Vektory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vektory

Přímé barvy v aplikacích Adobe CS3 (2. část)

1. srpna 2008, 00.00 | V pokračování článku o přípravě tiskové zakázky obsahující pouze dvě tiskové barvy se v druhém díle zaměříme na InDesign a přípravu dat pro tiskárnu.

 

 

 

Graphics Converter PRO v7 for Vector: konvertor více než 500 grafických formátů

30. července 2008, 00.00 | Jednoduchý, zato však rychlý a snadno ovladatelný konvertor mnoha set grafických formátů, poskytuje mimo jiné i vestavěný prohlížeč vektorových ilustrací, výkresů a 3D objektů. Stručné představení Graphics Converteru vám dnes nabízíme.

 

 

 

ConceptDraw Office 1.0: grafické plánování, schémata a komplexní obchodní grafika

24. července 2008, 00.00 | Sada tří aplikací kombinujících vektorových grafický editor s programy na zachycení momentálních nápadů a plánování projektů dává velmi zajímavé možnosti, jak s pomocí grafických schémat, diagramů a obchodní grafiky realizovat a vizualizovat například nejrůznější firemní, programátorské, grafické či reklamní projekty. Stručné představení celého balíku vám dnes nabízíme.

 

 

 

Artlandia LivePresets 1.12: interaktivní editace vzorků a symbolů v Adobe Illustratoru

22. července 2008, 00.00 | Cenově dostupný a poměrně užitečný plugin pro Adobe Illustrator nově nabízí společnost Artlandia. Úkolem doplňku LivePresets je zpřístupnit uživatelům Illustratoru pohodlnou interaktivní editaci vzorků a symbolů s možností automatického obnovení aktuálního stavu vzorku, kterým byl v dokumentu Illustratoru vyplněný libovolný 2D či 3D objekt. Na princip funkce LivePresets se nyní podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

JLG Arcs & Rectangles 6.3, Dimension 9.9 & Labels 3.7: tři doplňky pro Adobe Illustrator

26. června 2008, 00.00 | Sada tří pluginů pro Adobe Illustrator CS3 se hodí nejen při kreslení a úpravách různých technických výkresů, ale také při kótování geometrických objektů a při tvorbě schémat s popiskami objektů. Funkce všech tří doplňků si nyní představíme podrobněji.

 

 

 

Microsoft Live Search Maps & Virtual Earth 3D: interaktivní mapy a 3D glóbus

20. června 2008, 00.00 | Vylepšenou verzi mapového systému kombinujícího 2D mapy s izometrickými leteckými pohledy a 3D modely objektů nedávno uvedla společnost Microsoft. Virtual Earth 3D je rychle se rozvíjející interaktivní doplněk poměrně rozsáhlého mapového portálu Live Search Maps, jehož stručné představení vám nyní nabízíme.

 

 

 

Toon Boom Animation-ish 1.0: mami a tati, pojďte si hrát!

10. června 2008, 00.00 | Především dětem, ale také jejich rodičům je určený nový animační editor známé společnosti Toon Boom Animation. Chcete-li svým dětem nabídnout zase něco nového, nebo se naopak od nich něčemu přiučit v oboru kreslených animací, vyzkoušejte si Animation-ish, jehož představení vám dnes nabízíme.

 

 

 

Adobe Fireworks CS4: kombinovaný grafický editor na vývoj webových stránek a prezentační grafiky

9. června 2008, 00.00 | Stejně jako Dreamweaver CS4 si také novinky v objektově orientovaném grafickém editoru Adobe Fireworks CS4 určitě zaslouží samostatné představení. V článku najdete nejen podrobnější popis nových funkcí a vlastností programu, ale jako obvykle i řadu ukázek z prostředí aplikace.

 

 

 

Anime Studio/Anime Studio Pro 5.6: kvalitní editor 2D vektorových animací

3. června 2008, 00.00 | Se změnou vlastníka přichází nová verze vektorového editoru 2D animací, známého dříve pod názvem Moho. Anime Studio vlastněné nyní společností Smith Micro Software je k dispozici ve dvou cenově i funkčně odlišených variantách pro začínající animátory i profesionální uživatele. Na rozdíly a možnosti obou verzí editoru se nyní podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

Volby vrstev objektů v InDesignu: silný nástroj s všestranným využitím

27. května 2008, 00.00 | Možnost zasahovat v InDesignu do zobrazení vrstev nalinkovaných souborů je velice lákavá. Navíc je tato lákavá možnost i velmi praktická a skrývá v sobě
obrovský potenciál v podobě zvýšení výkonu, zlepšení přehledu v souborovém systému či urychlení tvorby variant dokumentu postaveného na stejném základě.
Pojďme si ukázat, jak si InDesign v daném případě poradí s dokumenty Illustratoru či Photoshopu a také soubory v PDF (potažmo i z CorelDRAW)
nebo vloženými dokumenty InDesignu.

 

 

 

Strana výpisu

... 17 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: