Vektory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vektory

Adobe uvolnila ostrou verzi Flash Playeru 10.3

16. května 2011, 00.00 | Počátkem března se objevila první beta verze Flash Playeru 10.3 a minulý čtvrtek již Adobe uvedla jeho ostrou verzi pro osobní počítače a také pro mobilní platformu Android. Ovšem narozdíl od verze 10.2, jež dorazila v únoru, Flash Player 10.3 přináší jen menší vylepšení.

 

 

 

Corel uvádí Corel Painter 12

13. května 2011, 00.00 | Společnost Corel oznámila dne 11. 5. novou verzi svého produktu pro bitmapovou malbu a ilustrace Corel Painter. Novinka slibuje mimo jiné vyšší výkon a nové možnosti při práci se štětci, nové prostředky umělecké kreativity jako jsou Kaleidoscope, Mandala Painting či Mirror Painting a přepracované uživatelské rozhraní. Bližší podrobnosti se dočtete v níže uvedené tiskové zprávě, na nejbližší dobu pak připravujeme podrobnou recenzi Corel Painteru 12.

 

 

 

Adobe Flash Professional CS5.5: interaktivní obsah a Adobe AIR pro mobilní zařízen

12. května 2011, 00.00 | Editor na tvorbu interaktivního animovaného, textového či multimediálního obsahu je sám sobě standardem v oblasti publikačních prostředí, Flash animací či grafických rozhraní pro webové aplikace. Aktuální verze Flash CS5.5 přináší autorizační a publikační funkce pro Flash a Adobe AIR s podporou mobilních zařízení platforem Android, iOS, RIM či webOS, dále lepší manipulaci s vrstvami, rozšířené fragmenty kódu aplikací a testování interaktivního obsahu přímo na připojených mobilních zařízeních.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Sportovní vůz (1/3)

6. května 2011, 00.00 | Po dosud posledním tutoriálu, věnovaném fotoaparátu, přejdeme k něčemu většímu a vytvoříme v CorelDRAW kompletně vektorový vůz. Možná jste slyšeli o kupci, který v Ostravě pořídil jeden ze čtyř vozů Koenigsegg Agera. Tento švédský supersport stojí pouhých 24,5 milionu korun. Nám bude muset stačit jeho vektorová podoba na PC. Pojďme se tedy dát do práce.

 

 

 

Tři tipy pro Adobe Illustrator

27. dubna 2011, 00.00 | V dnešním článku nebudeme kreslit, ale ukážeme si tři malé tipy pro práci v Illustratoru. Zkušený uživatel je bude zřejmě znát, ale začínajícím nebo mírně pokročilým uživatelům mohou pomoci v práci. Oč půjde? Vytvoříme si vlastní zkosení pro 3D efekt, trochu si pohrajeme s vodítky a také se naučíme přidávat tah pro importované obrázky. Tipy jsou ukázány pro Illustrator CS4.

 

 

 

FontLab TypeTool 3.0: levný editor vektorových písem

20. dubna 2011, 00.00 | Editor vektorových fontů známé společnosti FontLab je určený typografickým nadšencům a méně náročným uživatelům, kteří nevyužijí schopnosti drahého profesionálního FontLab Studia, oproti kterému nabízí TypeTool výrazně nižší cenu 99 USD a celkově zjednodušené funkce pro tvorbu, úpravy a export vektorových písem ve formátech Adobe Type 1, TrueType a OpenType.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Hodiny

19. dubna 2011, 00.00 | Hodiny v jakékoliv podobě jsou častým grafickým prvkem a jejich použití může být velmi různorodé. V tomhle tutoriálu si jedny takové hodiny vytvoříme, procvičíte si práci s gradienty, mřížkou přechodů, cestářem či nástrojem Otáčení. A na závěr možnost využití vytvořené grafiky v imaginárním vizuálu.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Fotoaparát (2/2)

18. dubna 2011, 00.00 | Dnes navážeme na první část tohoto tutoriálu, ve které jsme s pomocí CorelDRAW vytvořili zadní stranu fotoaparátu. Nyní je na řadě tvorba přední části, kterou bude naše ilustrace dokončena.

 

 

 

Velká DTP dílna aneb chci být grafikem

14. dubna 2011, 00.00 | Již příští týden pořádá server Grafika.cz ve spolupráci s IDIFem týdenní intenzivní kurz práce s Adobe Creative Suite. Naučíte se nejen používat jednotlivé aplikace a jejich funkce, ale hlavně maximálně využít jejich vzájemné provázanosti. K dispozici jsou poslední volná místa!

 

 

 

Adobe uvedla Creative Suite 5.5: všestranná podpora mobilních zařízení, posílená video a audio produkce, subskripční cenový model

12. dubna 2011, 00.00 | Společnost Adobe včera ohlásila novou podobu svého portfolia publikačních produktů. I když se jedná jen o „přechodovou“ edici 5.5, je významných novinek mnoho. Těmi hlavními jsou silná podpora publikování na mobilních zařízeních, možnost využívat a vytvářet utility dovolující nasazovat tato zařízení jako ovládací hardware pro práci s Photoshopem, významná rozšíření nástrojů pro střih videa a zvuku, a konečně pak i nový subskripční model, poskytující produkty Creative Suite za měsíční či roční poplatek. Více informací přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

5 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: