Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Zprávy o softwaru pro Macy

12. května 2011, 00.00 | Mac OS X Lion se bude distribuovat především přes Mac App Store. Správce písem Fontcase 2 přináší nové uživatelské rozhraní a nový nástroj Typesetter pro náhledy písem. Generátor krajin TerraRay ve verzi 2.5 doplňuje volumetrickou mlhu. A program AirServer změní Mac v přijímač pro AirPlay.

 

 

 

Adobe Flash Professional CS5.5: interaktivní obsah a Adobe AIR pro mobilní zařízen

12. května 2011, 00.00 | Editor na tvorbu interaktivního animovaného, textového či multimediálního obsahu je sám sobě standardem v oblasti publikačních prostředí, Flash animací či grafických rozhraní pro webové aplikace. Aktuální verze Flash CS5.5 přináší autorizační a publikační funkce pro Flash a Adobe AIR s podporou mobilních zařízení platforem Android, iOS, RIM či webOS, dále lepší manipulaci s vrstvami, rozšířené fragmenty kódu aplikací a testování interaktivního obsahu přímo na připojených mobilních zařízeních.

 

 

 

Adobe CSS Regions Prototype: pokročilý magazínový layout kódovaný v CSS!

11. května 2011, 00.00 | Společnost Adobe zveřejnila prototyp své technologie CSS Regions, jenž slibuje malou revoluci v publikování webového obsahu zejména na tabletech a dalších mobilních zařízeních. Regions totiž umožňují čistě s použitím CSS pravidel definovat rámečkový layout odpovídající tištěným periodikům, to jest s řetězeným textem, různorodě formátovanými rámečky a dalšími pokročilými typografickými prvky. Jak konkrétně uvedená technologie funguje a kdy se na ni mohou webdesignéři a weboví vývojáři těšit?

 

 

 

Adobe Dreamweaver CS5.5: vylepšená verze editoru webových stránek

9. května 2011, 00.00 | Známý profesionální editor webových stránek povýšil v rámci inovované sady aplikací Adobe Creative Suite 5.5 na verzi 11.5 a dočkal se několika aktualizací souvisejících například s kontrolou webů, prostředím pro vývoj mobilních aplikací, rozšířenou podporou protokolu FTP a mimo jiné i integrací doplňku pro HTML5 a CSS3. Popis všech novinek v Dreamweaveru CS5.5 najdete v článku.

 

 

 

Adobe uvedla Creative Suite 5.5: všestranná podpora mobilních zařízení, posílená video a audio produkce, subskripční cenový model

12. dubna 2011, 00.00 | Společnost Adobe včera ohlásila novou podobu svého portfolia publikačních produktů. I když se jedná jen o „přechodovou“ edici 5.5, je významných novinek mnoho. Těmi hlavními jsou silná podpora publikování na mobilních zařízeních, možnost využívat a vytvářet utility dovolující nasazovat tato zařízení jako ovládací hardware pro práci s Photoshopem, významná rozšíření nástrojů pro střih videa a zvuku, a konečně pak i nový subskripční model, poskytující produkty Creative Suite za měsíční či roční poplatek. Více informací přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Pixlr Editor: unikátní online grafický editor

1. dubna 2011, 00.00 | Grafický editor Pixlr je jedním z online nástrojů z nastupující generace cloudových služeb v podobě webových aplikací, určených obecně pro design a především ke zpracování či úpravám obrázků a digitálních fotografií. Editor nabízí různé kreslicí a retušovací funkce, sofistikovanou manipulaci s barvami, řadu běžných efektových filtrů a mimo jiné i sdílení grafických souborů s několika populárními online službami.

 

 

 

Nové beta verze softwaru Adobe pro Flash

10. března 2011, 00.00 | V Adobe Labs se objevila experimentální verze převodníku Flashe do HTML5. A vyšla první beta verze Flash Playeru 10.3 pro osobní počítače s nastaveními integrovanými do předvoleb hostitelského operačního systému.

 

 

 

Quark oznámil QuarkXPress 9

24. února 2011, 00.00 | Společnost Quark představila vlastnosti nové podoby svého zásadního produktu pro počítačovou sazbu a elektronické publikování. V souladu se současnými trendy nabídne QuarkXPress 9 nástroje pro publikování na mobilních zařízeních typu iPadu či Android tabletů, a dále solidní sadu vylepšení a nových prostředků pro sazeče a designéry. Blíže představujeme QuarkXPress 9 v tomto článku.

 

 

 

RoboForm 7.1.9: dokonalá správa, vyplňování a synchronizace hesel a obsahu formulářů

14. února 2011, 00.00 | Komfortní správu hesel, bookmarků, kontaktů a prakticky libovolného obsahu formulářů včetně jejich automatického vyplňování na webu a v různých aplikacích zprostředkuje aplikace RoboForm, která ve své aktuální sedmé stěžejní verzi podporuje Internet Explorer, Firefox, Operu, Safari a Google Chrome a existuje i pro mobilní platformy s využitím online synchronizace dat.

 

 

 

Adobe RoboHelp 9: editor nápovědy, elektronických dokumentací a e-learningového obsahu

11. února 2011, 10.00 | Profesionální systém na vývoj elektronických dokumentací, manuálů a různých typů nápovědy má v nabídce společnost Adobe. Aktuální devátá verze balíku RoboHelp přidává mimo rozšířené tvorby e-learningového obsahu například podporu interaktivních Adobe AIR Help aplikací, kontrolu verzí prostřednictvím PDF dokumentů a také významně vylepšené sdílení a filtrování zdrojů mezi autory a uživateli projektů RoboHelpu.

 

 

 

Strana výpisu

3 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: