Vektory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vektory

CorelDRAW tutoriál: Fotoaparát (1/2)

12. dubna 2011, 00.00 | Tento tutoriál bude věnován tvorbě kompletně vektorového fotoaparátu (kromě obrázku na displeji). Vytvoříme nejprve jeho zadní část a v dalším navazujícím článku dotvoříme část přední. Z dnešního výsledku tedy budeme příště vycházet.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Kovový číselník s kódem

5. dubna 2011, 00.00 | V tomto tutoriálu si celkem jednoduše vytvoříme kovový číselník s volitelným kódem, který určitě znáte např. z kufříků na dokumenty apod. Půjde víceméně pouze o práci s Cestářem a přechody, přesto může výsledek vypadat poměrně realisticky…

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Řada linií

4. dubna 2011, 00.00 | V dnešním článku vytvoříme řadu linií, kterou můžeme použít pro wallpaper, poster, potisk např. snowboardu anebo vhodný doplněk libovolné grafiky. Použijeme zkratky Ctrl+K, Ctr+Shift+Q, nástroje interaktivní kontura, interaktivní stín, tvar, text a další. Budeme také kopírovat interaktivní efekty.

 

 

 

Vektorová tuba na krém v Adobe Illustratoru

30. března 2011, 00.00 | Jak už samotný titulek naznačuje, tento tutoriál pro Adobe Illustrator budeme věnovat kreslení tuby, ať už na krém či na zubní pastu nebo na jinou kosmetickou potřebu. Vytvořená tuba se může hodit do nějakého katalogu, prospektu, popř. i jako ikonka symbolizující krémy.

 

 

 

Drobný tip na hromadnou změnu stejných textů v Illustratoru

28. března 2011, 00.00 | Možná tuhle drobnost nevyužijete nějak extrémně často, ale myslím, že je dobré o ní vědět. Jak rychle a automaticky provést hromadnou záměnu stejného textu v Illustratoru se dozvíte v tomto krátkém příspěvku s doprovodným videem…

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: webová stránka „V rekonstrukci“

22. března 2011, 00.00 | Při zásadnější přestavbě nebo redesignu webových stránek je vhodné na to v mezičase před umístěním nové prezentace potenciální návštěvníky upozornit. Stránka napodobující „práce na silnici“ je oblíbeným tématem a v tomhle tutoriálu si jednu takovou vyrobíme v Illustratoru.

 

 

 

Phantasm CS 2 pro Adobe Illustrator: barvy pod kontrolou

15. března 2011, 00.00 | Profesionální doplněk pro Adobe Illustrator obsahuje celkem dvanáct obrazových a především color processingových filtrů, které nabízí manuální nastavení a manipulaci s barvami a několik speciálních efektů. Plugin existuje ve třech edicích a umožňuje detailně korigovat barvy u vektorových i bitmapových objektů podobně jako to lze v Adobe Photoshopu, vytvářet polotónové vektorové rastry, prohazovat barvové kanály, rychle desaturovat obrázky či pracovat s úrovněmi a křivkami barev.

 

 

 

Za čtyři, a nebo za dva? Wacom Bamboo tváří v tvář

10. března 2011, 00.00 | Grafický tablet patří mezi jeden z ústředních nástrojů práce s grafickými programy. A Wacom je bezesporu takřka synonymem těchto zařízení. Chcete tablet? Berte Wacom - je to skoro fráze, leč pravdivá. Jaké jsou nejlevnější stávající produkty tohoto výrobce? Na dva z nich, protože jejich rodina je poměrně rozvětvená, se podrobně podíváme v tomto testu.

 

 

 

3D PDF Converter V3: 3D modely v Adobe Acrobatu

9. března 2011, 00.00 | Díky vlastnostem novějších specifikací formátu PDF souborů lze prostřednictvím PDF dokumentů publikovat nejen texty, vektorovou a bitmapovou grafiku, nýbrž i multimediální data a interaktivní 3D modely objektů. 3D PDF Converter je plugin pro Adobe Acrobat, který umí ve spolupráci s aplikací 3D Reviewer prohlížet a konvertovat různé formáty CAD/CAM souborů, vytvářet kusovníky, měřit rozměry objektů a obecně pracovat s daty prostorových objektů a ukládat je v PDF dokumentech s vysokou kompresí.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: deformace obálkou

8. března 2011, 00.00 | Dnešní tutoriál ani tak nebude návodem k tvorbě konkrétní grafiky (i když to vlastně trochu taky), ale hlavně se mrkneme na jednu možná méně využívanou funkci programu – deformaci obálkou.

 

 

 

Strana výpisu

6 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: