blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Zprávy z Jobsova setkání se zaměstnanci: kritika Adobe a Googlu

3. února 2010, 00.00 | Na veřejném neformálním setkání se zaměstnanci Applu se Steve Jobs tvrdě pustil do konkurence, ale také naznačil některé firemní plány na letošní rok. Co vadí Jobsovi na Adobe a Googlu? A dočkají se uživatelé letos mimo nového iPhonu také výrazně vylepšených Maců?

 

 

 

YouTube a Vimeo experimentují s HTML5 videem: co to může předznamenávat?

27. ledna 2010, 00.00 | Dvě zásadní internetové služby pro online video, YouTube a Vimeo, začaly prakticky současně nabízet v experimentální verzi podporu pro publikování videa na bázi nastupujícího standardu HTML5. Jak daná podpora v současnosti vypadá? A má se Adobe Flash Video proč obávat o svou budoucnost?

 

 

 

Mobilní Google Analytics: sledování návštěvnosti webových serverů v iPhonu

26. ledna 2010, 00.00 | Mezi běžné činnosti webdesignérů, správců webových serverů, marketingových specialistů a dalších profesí souvisejících s využíváním Internetu obvykle patří i sledování návštěvnosti a jiných statistických údajů provozu webových serverů. Mezi nejrozšířenější nástroje pro sledování podrobných statistik návštěvnosti včetně reklamních kampaní patří Google Analytics, na který se umí napojit celá řada aplikací pro Apple iPhone.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: