Vektory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vektory

Maskování v Adobe Photoshopu: Maskování – Nepřímé maskování, část první (3.)

14. září 2010, 00.00 | V tomto článku o maskování se podíváme na zoubek vrstvám a jejich vzájemným vztahům. A ukážeme si základy techniky nepřímého maskovaní skrze režimy prolnutí.

 

 

 

Pixologic ZBrush 4.0: dokonalé 3D malování

19. srpna 2010, 00.00 | Známý "sochařský" 3D editor specializující se na kreslení a malování na povrchy 3D objektů patří mezi hodnotné grafické aplikace na tvorbu, návrhy a zpracování digitálních 3D modelů objektů pro prakticky libovolné účely. ZBrush se používá zejména u virtuálních sochařských činností při práci s modely lidských či zvířecích postav a jejich obličejových partií, využití si však editor najde i produkci her či v jiných oblastech 3D grafiky.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Interaktivní deformace při tvorbě kytice

11. srpna 2010, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme tvorbu motivu barevné kytice v CorelDRAW. Hlavním nástrojem nám zde přitom bude interaktivní deformace. Tutoriál je takto vhodný i pro méně zkušené uživatele CorelDRAW.

 

 

 

ConceptDraw Office 1.3: diagramový mág pro obchodní grafiku a grafické plánování

9. srpna 2010, 09.00 | Balík ConceptDraw Office se skládá ze tří aplikací v podobě specializovaných grafických editorů, jejichž kombinací získáte profesionálního pomocníka v oblasti obchodní grafiky, plánování akcí či různých rozvrhů pracovních činností, to vše formou tvorby a grafické stylizace nejrůznějších organizačních diagramů, schémat, plánků apod. Nabízíme vám krátké představení všech tří aplikací ConceptDraw Office PRO, Office MINDMAP a Office PROJECT.

 

 

 

CorelDRAW Graphics Suite X5 CZ: český Service Pack 1 je zde!

2. srpna 2010, 00.00 | Společnost Corel uvolnila poměrně dlouho očekávaný servisní balíček pro svůj stěžejní grafický balík CorelDRAW Graphics Suite X5. První velký Service Pack opravuje některé známé chyby jednotlivých částí balíku, obsahuje rozšířený organizér grafických souborů Corel CONNECT 2, dále vylepšuje správu barev a tiskové funkce, importní filtry pro RAW snímky a některé grafické soubory, opravuje práci s výplněmi, průhledností objektů v PHOTO-PAINTu aj.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Okraje snadno, rychle, efektivně

16. července 2010, 00.00 | Oproti konkurenčnímu Illustratoru můžeme v CorelDRAW postrádat nástroj pro systematické rozkopírování objektu po okraji jiného objektu. Nástroj, který by manipuloval s objekty podobně jako
lze manipulovat s textem na osnově. Z velké části lze takovýto nástroj nahradit Interaktivním přechodem. Jak na to si ukážeme v dnešním článku.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Vektorová růže

2. července 2010, 09.00 | V dnešním tutoriálu si vyzkoušíme tvorbu vektorové květiny, růže. Při tvorbě využijeme kombinaci mnoha nástrojů a možností CorelDRAW, mimo jiné převod na křivky, konturu, síťovou výplň, převod obrysu na objekt a mnoho dalšího.

 

 

 

Serif DrawPlus Starter Edition: vektorový grafický editor zdarma!

28. června 2010, 00.00 | Bezplatný grafický editor je zjednodušenou verzí poměrně kvalitního grafického programu DrawPlus, jehož aktuální čtvrtou stěžejní verzi pro Windows najdeme v softwarovém portfoliu společnosti Serif. DrawPlus Starter Edition nabízí několik desítek kreslicích a malovacích štětců, snadno se používá a je relativně rychlý i u složitějších ilustrací, které obsahují vektorové i bitmapové grafické prvky.

 

 

 

FontLab Fontographer 5.0: návrat legendy

25. června 2010, 00.00 | Zbrusu nová stěžejní verze kdysi velmi známého editoru vektorových písem přináší přepracované grafické rozhraní, vyhlazené zobrazování vektorových cest, inovovaný dialog vlastností písem, rychlé vyhledání glyfů v Unicode fontech, vylepšené funkce pro práci s metrikou i kerningem a především podporu aktuálních formátů vektorových písem v různých formátech.

 

 

 

Microsoft Expression Studio 4: webové stránky, grafická rozhraní, Silverlight a RIA aplikace

22. června 2010, 00.00 | Sadu několika aplikací pro přípravu a návrhy grafiky, tvorbu webových stránek, vývoj RIA aplikací a dalších interaktivních multimediálních či animačních projektů na bázi Silverlightu, .NET a WPF nabízí aktuální čtvrtá stěžejní verze balíku Microsoft Expression Studio. Pojďme se podívat, co všechno si pro nás Microsoft připravil nového, k čemu jsou jednotlivé aplikace určeny a na co se zaměřují.

 

 

 

Strana výpisu

10 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: