Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Webdesign

Co čeká elektronické knihy a periodika v roce 2010?

4. prosince 2009, 00.00 | Zařízení s dvěma displeji napodobující více papírovou knihu, ale nabízející také více interaktivity a podporu multimédií, podstatně rozmanitější aplikace pro čtení eBooků a významný nástup společnosti Barnes & Noble na trh se čtečkami elektronických publikací, kontrolovaný dosud společnostmi Amazon a Sony. Tyto i další zajímavé změny na trhu s elektronickými publikacemi predikuje předpověď analytiků společnosti Forrester Research, se kterou Vás blíže seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Apple uvolnil nástroje pro iTunes LP a iTunes Extras: alternativa k Adobe Flash?

30. listopadu 2009, 00.00 | Nově vydané nástroje Applu dovolí nezávislým vývojářům začít pracovat na přípravě nového interaktivního obsahu pro iTunes Store, jehož distribuce začne v příštím roce. A později Apple možná ještě dále rozšíří nabídku takového obsahu a paletu podporovaných zařízení.

 

 

 

Sketch2Photo: smontujte fotografie z Internetu pomocí náčrtku

30. listopadu 2009, 00.00 | Nakreslíte neumělý náčrtek scény a připíšete k jednotlivým obrysům co znamenají. Odpovídající aplikace vám pak v reálném čase nabídne sadu fotografických kompozicí založených na snímcích nalezených na Internetu z kterých vyberete tu nejvhodnější. Tak nějak funguje nová technologie Sketch2Photo. Stane se výroba plakátu, reklamního letáku, webového banneru či jakékoli dalšího motivu založeného na kompozici snímků dětskou hračkou? Anebo se kreativci nemusí obávat ztráty svého postavení? Více v našem článku.

 

 

 

Knižní novinka: Ovládněte mistrovsky problematiku databází

27. listopadu 2009, 00.00 | Vydavatelství CPress vydalo nedávno publikaci „Mistrovství – Databáze“, která poskytuje obšírné a velmi dobře zpracované uvedení do teorie i praxe databázových systémů. Svým zaměřením se publikace bude hodit i na pracovištích publikačního průmyslu, a to zejména tvůrcům webovým aplikací, správcům webových prezentací a také třeba těm, kdo v tiskových provozech pracují s personalizací. Podrobněji vás s danou publikací seznámíme v této recenzi.

 

 

 

Visual LightBox 2.1: jednoduchá příprava obsahu webových galérií

26. listopadu 2009, 00.00 | Líbí se vám efektní javascriptové webové galérie typu Lightbox, ale neumíte pracovat s HTML kódem a kaskádovými styly, ani vytvářet webové stránky? S aplikací Visual LightBox nic takového umět nemusíte.

 

 

 

Adobe Acrobat.com v nové verzi: unifikované rozhraní a mobilní aplikace

25. listopadu 2009, 00.00 | Společnost Adobe uvedla do provozu novou podobu své služby pro online tvorbu a sdílení dokumentů Acrobat.com. Jejími nejdůležitějšími novinkami jsou unifikované rozhraní a mobilní aplikace pro Apple iPhone a RIM BlackBerry, poskytující nejen přístup k dokumentům Acrobat.com, ale rovněž možnost faxování, tisku a OCR zpracování fotografií. K dalším novinkám pak patří kolekce usnadňující organizaci uložených souborů či též nové exportní a importní funkce nástrojů Buzzword, Tables a Presentations. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe zveřejnila prerelease podoby Flash Playeru 10.1 a AIR 2.0

23. listopadu 2009, 00.00 | Společnost Adobe zveřejnila v minulém týdnu na serveru Adobe Labs prerelease verze svých klíčových runtime nástrojů, tedy Flash Playeru 10.1 a AIR 2.0. Koncoví uživatelé i vývojáři takto nyní mohou otestovat řadu zásadních vylepšení, které dané prostředky přinášejí. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Artisteer 2.3: WYSIWYG stavebnice šablon pro redakční systémy

21. října 2009, 00.00 | Grafické návrhy šablon pro redakční systémy či blogy lze realizovat různými způsoby. Pokud se nechcete přímo zabývat HTML + CSS kódem a potřebujete vizuální editor šablon, možná se vám bude líbit Artisteer, což je svým způsobem unikátní stavebnice prefabrikovaných částí designů, jejichž jednotlivé části si můžete libovolně zkombinovat a poskládat do jednoho celku.

 

 

 

Ifra Expo Vídeň 2009: mobilní publikování a sociální sítě – nové odbytové příležitosti pro periodika?

20. října 2009, 00.00 | Letošní ročník výstavy Ifra Expo (12-15. 10., Vídeň), představující technologie, nástroje a koncepce sloužící při vydávání periodik, vyslal jasné poselství. Novým motorem, který by měl nastartovat odbyt periodik v čase krize klasické tištěné produkce jsou online kanály, svázané s mobilním publikováním na zařízeních, jako je Apple iPhone. Zásadním prvkem vydavatelských strategií by se pak mělo stát i výraznější zapojení sociálních sítí. Více podrobností přinášíme v naší reportáži.

 

 

 

Adobe posiluje významně Flash Platform: Flash Professional CS5 dovolí tvorbu nativních iPhone aplikací, Flash Player 10.1 bude k dispozici pro mnoho platforem

6. října 2009, 00.00 | Při příležitosti konference Adobe MAX 2009, jenž probíhá v těchto dnech v Los Angeles, oznámila společnost Adobe několik zásadních novinek spojených s platformou Flash. Konkrétně bude ve Flashi Professional CS5 možno snadno vyvíjet aplikace pro iPhone, Flash Player 10.1 pak nabídne nejen zásadní zvýšení výkonu a rozšíření o mnohé nové technologie, ale bude rovněž použitelný na mnoha mobilních zařízeních. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 14 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: