Vektory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vektory

CorelDRAW tutoriál: Kalendář pro rok 2011

9. listopadu 2010, 00.00 | V dnešním článku se již připravíme na Vánoce a Nový rok, a to kalendářem, který vytvoříme, vygenerujeme v CorelDRAW. Nezapomeňte, nejlepší dárky jsou ty, které darující vyrobil vlastnoručně.

 

 

 

Autodesk SketchBook Designer 2011: profesionální skicák pro kreativní designéry

3. listopadu 2010, 10.00 | V profesionálním digitálním skicáku SketchBook Designer lze využívat systém bitmapových štětců a vektorových objektů v samostatných vrstvách, několik druhů interaktivně definovaných výplní a řadu dalších užitečných editačních a manipulačních funkcí včetně důležitého módu symetrie. Celý editor je přímo navržen pro tlakově citlivé tablety a patří mezi výkonné grafické nástroje určené náročným kreativním grafikům a designérům.

 

 

 

Rozhýbejte své vektory v Adobe Illustratoru

1. listopadu 2010, 09.00 | Program Adobe Illustrator je primárně určen k vytváření vektorových ilustrací, ale skrývá se v něm i mnoho dalších zajímavých funkcí pro různá řešení. V dnešním tutoriálu nahlédneme do nitra tohoto vektorového profesionála a ukážeme si, jak vytvořit Flash animaci přímo v prostředí programu. Na jednoduchých ukázkách nastíníme jednotlivé postupy a možnosti exportu do finální animace.

 

 

 

FILTERiT 4.4 & Xtream Path 1.4: duplikační/deformační efekty a lepší práce s vektorovými cestami v Adobe Illustratoru

26. října 2010, 09.00 | Dva pluginy pro Adobe Illustrator rozšiřují schopnosti editoru například o různé speciální efekty na bázi duplikování objektů a vylepšují manipulaci s křivkami a jejich segmenty. S pomocí doplňku FILTERiT lze poměrně snadno vytvářet například obrysové či reliéfové živé efekty stejně jako různé motion efekty navozené změnou pozice duplikovaných objektům, nebo provádět specializované 2D a 3D transformace a deformace objektů, Xtream Path pak slouží k sofistikovaným úpravám a editaci vektorových cest včetně práce se symetriíí objektů.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Disco scéna

15. října 2010, 00.00 | V dnešním CorelDRAW tutoriálu si vytvoříme disco kouli, kterou zakomponujeme do sálu s tančícími lidmi. Celý postup vyžaduje pouze několik dobře použitých kroků a zvládnou jej tedy i málo zkušení uživatelé.

 

 

 

Vektorové hrací kostky v Adobe Illustrator

8. října 2010, 02.00 | Na Internetu dnes najdeme mnoho vektorových ilustrací či různých symbolů a znaků v tzv. free galeriích či placených fotobankách. Avšak při troše snažení nebo pomocí malého návodu si můžeme bez větších problémů zkusit nakreslit nějakou tu ilustraci sami. V dnešním cvičení si v Adobe Illustratoru vytvoříme vektorové hrací kostky se zaoblenými rohy.

 

 

 

Toon Boom Studio 6.0: skeletální vektorový animátor

29. září 2010, 00.00 | Editor 2D vektorových animací s různými efekty a vestavěnou prostorovou kamerou se ve své aktuální šesté stěžejní verzi zaměřuje mimo jiné na náročnější grafiky a animátory, kterým nestačí běžné animační programy a naopak drahé studiové animátory jsou pro ně zbytečné či cenově nedostupné. Mezi novinky Toon Boom Studia 6.0 patří především skupina nástrojů pro práci s kostmi a obecně se skeletem postav včetně náhledů pohybů kostí, jejich ovládání v časové ose a exportu Bone efektů pro formáty QuickTime a Flash.

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Maskování – Masky a kanály (5.)

27. září 2010, 00.00 | V rámci tématických článků věnujících se maskování se konečně dotkneme klasických masek, které mají pro řadu méně zkušených uživatelů příchuť jakési exotiky. Bohužel je asi zklamu, neboť maska je jen a pouze o přípravě selekce. Pravdou ovšem je, že onu selekci můžeme připravovat i několik dlouhých desítek minut (ne-li hodin) a docela "exotickými" postupy.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Přehrávač od Apple – snazší než vypadá

24. září 2010, 00.00 | V oblasti elektroniky dnes světu jasně vévodí "aj pody" a "aj founy" a konkurenční značky většinou pouze kopírují tyto designové lahůdky. Plakáty se těmito obdélníkovými předměty hemží a my si tedy takový přístroj zkusíme vytvořit v CorelDRAW.

 

 

 

Adobe Illustrator CS5 HTML5 Pack: moderní webdesign přímo v Illustratoru?

17. září 2010, 00.00 | O něco lepší schopnosti tvorby webových stránek nově nabízí Adobe Illustrator CS5 prostřednictvím doplňku HTML5 Pack. Podobně jako v Adobe Dreamweaveru CS5 můžete nyní v Illustratoru CS5 například vytvářet ze zvolených objektů kreslící plochy pro webovou stránku, používat speciální přepínače u objektů a exportovat některé jejich základní vlastnosti uvnitř kaskádových stylů.

 

 

 

Strana výpisu

9 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: