Vektory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Vektory

Krabicový obal v Adobe Illustratoru

25. ledna 2011, 00.00 | Dnešní doba jde hodně dopředu a většinu produktů lze prodávat přes internet. Ke každému zboží však potřebujeme obrázek daného výrobku nebo alespoň vyobrazení jeho obalu. A jak je známo, i design obalu prodává. Proto tento tutoriál věnujeme kreslení pomyslného krabicového obalu.

 

 

 

Elegantní vektorové ikonky zdarma – The Noun Project

17. ledna 2011, 00.00 | Losangelský designér Edward Boatman rozjel na stránkách thenounproject.com zajímavý projekt, jehož cílem je sdílení jasně rozpoznatelných ikonek a symbolů. Podrobnosti přinášíme v tomto krátkém článku.

 

 

 

CorelDRAW: Přehled zahraničních zdrojů tutoriálů, tipů, triků a tvorby

14. ledna 2011, 10.00 | V dnešním článku se podíváme na zahraniční online zdroje tutoriálů a dalších informací spojených s užíváním CorelDRAW. Začneme odkazy na jednoduché tutoriály a budeme pokračovat ke složitějším, zajímavějším, z dílen nejznámějších tvůrců návodů pro CorelDRAW. Na závěr se podíváme na inspiraci, či spíše mistry z Ruska, kteří s Corelem opravdu umí.

 

 

 

Adobe Illustrator tutoriál: „Coffee design“

11. ledna 2011, 00.00 | Káva a spol. v různých podobách je častým námětem tutoriálů a není se čemu divit – takové grafiky jsou potřeba pořád. Na nápojáky, letáky kaváren, jejich weby, jako ikonky atd. Dnes si jeden takový „kávový design“ zkusíme vytvořit v Illustratoru. Jelikož budu používat moji celkem oblíbenou mřížku přechodů, tak nečekejte, že případně vytvoříte podle tutorialu naprosto stejný výsledek. A nakonec to ani není účelem, jen si pěkně s mřížkou zaexperimentujte a tvořte podle sebe…

 

 

 

Kurz Adobe Illustratoru pro čtenáře Grafiky.cz s 20% slevou

6. ledna 2011, 00.00 | 15. a 16. ledna proběhne v Praze dvoudenní intenzivní kurz Adobe Illustratoru, na který se nyní můžete přihlásit se slevou 20%! Stačí při registraci na kurz uvest promokod iGrafika20. Tato nabídka platí pouze pro čtenáře serveru Grafika.cz a to do 12.1.2011.

 

 

 

Smashing Magazine představil 25 bezplatných fontů

29. prosince 2010, 00.00 | Známý webzine Smashing Magazine, zaměřený především na webový design a vývoj, představil nedávno formou rozsáhlého přehledu s řadou ukázek celkem dvacet pět fontů, které lze použít za určitých podmínek či dokonce zcela zdarma. Bližší podrobnosti přinášíme v tomto krátkém článku

 

 

 

Koule, míč nebo balón v Adobe Illustratoru?

20. prosince 2010, 00.00 | Dnešní tutoriál věnujeme tak trochu sportovní tématice a ukážeme si další příklady tvorby kulových předmětů vytvořených pomocí 3D efektu, který je nám znám již z předchozího cvičení. Nakreslíme si tenisový míček, basketbalový míč, dětský balón a na závěr přidáme malý tip.

 

 

 

Tutoriály s vánoční a zimní tématikou: Digitální fotografie, ilustrace, animace

16. prosince 2010, 00.00 | V druhé části našeho přehledu tutoriálů ze serveru Grafika se zimní a sváteční tématikou se podíváme na odkazy spojené s oblastí digitální fotografie, ilustračních a 3D programů a animací. Mimo jiné vás odkážeme na PDF suplement věnovaný focení v zimě, sérii tutoriálů o focení ohňostrojů, tutoriál o tvorbě zimní krajiny v CINEMĚ 4D a návody pro tvorbu vánočních a novoročních přání či kalendářů v Adobe Illustratoru, CorelDRAW a Adobe After Effects.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Vánoční přání, poukaz, PF

26. listopadu 2010, 10.00 | V dnešním tutoriálu tématicky navážeme na minulý, kde jsme se již připravovali na Vánoce a Nový rok. Budeme vytvářet list, použitelný jako vánoční přání, poukaz anebo PF.

 

 

 

Motiv zeměkoule v Adobe Illustratoru

23. listopadu 2010, 00.00 | Vývojáři z Adobe před časem přidali do Illustratoru malou „vychytávku“ v podobě 3D efektu, se kterým můžeme vytvořit a navodit dojem prostorového objektu. V dnešním tutoriálu si vytvoříme vektorový motiv zeměkoule právě pomocí tohoto nástroje.

 

 

 

Strana výpisu

8 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: