Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Print2Flash 3.0.1: dokumenty ve Flashi

11. listopadu 2010, 00.00 | Publikování dokumentů ve formátu Flash může být alternativou například k online zobrazovaným PDF dokumentům. Aplikace a virtuální tiskový ovladač Print2Flash pro Windows umí vytvářet z různých tisknutelných dokumentů SWF soubory, které obsahují vlastní prohlížeč s podporou kopírování textů, tiskových funkcí a mimo jiné i se skinovatelným prostředím.

 

 

 

Adobe vydala další bezpečnostní aktualizaci Flash Playeru a varování ohledně zranitelnosti Adobe Readeru

10. listopadu 2010, 00.00 | Společnost Adobe vydala v minulém týdnu aktualizaci Flash Playeru zacelující další bezpečnostní díry a dále pak přišla s varováním ohledně potenciální zranitelnosti Adobe Readeru. Jaké problémy v daných případech hrozí a jak je to s jejich eliminací?

 

 

 

Adobe představila nástroje Digital Publishing Suite, AIR 2.5, Edge pro HTML5 animace a publikační službu Rome

27. října 2010, 00.00 | Při příležitosti konference MAX 2010 představila společnost Adobe několik zajímavých novinek. Předvidatelné bylo uveřejnění betaverzí nástrojů Digital Publishing Suite, dovolujících vytvářet v nástrojích Adobe mobilní aplikace (zejména magazíny), a to i pro Apple produkty. Rovněž nová podoba platformy AIR a příslušných nástrojů velkým překvapením není. Na svět ale přichází i nová publikační platforma Rome, kterou chce Adobe oslovit uživatele z domácnosti, škol a kanceláří. Zajímavě pak vypadá prototyp nástroje Edge pro tvorbu HTML5 animací.

 

 

 

Adobe Acrobat X: nevýrazný upgrade klíčového produktu pro práci s PDF

19. října 2010, 00.00 | Společnost Adobe představila po překvapivě dlouhém otálení novou verzi rodiny svých produktů pro práci s formátem PDF. Acrobat a Reader X přináší nové uživatelské rozhraní a dále nabízí například bezpečnější prohlížení PDF, vylepšený aparát pro automatizaci pomocí akcí, kvalitnější převod z PDF do kancelářských formátů a nové online služby pro výměnu a vytváření PDF dokumentů. Zarážející je ovšem absence novinek spojených s oblastí publikování, zejména pre-pressu. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe zveřejnila bezpečnostní aktualizace Adobe Readeru a Acrobatu

11. října 2010, 00.00 | Od června 2009 Adobe vydává bezpečnostní aktualizace Readeru a Acrobatu v pravidelných čtvrtletních intervalech, vždy druhé úterý třetího měsíce. Avšak tyto programy jsou z bezpečnostního hlediska poněkud „děravé“, neustále se v nich nacházejí další a další zranitelnosti, a tak občas Adobe musí uvolnit dodatečné opravy mimo pravidelný termín, když jde o zvlášť závažné chyby. K takovémuto zveřejnění došlo v úterý 5. 10. Jaké zranitelnosti dané updaty ošetřují? A čím tedy mohou být nebezpečné PDF dokumenty zveřejněné na Webu?

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Maskování – Masky a kanály (5.)

27. září 2010, 00.00 | V rámci tématických článků věnujících se maskování se konečně dotkneme klasických masek, které mají pro řadu méně zkušených uživatelů příchuť jakési exotiky. Bohužel je asi zklamu, neboť maska je jen a pouze o přípravě selekce. Pravdou ovšem je, že onu selekci můžeme připravovat i několik dlouhých desítek minut (ne-li hodin) a docela "exotickými" postupy.

 

 

 

Apple údajně chystá „digitální novinový stánek“

24. září 2010, 00.00 | Pro iPad se v současnosti nabízí sice řada časopisů v elektronické podobě, často obohacených o dodatečný multimediální obsah, ale problém je s předplatným, zatím neexistuje nějaký snadný a jednotný způsob jeho výběru. V polovině září se však počaly vynořovat náznaky, že by Apple mohl zavést centralizované předplatné pro periodika na iPadu a minulý pátek se objevily konkrétnější zprávy, podle nichž Apple chystá „digitální novinový stánek“, na způsob svého knižního obchodu iBookstore.

 

 

 

WYSIWYG Web Builder 7.2: dokonalá stavebnice webových stránek

22. září 2010, 10.00 | Sedmá stěžejní verze vizuálního editoru na tvorbu webových stránek přináší velké množství novinek, které rozšiřují možnosti sestavování webových stránek z hlediska grafických a textových objektů i například v možnostech a vlastnostech formulářových objektů, interaktivních navigačních prvků či v podobě multimediálního přehrávače videa a zvukových nahrávek. Nabízíme vám podrobnější popis novinek v aktuální verzi WYSIWYG Web Builderu včetně řady screenshotů z prostředí aplikace.

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Maskování – Nepřímé maskování, část druhá (4.)

21. září 2010, 00.00 | V předchozí části o nepřímém maskování jsme si vysvětlili, jak pracuje krytí výplně a podstatnou část jsme věnovali základům režimů prolnutí. Dnes si vysvětlíme pokročilejší práci s režimem prolnutí a ukážeme si další vztahy vrstev – vyseknutí a ořezovou masku.

 

 

 

Adobe uvolnila předběžnou verzi 64bitového Flash Playeru „Square“ pro Mac, Windows a Linux

20. září 2010, 00.00 | Postupně probíhá přechod aplikací na 64 bitů, některý software s tím však příliš nespěchá, což dosud platilo také pro Flash Player. To se změnilo minulou středu, kdy Adobe vydala „Square“, předběžnou verzi Flash Playeru podporující 64bitové operační systémy a 64bitové webové prohlížeče na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

6 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: