Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Webdesign

Adobe končí s dalším vývojem nástrojů pro převod aplikací Flashe pod iPhone OS

23. dubna 2010, 00.00 | Nedávno uvedený Flash CS5 Professional umí mimo jiné vygenerovat z Flash aplikací nativní aplikace iPhone OS, o nichž se Adobe původně domnívala, že budou bez problémů přijatelné pro obchod App Store. Avšak Apple změnil jeden z odstavců licenčního ujednání iPhone OS 4 tak, že v podstatě zakazuje užití křížových kompilátorů pro vývoj aplikací. Dané opatření má zřejmě fatální dopad na další podporu tvorby iPhone aplikací ve Flashi a Adobe se rozhodla za daných okolností příslušnou funkci dále nerozvíjet. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe Flash CS5: chuť originality

21. dubna 2010, 00.00 | Máte-li dostatek finančních prostředků a myslíte to s tvorbou Flash animací a vývojem Flash aplikací opravdu vážně, nenechte si ujít podrobnější přehled novinek v nové verzi editoru Adobe Flash CS5, který je součástí několika edicí balíku Adobe Creative Suite 5. Flash CS5 přináší několik velmi zajímavých nových funkcí, které zasahují do oblasti videa, efektového kreslení, práce se skripty a dokonce i do oblasti sazby a publikování.

 

 

 

Adobe Dreamweaver CS5: WYSIWYG HTML editor s podporou redakčních systémů

19. dubna 2010, 00.00 | Integrovanou podporu několika redakčních systémů, rozšířenou práci s kaskádovými styly a PHP kódem, napojení na Adobe BrowserLab, správu verzí pomocí Subversion a několik dalších významných nových či vylepšených stávajících funkcí přináší v pořadí již jedenáctá stěžejní verze známého vizuálního editoru webových stránek a aplikací Adobe Dreamweaver.

 

 

 

WebKit2 přinese do Safari a dalších prohlížečů oddělené procesy na způsob Chrome

15. dubna 2010, 00.00 | Minulý týden ohlášená nová verze rámce WebKit přinese do browserů jako je Apple Safari zpracování kódu ve více na sobě nezávislých procesech, což by mělo citelně zvýšit jejich stabilitu a flexibilitu.

 

 

 

Adobe uvedla Creative Suite 5: nové možnosti kreativity a elektronického publikování

13. dubna 2010, 00.00 | Společnost Adobe dne 12. 4. oficiálně uvedla novou generaci svých publikačních a kreativních nástrojů Creative Suite. Pátá verze přináší řadu novinek zvyšujících efektivitu práce v aplikacích jako je Photoshop a Illustrator, výrazně posiluje možnosti platformy Flash a urychluje zpracování videa v Premiere Pro a After Effects. Dále přibylo i několik nových online služeb napojených na Creative Suite. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Xara Web Designer 6.0: důmyslná webová stavebnice

9. dubna 2010, 09.00 | WYSIWYG editor na vizuální tvorbu webových stránek funguje jako důmyslná grafická stavebnice, ve které si pomocí šablon a grafických součástek zvolíte a poskládáte webovou stránku včetně plně funkčních navigačních prvků a různých specializovaných objektů. Šestá verze Web Designeru má kompletně nové pracovní prostředí, přidává podporu DHTML menu, widgety v galerii prvků, linkování PDF, DOC či Flash dokumentů a nabízí mimo jiné i popup obrázkové galerie a rozšířené funkce pro formátování textů.

 

 

 

iSpring Pro 5.0: profík na PowerPoint/Flash prezentace pro web

2. dubna 2010, 08.00 | Profesionální konvertor prezentací PowerPointu do formátu Adobe Flash nabízí propracovaný systém zpracování, převodu a nahrávání prezentací či slideshow na webové servery, kde si můžete pohodlně prohlížet prakticky neomezeně dlouhé prezentační projekty včetně těch, které nelze vzhledem k jejich velikosti či jiným omezením odeslat klientovi e-mailem.

 

 

 

Adobe uvede 12. 4. Creative Suite 5: Co lze očekávat?

25. března 2010, 00.00 | Společnost Adobe oznámila, že 12. dubna představí světu novou generaci svých stěžejních kreativních a publikačních aplikací. Co vše lze očekávat? A jakým způsobem půjde uvedení Creative Suite 5 sledovat v přímém přenosu?

 

 

 

UltraEdit 16.0: král vývojářských textových editorů

17. března 2010, 00.00 | Programátorský textový editor UltraEdit vyniká svojí univerzálností a modifikovatelným pracovním prostředím, které si můžete přizpůsobit k celé řadě účelů včetně editace HTML/XHTML/CSS a PHP kódu, práci se zdrojovými kódy různých skriptovacích a programovací jazyků, dále na přípravu technické dokumentace a obecně i libovolné jiné účely v oblasti zpracování textů a prakticky libovolných zdrojových kódů.

 

 

 

Nový software pro Mac OS X: Safari 4.0.5 a Markzware PageZephyr 2.0

15. března 2010, 00.00 | Apple vydal Safari 4.0.5 zlepšující výkon a stabilitu tohoto webového prohlížeče. A utilita PageZephyr pro prohledávání a extrahování obsahu DTP dokumentů (InDesign, QuarkXPress aj.) ve verzi 2.0 rozšířila vyhledávací funkce a podporuje více formátů.

 

 

 

Strana výpisu

10 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: