Vektory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Vektory

Knižní recenze: Oficiální výukový kurz aplikací Adobe Creative Suite 4

24. září 2009, 00.00 | Společnost CPress vydala v posledních měsících sérii publikací z řady „Oficiální výukový kurz“, věnovaných aplikacím Adobe Creative Suite CS4. Co v těchto publikacích čtenář nalezne a co nikoliv? A komu jsou vlastně určeny? To jsou otázky, které se pokoušíme odpovědět v této recenzi.

 

 

 

Sothink Quicker for Silverlight 3.0: editor Silverlight animací

18. září 2009, 00.00 | Autorizačních nástrojů na tvorbu Silverlight animací, prezentací, slideshow či obecných Silverlight aplikací je zatím jako šafránu a každý přírůstek do rodiny Silverlight editorů je proto vřele vítaný. Quicker for Silverlight je relativně jednoduchý, zato však poměrně levný a především snadno ovladatelný editor Silverlight aplikací a animací pro web, který nabízí typickou práci s objekty a přehlednou časovou osu.

 

 

 

CADinTools 4.0.5: CAD doplněk pro CorelDRAW

21. srpna 2009, 00.00 | Manipulační, kreslicí a editační doplněk pro CorelDRAW rozšiřuje funkce editoru o práci s CAD výkresy v klasické 2D a částečně i v izometrické 3D podobě. CADinTools nabízí různé funkce pro přepočty rozměrů a ploch objektů, jejich transformaci, informace o styčných bodech objektů a také jednoduchý textový editor na přidávání a změny popisek objektů.

 

 

 

Adobe Creative Suite 5 již nepoběží na PowerPC Macích

14. srpna 2009, 00.00 | Společnost Adobe oznámila v tomto týdnu, že připravovaná příští generace jejich kreativních a publikačních aplikací, Creative Suite 5, již nepoběží na počítačích Macintosh s procesorem PowerPC. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Semafor

12. srpna 2009, 00.00 | V tomto začátečnickém návodu si ukážeme, jak v CorelDRAW vytvořit semafor. Hezky, rychle, přesně. Použijeme kombinaci lineární výplně a interaktivní průhlednosti, čímž dosáhneme na jednotlivých světlech semaforu zajímavého efektu. Tento efekt je samozřejmě použitelný v mnoha dalších případech, něco podobného můžete znát například i z obalů bonbónů Strepsils. Pusťme se do práce...

 

 

 

iMapBuilder 2.20: interaktivní Flash mapy pro webové stránky

6. srpna 2009, 00.00 | Snad každý webdesignér či grafik se už setkal s nutností vyrobit nějakou mapu pro web či multimediální prezentaci. iMapBuilder může v tomto případě ušetřit dost času, neboť umí s pomocí vlastních šablon vytvořit interaktivní mapy s popisem a různými jinými statickými či animovanými popisky a symboly pro jednotlivé státy, a to jak pro klasické mapy, tak i pro topo mapy či virtuální schémata silnic nebo leteckých tras pro nejrůznější účely. Popis programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Microsoft Expression Web 3: moderní WYSIWYG HTML editor s bonusovými aplikacemi

3. srpna 2009, 00.00 | Jen pár dní stará je třetí verze balíku Expression Web, který obsahuje tři hlavní aplikace Web, Design a Encoder, jejichž propojením získáte univerzální sadu programů na editaci, vývoj a tvorbu webových stránek a také vektorové grafiky a video obsahu využitelného nejen v Silverlightu, ale také v jiných aplikacích. Představení třetí stěžejní verze balíku Expression Web a jeho novinek vám nyní nabízíme.

 

 

 

Online služby pro identifikaci fontů: Přehled

31. července 2009, 00.00 | Stává se vám, že pro svůj publikační či designérský projekt potřebujete font, jehož vzorek je vám k dispozici pouze v tištěné podobě či na bitmapovém obrázku? Nebo byste rádi použili vám zatím neznámé písmo, u kterého máte konkrétní představu o některých jeho parametrech? V těchto i dalších případech vám budou významně nápomocny online služby, které blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Adobe uvolnila Flash frameworky pro pokročilou typografii a video přehrávače jako open source

27. července 2009, 00.00 | V minulém týdnu uvolnila společnost Adobe coby open source dva vývojářské frameworky pro platformu Flash. Text Layout Framework dovoluje ve Flash prezentacích používat pokročilou typografii obdobnou v mnohém Adobe InDesignu. Open Source Media Framework zase poskytuje rozsáhlé možnosti tvorby video přehrávačů na bázi Flash. Rámcové přiblížení možností daných frameworků naleznete v tomto článku.

 

 

 

Strata Enfold 3D CX 1.0: design skládanek a krabic v prostředí Adobe Illustratoru

20. července 2009, 00.00 | Zabýváte se designem obalů různých krabicových obalů, či skládanek a potřebujete mít přehled nejen nad jejich vizuální podobou, ale také nad jejich přímým sestavením, slepením a propojením jednotlivých částí krabice, to vše navíc s průběžnou kontrolou výsledné 3D podoby vytvářené skládanky? Pak se vám určitě bude líbit profesionální a navíc poměrně unikátní plugin Enfold 3D CX, jehož autory jsou známé společnosti Strata a Esko.

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: