Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Průzkum NetApplications za prosinec 2008

5. ledna 2009, 00.00 | Zajímá vás jaké operační systémy a webové prohlížeče používají uživatelé při práci s Webem? V tomto článku přinášíme odpovídající statistiky, získané společností NetApplications pro prosinec uplynulého roku.

 

 

 

Apple zřejmě připravuje 3D rozhraní pro Mac OS X

15. prosince 2008, 00.00 | Mac OS X 10.5.6 představuje nejbližší budoucnost, ale Apple pochopitelně pracuje i na jeho změnách pro budoucnost vzdálenější. Podrobnosti sice úzkostlivě tají, avšak občas přece jen něco pronikne na veřejnost, pokud si Apple určité věci nechá patentovat. Z patentových žádostí zveřejněných minulý týden vzbudila zájem hlavně ta, jež popisuje „vícerozměrnou pracovní plochu“ („Multi-Dimensional Desktop“) Mac OS X. Jak by mohlo vypadat uživatelské rozhraní příštích Maců?

 

 

 

Ekonomická krize: Adobe propouští asi 600 zaměstnanců

8. prosince 2008, 00.00 | Celosvětová ekonomická krize se nevyhnula ani největšímu producentovi publikačního a designerského softwaru, společnosti Adobe. V minulém týdnu totiž oznámil, že vzhledem k finančním výsledkům fiskálního čtvrtého čtvrtletí 2008 propustí celosvětově asi 600 zaměstnanců. Podrobnosti naleznete v tomto krátkém článku.

 

 

 

Digit #23 - Jak se ze-jména dělá značka na internetu

8. prosince 2008, 00.00 | Tříadvacítka Digitu je věnována selfpromu a obecně budování osobního business na internetu. Na příkladu minulého dílu a osobnosti Radka Hulána nabízí pohled na pozadí řady blogů a web 2.0 projektů. Jak špatní hoši využívají spam, MFA weby, agregátory, affilate programy a budování komunit vášnivých odpůrců k vydělávání peněz na Internetu. Stejně tak nabízí i několik tipů pro „hodné hochy“ jak si vybudovat značku ze-jména na internetu.

 

 

 

Výsledky listopadového průzkumu NetApplications: podíl Mac OS X, Firefoxu a Safari na Webu vzrostl

8. prosince 2008, 00.00 | Firma NetApplications pravidelně každý měsíc vydává výsledky svého
průzkumu zastoupení jednotlivých platforem mezi uživateli Webu. Sama
sice mluví o „tržních podílech“, ale v češtině má toto slovo poněkud
jiný význam, v daném případě se neudávají počty prodaných kusů, ale to,
kolik uživatelů z dané platformy a prohlížeče přistupuje k Webu. Vlastně
tedy tento průzkum ukazuje velikosti aktivních uživatelských základen
jednotlivých platforem, což je rozhodně velice zajímavá veličina. Jak dopadla zkoumání za měsíc listopad?

 

 

 

Adobe MAX 2008: General session ve stylu Man in Black

3. prosince 2008, 00.00 | General Session nebo, chcete-li, keynote, je vždy jakousi přehlídkou toho, čím se chce společnost blýsknout před odbornou veřejností a ukázat, v čem se liší od konkurence. Adobe na letošním MAXu vsadila na efektivitu webového vývoje a zaměřila se zejména na vzájemnou vazbu mezi jednotlivými aplikacemi, službami a platformami. Co muži v černém předvedli?

 

 

 

Adobe MAX 2008: Dýchejte AIR a buďte FLEX

2. prosince 2008, 00.00 | Adobe MAX otevřela své brány a my vám přinášíme první reportáž přímo z Milána. Na co sází vývojáři Adobe a jak vnímají budoucnost Internetu? Jaký je rozdíl mezi vývojářskými konferencemi MAX od Adobe a MIX Microsoftu?

 

 

 

Adobe MAX 2008 Europe startuje příští pondělí v Milánu

25. listopadu 2008, 00.00 | Konference Adobe MAX představuje již po několik let nevšední příležitost pro vývojáře, kreativce i další uživatele produktů společnosti Adobe, aby se blíže seznámili se současnými i budoucími technologiemi daného výrobce. I letos tato akce proběhne nejen v USA, ale i v Evropě, tentokrát italském Milánu, a to ve dnech 1-4. 12. 2008. Co vše zde čeká na její návštěvníky?

 

 

 

Pixel Bender a Configurator na Adobe Labs: nové technologie pro Photoshop přicházejí

24. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Adobe nabídla nedávno na serveru Adobe Labs pre-release podobu technologie Pixel Bender pro efektové zpracování obrázků a videa pomocí velmi rychlých, uživatelem definovaných grafických filtrů, použitelnou nyní i s Adobe Photoshopem CS4. A spolu s tím přichází i pre-release utility Configurator, dovolující uživatelům vytvářet vlastní ovládací panely pro Photohop CS4. Blíže se oběma daným novinkám věnujeme v tomto článku.

 

 

 

Novinky u Adobe: trial verze CS4 aplikací a sleva na vybrané bundly CS3.3 CZ do 24. 11.

13. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Adobe konečně nabídla možnost stáhnout si k vyzkoušení trial verze aplikací Creative Suite 4. Do 24. 11. pak přichází se zajímavou slevovou akcí na vybrané bundly CS3.3 CZ, z kterých bude možný bezplatný přechod na odpovídající CS4 CZ protějšky. Podrobnosti k oběma novinkám přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 21 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: