Vektory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vektory

CorelDRAW tutoriál: Autoklíče (2/2)

7. června 2011, 00.00 | V této druhé části tutoriálu na tvorbu autoklíče se budeme věnovat zbývající straně, tedy té, která je vybavena třemi tlačítky a vystřelovací funkci samotného klíče.

 

 

 

Xara Designer Pro 7: nová verze vektorového grafického editoru

7. června 2011, 00.00 | Společnost Xara aktualizovala svůj vlajkový grafický produkt, jehož součástí jsou i funkce pro zpracování bitmapové grafiky. Sedmá stěžejní verze programu nabízí mimo nových témat, šablon a speciálních widgetů i řadu jiných užitečných novinek – například chytré vyřezávání objektů na bitmapových fotografiích, rozšířené funkce související s tvorbou webových stránek, magnetické usazování objektů, nové varianty operace Paste a vylepšené kotvení grafiky a textových objektů.

 

 

 

CorelDRAW Graphics Suite X5: Service Pack 3 je tu!

6. června 2011, 00.00 | Společnost Corel nedávno uvolnila třetí servisní balík oprav a vylepšení svého stěžejního produktu CorelDRAW Graphics Suite X5. Jedná se poměrně významnou aktualizaci (s novými RAW filtry), která řeší relativně dost zjištěných problémů nejen se samotným CorelDRAWem, nýbrž i s PHOTO-PAINTem a dalšími doplňkovými aplikacemi v celém balíku CorelDRAW Graphics Suite X5. Přehled všech oprav v SP3 najdete v článku.

 

 

 

Autodesk SketchBook Designer 2012: digitální skicování a vektorové ilustrace

1. června 2011, 00.00 | Kombinace bitmapového digitálního skicáku vybaveného kvalitními kreslicími štětci s vektorovým grafickým editorem je výborný nápad, a pokud ji navíc ještě zrealizuje Autodesk, má takový editor hodně vysoké ambice. SketchBook Designer 2012 vylepšuje a rozšiřuje funkce předchozí verze programu, který patří mezi nejzajímavější hybridní grafické editory se zaměřením na design a skicování grafických návrhů.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Autoklíče (1/2)

31. května 2011, 00.00 | Předchozí tutoriál jsme věnovali tvorbě sportovního vozu. Ke každému vozu patří klíče a právě těm budeme věnovat následující tutoriál, skládající se ze dvou částí. Autoklíče jsou mnohdy slabinou krásných designových objektů, ke kterým ovšem patří, a podle mého názoru je to případ i vozu, který jsme kreslili, tedy Koenigsegg Agera. Právě proto jsem tedy jako další téma tutoriálu vybral autoklíč, který je dle mého názoru velmi dobrým výsledkem designérské činnosti po stránce vzhledové, funkční i ergonomické.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Knoflík hlasitosti

25. května 2011, 00.00 | Pomocí několika odsazených cest, jednoduché textury a pár přechodů si vytvoříme knoflík hlasitosti, známý z různých audio přístrojů. Tutoriál, určený převážně začínajícím uživatelům, procvičuje práci s odsazenými cestami, gradienty, dotkneme se i deformace obálkou, otáčení či automatických vodítek.

 

 

 

VectorScribe: dynamické vektorové tvary v Adobe Illustratoru

24. května 2011, 00.00 | Novinka společnosti Astute Graphics v oblasti zásuvných modulů pro Adobe Illustrator výrazně rozšiřuje možnosti editoru při tvorbě a úpravách vektorových cest. Plugin umí interaktivně manipulovat s dynamickými vektorovými tvary, jejich zaoblením a různými dalšími parametry a mimo jiné doplní Illustrator o sofistikovaný nástroj pro měření rozměrů, úhlů či vzdáleností objektů.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Sportovní vůz (3/3)

23. května 2011, 00.00 | Vítejte u třetí, závěrečné části tutoriálu o tvorbě sportovního vozu. Článek zakončíme doděláním kol. Práci si na závěr usnadníme tím, že zadní kolo bude pouze kopií předního, na výsledku to patrné není.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Sportovní vůz (2/3)

17. května 2011, 00.00 | Vítejte u u druhé části tutoriálu o tvorbě sportovního vozu. Dnešní díl budeme věnovat všem detailům vozu kromě kol, která si ponecháme na závěrečný třetí díl.

 

 

 

CorelCAD: alternativa AutoCADu přichází

16. května 2011, 00.00 | Corel vstoupil do světa CAD softwaru programem CorelCAD dostupným pro Mac OS X a Windows. Má to být levnější alternativa AutoCADu, jež bude brzy dostupná i v češtině. Bližší podrobnosti o dané novince přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

4 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: