Vektory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vektory

Knižní tip: Velká kniha digitální grafiky a designu

7. července 2009, 00.00 | Jste amatérským, či profesionálním, počítačovým grafikem a chcete si výrazněji uspořádat a prohloubit své dosavadní znalosti a dovednosti ve vazbě na Adobe Illustrator a Photoshop? Nebo hodláte do dané oblasti teprve vstoupit? V těchto i dalších případech pro vás může být užitečná publikace Alana Hashimota „Velká kniha digitální grafiky a designu“, kterou vám blíže představíme v této recenzi.

 

 

 

Toon Boom Studio 5.0: Stop-motion animace a další novinky

1. července 2009, 00.00 | Podporu stop-motion animací pro bitmapové objekty a jednotlivé video snímky přináší pátá stěžejní verze editoru Toon Boom Studio, určeného na tvorbu vektorových 2D cartoon animací včetně pohybu kamery v simulovaném 3D prostoru. Toon Boom Studio 5.0 se momentálně prodává za sníženou zaváděcí cenu, a proto vám ještě zatepla přinášíme přehled všech důležitých novinek editoru.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: 3D efekt

24. června 2009, 00.00 | V dnešním tutoriálu si předvedeme a vyzkoušíme použití "3D efektu". Budeme se zabývat přidáním a úpravou výplně, a dále též stínováním, tedy postupy, kterými dosáhneme jakoby nasvíceného prostorového objektu s vrženým stínem.

 

 

 

Artlandia SymmetryWorks 5.13: komfortní tvorba symetrických vzorů v Adobe Illustratoru

19. června 2009, 00.00 | Plugin na snadné kreslení, skládání a editaci symetrických vzorů v prostředí Adobe Illustratoru přináší ve své páté stěžejní verzi vylepšené funkce pro editaci vzorů, přímou integraci s pluginem LivePresets, nové manipulační funkce a mimo jiné také nativní podporu symbolů Adobe Illustratoru. Představení nových funkcí SymmetryWorks 5 najdete v článku.

 

 

 

Xara Xtreme dosáhla již páté verze

16. června 2009, 00.00 | Pátá verze grafického editoru vektorové, i bitmapové, grafiky Xara Xtreme (a jeho pokročilejší varianty Pro) přináší zejména vylepšené nástroje pro editaci fotografií, včetně podpory technologie Content Aware Scaling, vylepšené funkce rychlého a snadného návrhu webových stránek, nové možnosti tvorby Flash obsahu, nástroj pro organizaci dokumentu Object Gallery a průběžnou kontrolu překlepů pro více jazyků. Více se o těchto i dalších novinkách dočtete v našem článku.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Pracujeme s přesností

12. června 2009, 00.00 | Na internetu, a v jiných zdrojích, se dá najít řada návodů, radících, jak v CorelDRAW vytvořit hezké ilustrace. Oproti tomu ale nenalezneme příliš mnoho informací o tom, jak pracovat s vysokou přesností. CorelDRAW přitom pro daný účel nabízí nemalé množství nástrojů a nastavení. Blíže vás s nimi seznámíme v tomto tutoriálu, určeném zejména těm, kdo s CorelDRAW začínají.

 

 

 

Toon Boom Animate 7.6 & Animate PRO: 2D animační profík

19. května 2009, 00.00 | Náročným či profesionálním animátorům je určen animační editor Animate eventuálně jeho rozšířená verze Animate PRO, která má poměrně rozsáhlé spektrum kreslicích, retušovacích a především kompozičních funkcí včetně práce v 3D prostředí. Animate je defacto zdokonalená verze populárního Toon Boom Studia a protože nabízí podobný způsob práce, může s editorem pracovat v podstatě každý uživatel Toon Boom Studia. Souhrnné představení schopností Animate i jeho verze Animate PRO vám nyní přinášíme.

 

 

 

Serif DrawPlus X3: vektorový grafický editor

6. května 2009, 00.00 | Zatímco bitmapových editorů je na trhu velké množství, v oblasti tvorby vektorových ilustrací je specializovaných editorů výrazně méně. Patrná inspirace názvoslovím aplikací Corelu není jediným společným vodítkem vektorového grafického editoru DrawPlus, který zvládne nejen kreslení vektorovými štětci, ale také editaci PDF dokumentů, úpravy CAD výkresů, skládání animací a kvalitní vektorizaci bitmapových předloh. V článku najdete stručný přehled funkcí programu a především popis novinek v DrawPlus X3.

 

 

 

Sato Hiroyuki: balíček skriptů pro Adobe Illustrator

4. května 2009, 00.00 | Balíček se šťastným počtem 13 skriptů pro Adobe Illustrator nabízí japonský tvůrce Sato Hiroyuki na svých stránkách S.H’s Page. A nutno uznat, že ač se často jedná o drobné pomůcky, mnohé z nich jsou nadmíru užitečné. V následujícím článku se podíváme na obsah tohoto balíčku.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál:Tachometr

28. dubna 2009, 00.00 | Vítejte u tutoriálu věnovaného práci v ilustračním programu CorelDRAW. Dnes si vyzkoušíme, jak udělat na první pohled jednoduchou věc, ilustraci tachometru. Během tvorby natrénujeme použití několika základních nástrojů CorelDRAW, tutoriál by mělo jít použít minimálně s verzemi 10-14 (X4) daného programu.

 

 

 

Strana výpisu

... 14 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: