Vektory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Vektory

Adobe Illustrator CS4: Tahy a stopy (2. díl)

27. dubna 2009, 00.00 | V předchozím díle jsme si ukázali úplné základy, jak ovlivňovat vzhled křivky a trošku jsme nastínili možnost upravovat vzhled i pomocí takzvaných stop štetce. Tyto stopy budou hlavním tématem dnešního povídaní.

 

 

 

Zhoog.com: Toplist 50 projektů z oblasti 3D grafiky (a mnoho dalšího)

21. dubna 2009, 00.00 | Pokud hledáte inspiraci pro realizaci vašich projektů a nebo si jen chcete prohlédnout perfektní práce umělců z celého světa, zkuste navštívit stránky Zhoog.com. Naleznete na nich mnoho směrů digitálního umění na jednom místě.

 

 

 

Adobe Illustrator CS4 zblízka: Tahy a stopy (1. díl)

20. dubna 2009, 00.00 | Aby křivka byla vidět, je nutné u ní nastavit různé atributy. Minimálně její tloušťku (či jinak řečeno sílu) a barvu. Nicméně atributů je více a navíc nám Adobe Illustrator nabízí velmi pestrou paletu možností, jak vzhled křivky ovlivňovat. Pojďme se podívat postupně na různé nástroje a postupy, dovolující vzhled křivky měnit.

 

 

 

Adobe Illustrator CS4 zblízka: Symboly

15. dubna 2009, 00.00 | Použití symbolů v Adobe Illustratoru jsem dlouhá léta úspěšně ignoroval. Bohužel ke své škodě. Až ve chvíli, kdy jsem potřeboval pracovat s mapami jsem začal se symboly pracovat. A posléze zjistil, že jejich možnosti v kreativní oblasti také nejsou k zahození. Pojďme se tedy symbolům podívat tak trochu na zoubek.

 

 

 

PhotoLine 15: od všeho trochu

14. dubna 2009, 00.00 | Multifunkční grafický editor pro Windows a Mac OS X je relativně levný a nabízí zpracování jak bitmapové, tak i vektorové grafiky včetně vícestránkových publikací, úprav fotografií a návrhů designu webových stránek. Podrobnosti o novinkách patnácté stěžejní verze programu najdete v článku.

 

 

 

Recenze knihy: DTP a předtisková příprava

8. dubna 2009, 00.00 | Rozhodli jste se proniknout do tajů předtiskové přípravy? Zadáváte tiskové zakázky a máte pocit, že příprava a výroba tiskoviny je pro vás stále hodně mysteriózním procesem? Anebo jste již zkušeným pre-pressovým pracovníkem, ale rádi byste si utřídili a prohloubili své oborové znalosti? V daných i dalších případech vám bude určitě užitečná kniha Zdenky Dvořákové "DTP a předtisková příprava", kterou blíže představujeme v této recenzi.

 

 

 

JLG•Labels 4.5: štítky s popisky v Adobe Illustratoru

31. března 2009, 00.00 | Plugin JLG•Labels na pohodlnou tvorbu štítků různými tvarů s automaticky číslovanými popiskami obsahuje také editory tvarů štítků a typů šipek u zakončení čar jednotlivých štítků. Popis pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Adobe Illustrator CS4 zblízka: Kreslicí plátna

27. března 2009, 00.00 | Můžeme tvrdit, že používat vícero stránek v aplikaci Adobe Illustrator šlo v podstatě již v dřívějších verzích a sloužil k tomu nástroj Ořez. Do verze CS4 nicméně tento nástroj vstupuje s novým názvem Kreslicí plátno a s mnohými zásadními inovacemi.

 

 

 

Adobe Illustrator CS4 zblízka: Barevné přechody

20. března 2009, 00.00 | Nová verze programu Adobe Illustrator, určeného pro vektorovou grafiku, přichází s mnohými novými nebo upravenými funkcemi, které by měly zvýšit komfort a šetřit čas při práci. V případě barevných přechodů CS4 přináší zásadní (chce se zvolat konečně!) úpravu a to možnosti volby krytí jednotlivých barev v gradientu. V praxi to znamená řešení problému „přechod do ztracena“. Ale pojďme se podívat na přechody zevrubně nejen z pohledu novinek.

 

 

 

Aviary Raven 0.1: online vektorový grafický editor

10. března 2009, 00.00 | Kreslit a editovat grafiku přímo v prostředí webového prohlížeče nebude v budoucnu žádný problém. Aviary Raven je jedním z nových online framework řešení pro zpracování grafiky, konkrétně vektorové grafiky pro web a jiné účely. Možnosti ani funkce Adobe Illustratoru či CorelDRAWu u Ravenu nečekejte, jako ukázka schopností online úprav vektorové grafiky je však Raven velmi zajímavý.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: