Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Knižní novinky: Web design a development

25. května 2009, 00.00 | V poslední době se na českém knihu objevilo hned několik publikací, které budou zajímavé jak pro začínající, tak pokročilé tvůrce a správce webových prezentací či aplikací. Konkrétně nabízí úvod do začátečnických i pokročilejších programovacích technik JavaScriptu, zasvěcují do tajů objektového programování v PHP, nabízí připravenou sadu návodů pro použití kaskádových stylů ve většině obvyklých situací a dovolují naplno využít možností služby Google Analytics. Blíže se na tyto novinky podíváme v tomto článku.

 

 

 

Dropbox: sdílení, synchronizace a zálohování souborů v elegantním stylu

22. května 2009, 00.00 | Potřebujete se svými spolupracovníky či klienty snadno sdílet objemná data publikačního projektu? Nevyřešili jste dosud uspokojivě otázky zálohování svých dat či jejich synchronizace mezi stolním počítačem a notebookem? Chcete snadno vystavit na Webu sadu fotografií bez nutnosti používat specializované služby? Naznačené i další nároky vám dovoluje elegantně a zdarma řešit služba Dropbox, dostupná pro Mac OS X, Windows i Linux. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

FontLab Photofont WebReady 1.0: unikátní konverze písem pro grafické nadpisy na webu

21. května 2009, 00.00 | Z libovolného vektorového TrueType/OpenType fontu nebo z obrázkového písma typu Photofont si můžete v aplikaci Photofont WebReady snadno vyrobit univerzální "grafické" písmo pro efektní nadpisy či obecně pro jakékoliv jiné texty. Zkonvertovaný font lze pak v rámci technologie Flash používat jako běžné písmo pro klasické textové nadpisy, přičemž jejich textový obsah je i nadále kopírovatelný. Popis konvertoru a celé technologie písem v SWF souborech vám nyní nabízíme.

 

 

 

Smashing Magazine, aneb centralizace, která potěší

19. května 2009, 00.00 | Zná to každý, kdo se zajímá o počítačovou grafiku a nejen o ni. Ať už pro rozvoj svých dovedností nebo pracovní povinnosti vůči klientům je třeba hledat a pátrat na internetu. Je nutné najít správné informace, inspiraci pro další práci, dobré tutoriály, freewarové soubory, které by vám ušetřily čas a práci. Jistě, je zde vševědoucí Google, se kterým najdete téměř vše, co potřebujete. Ovšem musíte mít k dispozici devizu, které se říká čas. Takže by možná stálo za to zkusit něco jiného – například portál Smashing Magazine.

 

 

 

Mac OS X software: BBEdit 9.2 přidává podporu pro LassoScript a další novinky

13. května 2009, 00.00 | Řadu let rozvíjený textový editor BBEdit, užívaný zejména v oblasti programování a webdesignu, přináší v nové verzi 9.2 opět řadu vylepšení, zejména v oblasti podpory programovacích jazyků.

 

 

 

Internet Explorer Collection 1.4: testování webů v MS Internet Exploreru

12. května 2009, 00.00 | Potřebujete vyzkoušet design a funkčnost webových stránek v různých verzích Internet Exploreru pro Windows, ale nevíte jak na to? Maličkost, nainstalujte si příslušnou verzi Internet Exploreru ze sady Internet Explorer Collection.

 

 

 

Serif WebPlus X2: webdesign v podobě grafického editoru

17. dubna 2009, 00.00 | Editor webových stránek WebPlus X2 pracuje na zcela jiném principu než běžné WYSIWYG HTML editory. Návrh a samotná tvorba webových stránek formou práce v grafickém editoru sice není věc zásadně nová, v podání WebPlus je však dotažena téměř k dokonalosti. Nabízíme vám stručné představení tohoto netradičního grafického/webového editoru.

 

 

 

PhotoLine 15: od všeho trochu

14. dubna 2009, 00.00 | Multifunkční grafický editor pro Windows a Mac OS X je relativně levný a nabízí zpracování jak bitmapové, tak i vektorové grafiky včetně vícestránkových publikací, úprav fotografií a návrhů designu webových stránek. Podrobnosti o novinkách patnácté stěžejní verze programu najdete v článku.

 

 

 

Adobe Director 11.5 přináší nový zvukový systém a podporu Leoparda

27. března 2009, 00.00 | Multimediální autorský program Adobe ve verzi 11.5 nabízí prostorový zvukový systém, podporu fyziky PhysX a řadu dalších významných novinek.

 

 

 

Microsoft Silverlight 3: ve znamení multimédií, HD videa a 3D grafiky

26. března 2009, 00.00 | Rich Internet aplikace jsou doménou technologie Silverlight, kterou společnost Microsoft prosazuje nejen jako náhradu Flashe, ale také jako cílové runtime prostředí pro prakticky libovolné webové aplikace. Třetí stěžejní verze Silverlightu přináší celou řadu zajímavých novinek například v oblasti videa a 3D grafiky, svou roli v Silverlight 3 ale hrají i jiné nově integrované funkce a technologie. Vlastnosti Silverlight 3 si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Strana výpisu

... 18 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: