Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

CES 2010: invaze čteček elektronických publikací

25. ledna 2010, 00.00 | Letošní ročník výstavy spotřební elektroniky CES mimo jiné přinesl představení doslova záplavy čteček elektronických publikací. Čeho všeho se zde konzumenti dočkali či již záhy dočkají? Jakým způsobem může v dané oblasti zamíchat kartami Apple se svým očekávaným tabletem? A co bude nástup zařízení daného typu znamenat pro kreativní sektor?

 

 

 

Bare Bones Software zveřejnila TextWrangler 3.1: pokročilý textový editor pro Mac OS X v nové verzi

21. ledna 2010, 00.00 | Společnost Bare Bones Software zveřejnila novou verzi svého bezplatného textového editoru TextWrangler, použitelného mimo jiné k editaci kódu webových stránek, programování v různých jazycích či administraci systému. Nová podoba přináší vedle oprav chyb řadu drobnějších vylepšení, týkajících se například multisouborového vyhledávání a nahrazování, ovládacích prvků programu, kontroly pravopisu či práce se soubory na FTP serverech. Další podrobnosti naleznete v tomto článku.

 

 

 

ColoRotate: prostorové barvy na webu i v Adobe Photoshopu

20. ledna 2010, 00.00 | Barvy a jejich případné harmonie či kontrasty jsou velmi důležitou částí lidského vnímání, která ovlivňuje například umělecký dojem z daného díla, prezentace, předmětu či z celého prostoru. Informace o barvách a jejich vzorcích lze získat mnoha způsoby a ještě více způsoby je lze upravovat. Dnes si představíme unikátní nástroj v podobě speciální prostorové barvové palety, kterou můžete používat online na webu či offline v Adobe Photoshopu.

 

 

 

DTP Tools uvádí URL2hyperlink: tvorba hypertextových odkazů v Adobe InDesignu snadno a rychle

15. ledna 2010, 00.00 | Známý výrobce pluginů InDesignu přichází na trh s novým řešením, jehož cílem je usnadnit, resp. automatizovat tvorbu hypertextových odkazů v InDesignu a InCopy CS3 a CS4. Pokud v některé z těchto aplikací připravujete elektronické PDF či Flash publikace, neměli byste dané řešení rozhodně přehlédnout.

 

 

 

MyFonts: nejúspěšnější písma roku 2009

8. ledna 2010, 00.00 | Jeden z největších online prodejců počítačových písem, server MyFonts, zveřejnil nedávno seznam deseti písem, která se loni na jeho stránkách nejlépe prodávala. Jejich kategorie, resp. účely, jsou skutečně rozmanité a podání zdařilé a mnohdy inspirativní, a tak jejich přehled stojí určitě za pozornost. Naleznete jej v našem článku.

 

 

 

Apple koupil reklamní firmu Quattro Wireless

6. ledna 2010, 00.00 | Apple by měl brzy oznámit převzetí mobilní reklamu dodávající firmy Quattro Wireless, zřejmě v reakci na nedávný obdobný krok Googlu, Quattro Wireless již transakci potvrdila. Jak to změní trh s mobilní inzercí?

 

 

 

Bezpečnostní předpověď McAfee Labs pro rok 2010: produkty Adobe, sociální sítě a HTML5 v hledáčku hackerů?

31. prosince 2009, 00.00 | Výzkumníci jedné z čelních firem působících na poli počítačové bezpečnosti predikují na příští rok nová ohrožení spojená víc než kdy jindy s publikačním průmyslem. Do hledáčku hackerů se dostávají technologie Adobe, zejména Flash a PDF, a nebezpečí zneužití narůstá i u sociálních služeb typu Twitteru či Facebooku, nebo řešení stavících na nastupujícím HTML5, jako je například Google Chrome OS. Více podrobností naleznete v tomto článku.

 

 

 

Novinky u Adobe: ohrožení Acrobatu a Readeru, finanční výsledky za rok 2009, zrušení betaverze Flashe Professional CS5 aj.

18. prosince 2009, 00.00 | Vážné bezpečnostní ohrožení zasáhlo tentokrát Adobe Acrobat a Reader, zveřejněny byly finanční výsledky Adobe za letošní fiskální rok, původně ohlášená betaverze Flashe Professional CS5 nakonec nebude. Dle všeho pak Adobe v příští generaci svých produktů chce více podporovat design GUI pro iPhone a možnosti jejich aplikací půjde rozšiřovat s pomocí uživatelských panelů vytvořených nejen ve Flashi, ale též WebKitu. Více podrobností naleznete v tomto článku.

 

 

 

Adobe Flash přestane podporovat PowerPC G3

14. prosince 2009, 00.00 | Jak vyplývá z nedávného sdělení společnosti Adobe, Flash Player 10.1, očekávaný v první polovině roku 2010, bude poslední verzí podporující Macy s procesory PowerPC G3. Následující verze G3 Macy podporovat nebudou a nebudou pro ně dostupné ani další bezpečnostní aktualizace. Adobe to vysvětluje tím, že hodlá zavést výkonnostní vylepšení, která se na starších procesorech PowerPC nedají podporovat. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Knižní novinky: Tvorba webových aplikací a prezentací s knihami z CPressu

9. prosince 2009, 00.00 | Chcete zvládnout všechny finesy užívání jazyka JavaScript ve webových aplikacích a dozvědět se také více o jeho budoucích možnostech? Vytvářet pokročilé webové aplikace založené na kombinaci PHP, MySQL a Apache? Umět řešit prakticky každý požadavek v jazyce SQL? Či zvládnout na pokročilé úrovni práci s aplikací Adobe Dreamweaver CS4? Dané dovednosti získáte díky publikacím vydaným nedávno vydavatelstvím CPress, které blíže představujeme v této recenzi.

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: