Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Adobe Illustrator CS5 HTML5 Pack: moderní webdesign přímo v Illustratoru?

17. září 2010, 00.00 | O něco lepší schopnosti tvorby webových stránek nově nabízí Adobe Illustrator CS5 prostřednictvím doplňku HTML5 Pack. Podobně jako v Adobe Dreamweaveru CS5 můžete nyní v Illustratoru CS5 například vytvářet ze zvolených objektů kreslící plochy pro webovou stránku, používat speciální přepínače u objektů a exportovat některé jejich základní vlastnosti uvnitř kaskádových stylů.

 

 

 

Adobe oznámila obnovení prací na kompilátoru z Flashe do aplikací iOS

14. září 2010, 00.00 | Součást Flashe Professional CS5 tvoří Packager for iPhone, což je křížový kompilátor Flash aplikací do binárních aplikací iOS. Adobe tak chtěla částečně obejít to, že pro iOS není dostupný Flash a asi ani nikdy nebude. Když však Apple v dubnu změnil licenční ujednání pro App Store tak, že v podstatě zakázal užití křížové kompilace, Adobe prohlásila, že Packager už dál rozvíjet nebude. Jenže nové uvolnění podmínek situaci opět změnilo, a tak Adobe oznámila, že práce na Packageru opět obnoví.

 

 

 

Streaming videa - 3. HTTP Live Streaming

13. září 2010, 00.00 | Protokol HTTP Live podrobněji, popis jeho principu i odpovídající konfigurace na straně serveru a použití na straně klienta - to vše v posledním dílu miniseriálu o streamingu.

 

 

 

Typekit: freewarová i komerční písma pro web

10. září 2010, 10.00 | Typekit je poměrně nadějná a svým způsobem jednoduchá softwarová technologie online písem pro webové stránky a dokumenty, která se může pochlubit partnerstvím s řadou písmolijen včetně prestižní účasti společnosti Adobe Systems. Nabízíme vám představení Typekitu a jeho možností.

 

 

 

CSE HTML Validator 10: offline validace webových stránek

2. září 2010, 10.00 | Pro kontrolu validity webových stránek lze použít různé online validátory či naopak offline aplikace, které nevyžadují připojení k Internetu. CSE HTML Validator je profesionální nástroj na kontrolu a inspekci HTML/XHTML kódu a kaskádových stylů webových stránek, to vše s komfortním ovládáním a řadou dalších užitečných služeb.

 

 

 

Maskování v Photoshopu

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Teorie a příprava (1.)

31. srpna 2010, 00.00 | Potřeba oddělit obrázek od pozadí, prolnout dva obrázky, zkombinovat obrázky, kreslit a upravovat obrázek v konkrétní oblasti, bezešvé navazování obrazu – to vše a mnohé další má společného jmenovatele – maskování. Bez něj by počítačoví grafici, retušéři a nám podobní spadli do pravěku úpravy počítačového obrazu. Lze říci, že zvládnutá technika maskování je základem a vstupní branou do světa profesionálů.

 

 

 

Streaming videa - 1. Vizme vebové video

30. srpna 2010, 00.00 | Trojdílný seriál nabídne bližší pohled na možnosti streamingu videa. Podíváme se na formáty, kodeky, kontejnery a způsob streamování.

 

 

 

Aktualizace programů pro webový design na Macu

26. srpna 2010, 00.00 | WYSIWYG HTML editor Freeway 5.5 rozšiřuje možnosti tvorby obrazových prezentací a galerií. A webový editor Flux 3, dovolující i tvorbu webových stránek na bázi funkce drag and drop, nabízí nyní mimo jiné obsáhlejší podporu HTML5 a WebKitu.

 

 

 

Extensis WebINK: online písma pro web

3. srpna 2010, 00.00 | Nový způsob využití online distribuce písem pro webové stránky, dokumenty či webové prezentace nabízí společnost Extensis v rámci technologie WebINK, která používá volitelné licencované vektorové fonty doručované centrálním serverem a zobrazované prostřednictvím kaskádových stylů.

 

 

 

Strana výpisu

7 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: