Webdesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Zprávy o iPadu

15. března 2010, 00.00 | V pátek začal Apple v USA přijímat předběžné objednávky na iPad, za první dvě hodiny jich bylo přes 50 000, zásoby přístroje však možná budou zpočátku omezené. Zároveň Apple na svých stránkách zveřejnil nové podrobnosti k iPadu a jeho softwaru (iBooks, iWork aj.). A Barnes & Noble připravuje svou aplikaci eReader také pro iPad.

 

 

 

ePageWiz: interaktivní PDF Flash dokumenty

10. března 2010, 00.00 | Prohlížení PDF dokumentů na webu není nijak složité ani náročné, nezbytnou podmínkou je však vhodný plugin pro používaný web browser, který propojí web browser na PDF prohlížeč. ePageWiz používá malý trik - umí PDF dokumenty převést do Flashe, díky jehož rozšířenosti lze zkonvertované PDF dokumenty prohlížet prakticky všude včetně některých mobilních zařízení a navíc s bez nutnosti zdlouhavě spouštět či instalovat PDF reader.

 

 

 

Chystá se další obsah přizpůsobený pro iPad: stanou se z knih interaktivní aplikace?

9. března 2010, 00.00 | Vydavatelství Condé Nast nabídne několik svých časopisů ve verzích pro iPad. Také majitel Wall Street Journalu potvrdil, že se chystá speciální aplikace zpřístupňující tento deník na iPadu. A nakladatelství Penguin Books předvedlo prototypy svých interaktivních knih pro iPad.

 

 

 

Adobe BrowserLab preview 4: testování vzhledu webových stránek

8. března 2010, 00.00 | Dokončení online systému společnosti Adobe na testování vzhledu webových stránek v různých webových prohlížečích se (velmi) pomalu blíží. V pořadí již čtvrté veřejné preview systému BrowserLab nabízí jednoduchý systém testování stránek formou dynamických screenshotů, které lze vizuálně porovnávat a zjistit tak rozdíly v renderingu stránek pro konkrétní verze jednotlivých web browserů.

 

 

 

Adobe končí s Version Cue

4. března 2010, 00.00 | Používáte v rámci Adobe Creative Suite nástroj pro správu verzí a skupinovou spolupráci Version Cue? Pak máte tak trochu smůlu, neboť společnost Adobe končí s vývojem tohoto prostředku a v rámci Creative Suite 5 jej již nebude poskytovat. Nabídne místo něj alternativu? A jaké jiné nástroje dalších výrobců se namísto Version Cue designérským a publikačním pracovištím nabízejí?

 

 

 

CorelDRAW Graphics Suite X5: grafika, ilustrace, web i tvorba publikací

2. března 2010, 00.00 | Úvodní představení patnácté stěžejní verze grafického balíku CorelDRAW Graphics Suite máme již za sebou a je tedy čas podívat se na ni trochu podrobněji. Dnes se budeme zabývat většinou nových či vylepšených funkcí, které nabízí vektorový grafický editor CorelDRAW X5. Jedná se například o přepracovanou správu a manipulaci s barvami, rozšířené exportní funkce, organizér Corel CONNECT, vylepšený modul PowerTRACE a jiné zajímavé novinky.

 

 

 

Adobe uvolnila aplikaci Acrobat Connect Pro Mobile umožňující využívat její konferenční platformu na iPhonu

1. března 2010, 00.00 | Pro webové konference ve velkých podnicích nabízí Adobe svou platformu Acrobat Connect Professional. U klientů této platformy se předpokládá, že budou používat Flash Player, ale přitom nelze čekat, že by se na iPhonu (a obecně všech zařízeních s iPhone OS) v brzké době objevila jeho podpora. Jenže přístrojů s iPhone OS se již prodala opravdu ohromná spousta, a tak se Adobe rozhodla vytvořit aplikaci, jež dovolí Connect Pro využívat také na iPhonu a iPodu touch.

 

 

 

Knižní novinka: Pronikněte do tajů internetového marketingu

28. února 2010, 00.00 | Jste správcem webu, webovým vývojářem, marketingovým pracovníkem či kýmkoli jiným, kdo by chtěl blíže pochopit principy internetové reklamy, postupy optimalizace webových stránek pro získání dobrých pozic ve vyhledávačích (SEO) nebo potenciál sociálních služeb, jako je Facebook, YouTube či Twitter pro internetový marketing? V těchto i dalších případech by vám při prvních krocích mohla pomoci přehledová publikace V. Janoucha „Internetový marketing. Prosaďte se na webu a sociálních sítích“, kterou blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Adobe zřejmě v dubnu oznámí další, dosud utajovanou aplikaci pro Creative Suite 5

26. února 2010, 00.00 | Nedávno se objevily některé bližší informace o chystaném balíku Adobe Creative Suite 5 (CS5) a nyní byly nalezeny náznaky, že možná do tohoto balíku přibude ještě jedna dosud zcela neznámá aplikace. Co o ní dosud Adobe prozradila?

 

 

 

Při jednání s Wall Street Journalem Steve Jobs opět zatracoval Flash

24. února 2010, 00.00 | Koncem ledna Steve Jobs jednal s vydavateli významných amerických deníků o obsahu pro právě představený iPad a teď vyšly najevo některé jeho další výroky, které přitom pronesl na adresu technologie Flash od Adobe.

 

 

 

Strana výpisu

11 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: